Последствията от ваксините-предаването на Милен Цветков

  • 38 688
  • 595
  •   1
Отговори
# 15
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Тъй като ,когато средното ми дете беше бебче, си водих дневник за постиженията й, поради известни причини наскоро проследих поведението й съпоставено с ваксините. Оказа се, че има известен регрес на постигнатото във всички случаи на  реимунизация на полеомиелит и ДТК .
Всъщност по чужд съвет търсих такава връзка и за мое учудване я намерих.

# 16
  • Мнения: 7 640
Любознателна, какво точно имаш предвид newsm78

Реза, е чух да се споменава д-р Радева, това за урейния цикъл го каза доц. Божинова.

Крис, как стигна до Германия толкова скоростно инфото за предаването Grinning, като никога да не се сдъвчем с теб  bouquet

Относно саботажа- очевидно Милен е постинал целта си да внесе паника, вместо яснота и майките не са слушали внимателно. Доц.Кожухарова каза, че от следващата година България няма да се води вече ендемичен ройон за полио, каквато е причината към моманта СЗО да препоръчва оралната ваксина, и ще се мине на инактивирана.

# 17
  • Мнения: 92
Здравейте, аз и съпругата ми Йоанна участвахме вчера в предаването.
Чух по телевизията, че много хора се оплакват по телефона,
но никой не смее да се появи пред камера. Реших да напиша писмо.
Още на другата сутрин бяхме поканени. За съжаление бяхме много
заето около предстоя а Дани в болницата, а и Жоро беше с 40 температура.
Решихме да не сме поредните отказали се. Нямахме абсолютно никаква подготовка.
Затова беше толкова объркано и неясно, за което съжалявам и се извинявам!

Днес в болницата изрично ни припомниха, че още при прединишния ни престой там
са изключили КАТЕГОРИЧНО каквато и да било връзка с ваксината, странно защо съм
забравил. Попитах се как така лесно и категорично се отхвърля теза която в
същото време е толкова трудно доказуема!?!? Защо някои толкова ревностно отричат?
Цял ден търся да намеря съставките на въпросната ваксина, но безрезултатно.
Ако някой може да ми помогне, ще му бъда много благодарен!!!
Поздрави!
Росен Д.

# 18
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
В момента по Нова ТВ дават за увредени деца след Ваксина

 Утре рано сутрин -  в 05.45 часа Повторение по Нова ТВ Peace

Последна редакция: ср, 31 яну 2007, 20:08 от Aleksander

# 19
  • Мнения: 2 768
Гледам  Shocked

Все повече съм убедена, че постъпвам правилно, като не слагам ваксини!
Този лекар в студиото е профан! Пълен безхаберник!
Добре, че Милен казва нещата такива, каквито са!
Добре ще е повече хора да чуят истината!

# 20
  • Мнения: 193
Майчета вече 2 дена дискутират в предаването на Милен Цветков за ваксините с родители на деца ,който са станали инвалиди заради бити ваксини ДТК и направо ми се изправи косата даже казаха,че имало родители,който си плащали на педиатрите за да не им слагат ваксините.Може ли да споделите ако знаете нещо и как бихте постъпили?

# 21
  • Мнения: 554
Аз просто избрах по - скъпа и не платена от здравната каса ваксина... без странички ефекти. Пентаксим се казва - 60 лева струва едната... и никакви грижи нямах. Включен е и полиомелит и менингит в нея и не се налага да капят капките за полио на бебче в устата. А е и само от убити щамове , а не от живи.

# 22
  • Мнения: 193
Да и аз сложих на сина ми ,но мисълта ми е дали и при някоя от другите ваксини няма да се получи нещо такова дали може да им се има доверие

# 23
  • Мнения: 288
Аз не съм дете, но имам два случая:

нападна ме куче в Заимовата градинка пред няколко години. Обиколих доста лекари и въпреки лекото ухапване и това че беше зима, аз с дебели дрехи, ме посъветваха да се ваксинирам, тъй като крака ми бе издраскан. Ваксината срещу бяс я нямаше, но след ден-два пристигна и пред кабинета в І градска бяхме огромна тълпа. АЗ едва ли не бях щастлива,че успях. В следващата една година бях адски зле - едвам ходех, нямах сили, преглеждах се непркъснато за какво ли не, напълнях и куп други симптоми. Накрая един лекар ме попита дали не съм се ваксинирала за нещо и тогава се сетих. Вярно е, че ако кучето е било бясно, с помощта на ваксината аз съм се спасила. Но имунната ми система имаше нужда от две-три години след това за да се възстанови.

Втори случай миналата година - истерия по новия птичи грим и аз се ваксинирах. В средата на януари серазболях толкова жестоко, колкото друг път не съм била. Преди си пиех витамини и минавах с много леки настинки. Но след ваксината се разболях много жестоко.


От тогава си имам едно на ум. Ваксиниране само вкраен случай и премисляне на ползи и вреди.

# 24
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Тук трябваше и представители на фирмите производителки на ваксини да има, че към тях да се отправят въпросите какво правят, за да сведат риска от странични ефекти до 0... Tired

# 25
  • Мнения: 1 321
Ужас.
Предстои ми ваксиниране на малкия ми разбойник а сега като го слушах тоя доктор  направо ми  настръхва косата. #Cussing out #2gunfire #Crazy newsm78
Незнам наистина заслужава ли си риска? newsm78

# 26
  • Мнения: 4 629
Аз също бих избрала пентаксим. Не, че няма странични ефекти, но са по-малко  Peace

# 27
  • Мнения: 591
Това, което преживявате, е ужасно, скъпи татко на близнаците! Дано Господ ви даде сили и направи чудо, за да го преодолеете. Имам бебе на 2 месеца и 22 дни и следващата седмица му предстои точно тази ваксина да му сложат. Честно казано, след като чух за вашия случай, /не успях да гледам предаването/ съм тотално обзета от паника. Ще се опитам да потърся инжекционната форма на полиото. На вашите дечица капки през устата ли дадоха? А за съставките - защо не пи5тате лично д-р Мира Кожухарова? Тя е доста мила като човек, познавам я бегло покрай журналистическата си професия... Срещнете се с нея лично, ако не сте. Късмет!

# 28
  • София
  • Мнения: 607
Условията при които се правят ваксините в България са много добри .Казвам го много отговорно, защото  работех в съседна лаборатория и лично познавам хората които работят там.При поставянето на една ваксина има няколко важни неща :
1. Детето трябва да е абсолютно здраво.
2 .Ваксината да е съхранявана правило.
3. Да не е отворена особенно при полиомиелитните капки.
А вредата от не слагане на ваксина е доста по голяма и риска детето ти да изкара тежко някоя от тези болести или недай си боже друго Praynig
Така че майки слагайте ваксини на децата си Peace
Реакция има единственно при ДТК ваксината заради коклюшния компонент, но привсяко бебе си е индивидуално .
Двете ми деца реагираха различно.Каката вдигаше температура,а пък малката никаква реакция.

# 29
  • Мнения: 832
Ние слагахме Инфанрикс, която също не е жива ваксина. Тя е без полиомиелит, него си го дават отделно. От Инфанрикса също няма странични действия.

Общи условия

Активация на акаунт