💙 Къванч Татлъту- "Aile - Семейство"§ минали и бъдещи проекти, партньори - тема 112

  • 33 810
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • AMS
  • Мнения: 6 439

Привет, мили дружки!!!
Благодаря ви за реакциите и коментарите в темата!!!
Рано е да се изказвам, за еп. 24, но на Хю не мога да повярвам.
Няколко пъти гледах последната сцена.
Такъв щастлив финал на епизода е както за финал на сериала!?
Гледах и не вярвах на ушите си.   
Кажи речи до края всички заради Хюлия бяха на тръни.
Всичко все се върти около нея и деянията ѝ.
А и някак бързо се намери виновния - съсобственика.
Ей така излязъл нов герой в дизито заради Хю ми се струва.
А нейните престъпления примерно -  даване на подкупи -
за задържането в затвора на Лейля,
за изгонването на децата ѝ от училище,   
за неверни изследвания на Девин, ...,  ще ги заметем под килима.
О, и сега реши да даде пари на Ергюн, защото щяла да загуби Аслан.
Хюлия Сойкан, не само вземането,
а и даването на подкуп е престъпление!!!
Ох, та и създаде фондация носеща името Егрюн Акън
с мръсните пари, които щеше да му даде като подкуп. 
А дето устрои в началото катастрофата на Айсел,
а и любимият на Лейла и той загинал в катастрофа ...,
а дето нареди да убият жената на адвоката на Серхат, ...
И едва след като не успя да вземе нейния човек телефона на Ергюн,
Хюлия реши да говори по въпроса с Девин и Аслан.
Е, нагла е, да седи на една маса с Аслан и Девин и да е жертва.
Да, любовта може да излекува, но не може да заличи белезите
от предишните рани и най-вече да заличи предишните престъпления.
Не съм склонна  на компромиси към такива като нея дори и на кино.



Вчера писах за Иляс, но не го пуснах, та сега се сетих и за него.
Значи освен Хюлия и Черния Иляс започнаха да го избелват.
Впрочем първото писмо, което Бедри видя,
е подписано от Кara / Черния /, а  другото от Иляс.
Да, старата история не са ни я показали напълно,
или не съм внимавала в картинката,
за да правя връзки и заключения.
Но се опитвам да си подредя някои неща.  
Досега в сериала разбрах, че преди 30 години е имало връзка
между Иляс и Недрет и в резултат се появява Бедри.
Недрет шие булчинската си рокля, баща ѝ я гони,
защото е посрамила семейството / била е с Иляс /
Хюлия дава писмото КараСевда ...
Бащата на Недрет прорязва лицето на Иляс.
Недред "заминава"!? Къде? Омъжва се за друг, ... А Иляс ?
Серхат не беше ли по-голям от Бедри, или нещо бъркам!?
Иляс май имаше жена в Румъния!?  
Всъщност колко жени и колко деца има Иляс?
Още не знам защо Серап Варол не е Корузаде.
Извинете, дружки, за бръмбарите в главата ми!!!
Много ми жужат и ги пуснах.



Много ми хареса сцената на леда.
Следващия път искам и Аслан да обуе кънките.
Да видим не само "Катарина Вит",
а и една прекрасна танцова двойка на леда.



Приятни занимания, дружки!!!

# 61
  • Мнения: 3 197
А, то ако така правим сметката две трети от героите са за затвора.

Аслан уби Ати.
Еко - Серхат.
Джихан - Толга.
Девин простреля Джихан.
Недрет и Бедри имат убийство, но все още не знаем кой от двамата го е извършил.
А премълчаването на престъпление също е престъпление.
Значи така кръга се разширява с Ягмур, Лейла ,Джейлян, Искоч  Тургут.
Остава само баба Сахер невинна, но не знаем какви ги е вършила, когато е била с главата си.

А както многократно писах, очаквам Хюлия да осъзнае какво е направила.

Последната сцена ми хареса не толкова заради Хюлия, която ни показаха по по различен начин, а с това, че видяхме колко малко всъщност е нужно, за да бъдат младите щастливи.
Никой не и иска помощта на Хюлия.

И друго нещо ми направи впечатление. Тя отиде на тяхната маса, не се събраха на нейната. Редът се променя.

Днес като гледах серията, не мога да преценя дали Серенай е отслабнала или не, но определено във втория сезон стилистката й Дениз Маршам си върши повече от добре работата.
Къванч със съвсем леко набола брада също повече ми харесва.



# 62
  • Мнения: 18 578
Ками, не е задължително да я дондуркат Хюлия, ще е достатъчно от време на време да и отделят внимание АсДев. Самата Хюлия го каза, че е осъзнала, че не е необходимо всяка вечер да се събира семейството на масата, нещо такова беше.
Точно!
Цитат
Девин от много време е разбрала, че изборът или тя или аз не става и няма как да сработи. Аслан ще е потърпевшият.
Не знам защо им се дразниш, на мен пък много ми хареса това, че самата Девин се молеше да не е Хюлия, защото знае много добре, че Аслан щеше да бъде опустошен напълно, ако майка му беше направила и това. Да, като на филм е малко преувеличена може би тази промяна в Хюлия, но когато се отрови, видяхме колко важна е тя за Аслан. И въпреки това той беше готов да я предаде на полицията, това е безусловната любов, която изпитва към Девин, затова и казваше да мисли за себе си, него да не го мисли.Но после как щеше да живее с този товар Аслан Thinking Доста време наистина му отдели Бономо на този нещастник Ергюн, може би това не се е харесало на зрителите, но сигурно е било необходимо за по-нататъшното действие Thinking
Явно ще са на почивка следващата серия Thinking
Цитат
Снимките на "Семейство“ са в Сапанджа, провинция Сакария.
Къванч и Серенай отседнаха в хотел NG Enjoy.


https://vk.com/feed?z=video-42893472_456245748%2F4ec5e4c8b385f7f … _-42893472_258650
Нези, благодаря! Kiss Сравнението обаче за мен е изцяло в полза на АсДев, много по- убедителна и чувствена ми е и двойката и тяхната любов, То и Мира и Яман са дечковци още в този сериал, де.


Диве, нищо не съм забравила и аз какво причини Хюлия на децата си и най-вече на Лейла и Девин, но единствено заради Аслан ще се радвам да се осъзнае наистина. Да видим Лейла дали ще я приеме някога обаче Thinking  Библиотека ще носи името на Ергюн, не е направила чак фондация, това не ми стана ясно за каква цел беше. Да, историята с Иляс не е много ясна, но той може да е имал син вече, преди Недрет Thinking Надявам се да разберем и тяхната история. А Серап е крайно време Джихан да я прати при Девин.
Пепи, страхотно го беше замислил Бономо, през цялото време ни държа в напрежение. А в тази серия стана ясно, че Дениз е бил мъж, така, че тия глупости, дето ги пишеха още в 1 сезон не вървят ...
Hands Plus1
Цитат
Тя отиде на тяхната маса, не се събраха на нейната. Редът се променя.
Нашите започнаха с "професионалния " си превод ... Девин му казва "Не идвай", профитата "Ще те чакам " Stuck Out Tongue Closed Eyes На др. ден, когато я чака с часове вместо "Ти не разбираш ли от дума? " нашите "Много ли ме чака ? " Думи нямам ... Помня много точно текста, защото съм го превеждала Smile А бе, да не го скасапят, с превода ще се примиря Stuck Out Tongue Winking Eye
Лека вечер, дружки! Hug

Последна редакция: ср, 13 дек 2023, 22:27 от queen_fenka

# 63
  • София
  • Мнения: 552

Знам, че го коментирахме и тук, но днес също прочетох коментар, че Лейла е най- прикрития образ на лесбийка в турско дизи. Така е направена нейната героиня, че техният регулаторен орган  да не може да ги санкционира.


Това го чета за първи път тук, и изобщо. Но,  си го помислих - така се гледаха с Джемре веднъж. За Джемре почти бях  сигурна, че е такава. Къде гледате с  руски субтитри?

# 64
  • Мнения: 3 197
Фени, и аз забелязах превода точно на тези моменти.👍

При рускините видях разписание на Семейството в тяхната платформа Иви.



Ако се спазва този график излиза, че няма да имат почивка и финала ще бъде на 23 януари. Ужас, не искам да свърша.

Аз гледах с руска озвучка на Турк РУ.



Лека 🤗🤗🤗

# 65
  • Мнения: 880

Знам, че го коментирахме и тук, но днес също прочетох коментар, че Лейла е най- прикрития образ на лесбийка в турско дизи. Така е направена нейната героиня, че техният регулаторен орган  да не може да ги санкционира.


Това го чета за първи път тук, и изобщо. Но,  си го помислих - така се гледаха с Джемре веднъж. За Джемре почти бях  сигурна, че е такава. Къде гледате с  руски субтитри?

А аз си мислех, че само аз съм с изкривено подсъзнание. И аз го помислих още в първи сезон, някакси сцените между тях винаги имат един определен заряд, независимо, че нищо подобно не се споменава...
Загатват го според мен, но не могат да го кажат директно, все пак турският СЕМ няма да го оцени.

В тази серия Недрет леко ме подразни, разбирам, че иска да предпази Девин, но и доста си личи настървението с което на всяка цена иска да изобличи Хюлия в каквото и да е, само и само да се потвърди черният ѝ образ пред другите.
А в онази сцена, където обявяваха претендентките за президент на фондацията, а Асуман се разписка "АНААА АНААА, пу-пу да не ѝ е уроки" - направо умрях от срам заради тях! Голяма селяния...

Бедри и на мен ми е симпатичен още от началото, но все повече в последните епизоди. Интересно ми е как ще реагира на новината за Илияс.

Серап вече не мога да я понасям. Направо да я вкарват за лечение, няма оправия.
Май докрай няма да се разкрие прословутата ѝ тайна, Ибрахим вече умря, така и не разбрах защо изобщо го включиха в сюжета това, като така и нямаше развитие, освен да го ползват за движещ мотиватор зад Серапината мания.

Най-после Хюлия започна да се отърсва от миналото, стопли ми душата тази последна сцена, не защото съм забравила всичко от преди, а защото връща надеждата, че с мноооооооого търпение и любов, дори най-големите "злодеи" могат да се очовечат.

# 66
  • Мнения: 2 454
Вече съм сигурна, че образът на Хюлия ще бъде избелен. Смятам обаче, че ще умре, поне от това, което каза на финала, че ще се надява до самата си смърт... Сигурно ще плачем даже за нея, която ще се е осъзнала и ще е спряла с гадостиите. Не го казвам с ирония. Въпреки че, тази рязка смяна на посоката малко ми идва в повече.
Историята със Серап и Ибрахим може би все пак ще се изясни, защото Джихан каза, че няма да спре да търси, докато не разбере.
Не знам за Хюлия, но Джихан този сезон е бледа сянка на Джихан от първи сезон. Не ми харесва.
Недрет е толкова нахъсана да изкара черното лице на Хюлия пред всички, че вече и тя пресолява манджата.
Радвам се за Аслан, че майка му не е замесена. Възхищавам се на Девин, че седи с нея на една маса и се залива в искрен смях, все едно нищо не се е случвало, все едно баща й не е изнудавал Хюлия за нещо, което тя му е поръчала. Важното е, че се е осъзнала и се е разкаяла. Силна жена е Девин.
Аз чак толкова любезна не бих могла да бъда. Да, бих направила огромни компромиси заради мъжа ми, но чак пък толкова не бих могла. Хора разни.

Не искам да свършва, много ще ми липсват, но има нещо, което започва да ми липсва в този сериал.

# 67
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 300
Серап ми е много противна. Иска ми се да я махнат. И Джихан вече не знам защо е там. Дори забравих Иляс какво иска вече 🤣

И мъжа ми днес забеляза Лейла и Джемре 😄 аз още от началото ги подозирам.

Серенай наистина е отслабнала. Ръцете й са много по-оформени, краката също. Но при нея с малко спорт и се постига. Тя не е била дебела. Вода да има задържана и пак се отразява.
Дрехите също са й по-добре.

Дразня се, защото не мога да приема че след всичко сторено просто ще седнатнна една маса и ще се усмихват и ще си гукат приятелски. Едно извинявай и айде. Дори още извинявай май няма. Че тя до вчера искаше да я убива, да я вкарва в лудницата. Злопаметна съм явно. 🫣 евала на Девин, няма да мога да съм като нея. Тя толкова е копняла за семейство, че е готова да приеме всичко. 🤔
Заради Аслан ли го прави? Или заради себе си? Не можа да се помири с баща си, но сега ще се реваншира с майката на Аслан.
Иска ми да чуя нейните мисли. Още не съм гледала епизода,  може и да е казала нещо.

Серенай след наградата. Най-накрая се появи нещо. Имам чувството,  че дъх не си поема като говори😆
https://twitter.com/SrnySrkyssFan/status/1735053688576561593?t=j … oyldzKMh7WxA&s=19


Връщам се пак на това. Сериалът на първо място е много добър. Много ми хареса. Радвам се, че е на 1во място.

Последна редакция: чт, 14 дек 2023, 01:39 от La Libellule

# 68
  • Мнения: 3 634
Здравейте, момичета! Christmas Tree
Благодаря за коментарите. Green Heart

Снощи гледах озвучката: без саундтрак, половината недоразбрано...пълно разочарование, добре, че сме към края.
Умело поддържаха напрежението през целия еп. От проблем, който можеше да се реши за половин час при друг лекар или след един-два месеца, надградиха цяла история – и за това се иска майсторство.

Знам, че за сериалите се използва „избелване“, но под тази дума аз разбирам някакво повърхностно лустросване на образ. При Хюлия обаче става дума за дълбинна терапия, при която се извежда същност на героинята, покрита от преживявания, вследствие на които тя е променена; събитията от една година насам и намесата на психолог връщат потисната нейна същност. Тук не става дума да се простят греховете на Хюлия. Това ще решат героите помежду си. Важното е да се разбере какво е причинило трансформацията от това невинно момиче, което Хюлия е била преди 47 години, до жената, която видяхме в началото на сериала.

Като диагноза в психологията Хюлия може да е всяка трета жена. Но Хюлия от сериала е единствена. Хюлия е нарцистична майка, но тя е стигнала до това като следствие от задача/клетва, в която най-ценното е синът и Аслан. Т.е. Аслан е бил център на поведението не само на Хюлия като негова майка, но и на изпълнителката на тази семейна програма, която и е била зададена. Тя не е могла да се опре на Джихан, единствен е Аслан. Аслан е бил за Хюлия син и едновременно единствената възможност да спази клетвата си. Втората част от това, което е променило Хюлия, е съществената за нея. Изпълнявала е програма, която са възпрепятствали всички в семейството: съпругът, оставил жена си без любов и с професия, в която упражнява насилие и го е деформирала до крайна степен; свекървата; Недрет, която предварително е обявила на Хюлия, че няма да успее и примамва децата и, тайна, която през цялото време е заплашвала да взриви семейството…

Лечението на Хюлия започна още на първата им среща с Девин: огледа я, след което една година вече я изучава – двете имаха много общи преживявания, взаимно се опознаваха. Това не беше лесно, защото двете са от различни светове. Девин също изучаваше Хюлия. Неслучайно последното изпитание за Хюлия с Ергюн протече успоредно с терапията. Двете се познават вече достатъчно, за да продължат заедно по един нов начин. Хюлия вече е спокойна да предаде Аслан в ръцете на Девин и, предполагам, самата тя ще мине на по-заден план. Хюлия беше свалила колието, но трябваше да се върне отново заради историята с Ергюн. Податките, които ни бяха дали за миналото - малко, но достатъчни, за да си изградим представа за Хюлия от началото на семейния и живот като различна от тази от началото на сериала, поне за мен бяха опора, която винаги ме е карала да виждам Хюлия по-сложна от това, което изглежда отвън и каквато ни я показват  в последните епизоди. Промяната в Хюлия не беше нито бърза, нито лесна, нито е окончателна. 


 






Набират скорост интересни събития в Корузаде.
Недрет не е била толкова смела. Ако беше смела, щеше да отгледа детето си като самотна майка. Тя го е вкарала в история, от която не виждам добър изход. Бедри е  измамен, ще бъде объркан, защото той е много свързан с майка си, а тя го е лъгала за твърде важно нещо. Недрет не иска той да рови в миналото, но децата искат да знаят кой съм и откъде идвам. Мисля, че той се досети, че Иляс е неговият баща. Бедри може да потърси опора в Ямур, но дали тук няма да се намеси Иляс. Сложна е ситуацията за Бедри от всяка гледна точка.

Джихан не се чувства комфортно при Иляс, искаше да заминат. Но вероятно Серап ще започне терапия при Девин. Ще се разбере за Ибо. Това може да разпали страстите, но Джихан ще бъде поставен в сложна ситуация. Той пази неутралитет към Сойкан, напада Хюлия, но пази Аслан и има добри отношения с Девин. Но сега ще трябва да даде отговор за жена си. Джихан се примири и отпусна, но от разкритията за тази история и историята от миналото ще получи импулси за действие...Финалът очаквам да е екстремно динамичен и, според мен, ще има кръв.       

Аслан се сбогува с Ибо със същия "мил" жест.

# 69
  • Мнения: 18 578
Привет, дружки! Hug



Благодаря ви за споделеното! Kiss
Беа Kiss
Цитат
Най-после Хюлия започна да се отърсва от миналото, стопли ми душата тази последна сцена, не защото съм забравила всичко от преди, а защото връща надеждата, че с мноооооооого търпение и любов, дори най-големите "злодеи" могат да се очовечат.
И още нещо ми хрумна ... В Турция майките са на пиедестал както знаем, и Хакан няма да рискува да го разпнат на кръст, затова именно е замислил как неусетно да променя Хюлия малко по- малко през 2 сезон Thinking Пък и  идеята на сериала е, че "Любовта лекува", и именно това гледаме през цялото време.
Ками, нищо не е казала Девин, тя просто повярва, че Хюлия може да се е променила наистина, до последно се надяваше, че не е направила това с баща и. Дори Аслан беше по-убеден от нея, че го е направила майка му. И когато видяха Ариф на местопроизшествието и после влизането му в апартамента на баща и, повярваха и двамата, че е тя, Девин дори се разплака. Не зная защо, според мен е основно заради Аслан, защото знае, че той няма да понесе и това от майка си. Дори Тургут каза на Искоч, че Аслан ще бъде разрушен от това.През цялото време именно Девин го убеждаваше да не бърза да я обвинява, докато нямат сигурно доказателство. Затова гротесктната вечеря не ми беше странна, това беше радостта и на двамата, които бяха на ръба, че отново са спасени, нали Девин го попита какво ще правят, ако майка му е виновна, а той каза, че наистина не знае, може би от това зависеше тяхното общо бъдеще? Thinking
А на мен пък за пръв път ми дожаля в тази серия за Серап ... тя действително има нужда веднага от психологическа помощ. А Джихан ... много е влюбен, горкия. Не мисли за нищо друго, освен за Серап, само тя го интересува. Забрави за всичко, и за отмъщението дори ... Ще видим какво ще се случва с тях.
Тези проекти, които си споделила за най- гледани от Нетфликс, разбрах, че са за времето от януари до юни 23г.
Благи, благодаря! Kiss
Много съм съгласна с теб за това. Хората наистина сме много различни, и аз явно не съм толкова добра като Девин Thinking
Цитат
Недрет е толкова нахъсана да изкара черното лице на Хюлия пред всички, че вече и тя пресолява манджата.
Радвам се за Аслан, че майка му не е замесена. Възхищавам се на Девин, че седи с нея на една маса и се залива в искрен смях, все едно нищо не се е случвало, все едно баща й не е изнудавал Хюлия за нещо, което тя му е поръчала. Важното е, че се е осъзнала и се е разкаяла. Силна жена е Девин.
Аз чак толкова любезна не бих могла да бъда. Да, бих направила огромни компромиси заради мъжа ми, но чак пък толкова не бих могла. Хора разни.
Ето, че Хюлия все пак взе да се примирява с това, че Аслан ще е винаги до Девин Thinking И ако не иска да го загуби окончателно, ще трябва да я приеме, ако вече не го е и направила, защото отношението и към Девин в тази серия ми говори именно за това, тя дори като, че се опитва да обикне снаха си. Сложно ще е, но не е невъзможно. Дано наистина спази думите, които каза на финала, след тях взех да си мисля и дали пък няма намерение да я затрие Хакан скоро? Thinking
Нямам идея как ще се развият съдбите на Бедри, Недрет, Иляс ... Няма да му е лесно на Бедри, само това знам ...
Много ми хареса сцената с д-р Туги Stuck Out Tongue Closed Eyes Ето как човек губи години в мафията, а би могъл да е полезен за обществото
Имайте хубав ден, дружки! Hug

# 70
  • София
  • Мнения: 552
Здравейте момичета!
Изгледах епизода. Хареса ми като цяло. Радвам се, че Хюлия първо не е замесена в убийството, и разбра най-после от къде духа вятъра. Промяната при нея започна. За Лейля и Джемре вече съм сигурна, щом живеят заедно, и кроят съвместни планове за бъдещ живот някъде другаде са двойка. Само не разбрах, децата вписват ли се в тази тяхна идилия, или ще ги гледат Девин и Аслан? За Недрет,  мнението ми не се променило изобщо. Все същата пепелянка е. Само слухти, наднича, преследва, лее отрова навсякъде. Но Бедри и на мен ми харесва. Много добре се държи и с Ямур. Яд ме е, че не развиха линията Аслан–Бедри в малко по-положителна насока. Щяха да са страхотен тандем. Интересно ми е как Бедри ще постъпи с Иляс. Онази, лудата Серап не ми се коментира изобщо. Егати инфантилното поведение има тази. Как е станала адвокат не знам. Покрай нея, Джихан се превърна в едно нищо, гледа като ритано кученце. Свил се на стола и мига на парцали. Поведението му е на абсолютен чехлю.
Хубав ден момичета!

# 71
  • Мнения: 1 972
Като дойдоха Аслан и Девин на вечерята и майка вика за Хю, че гледа като очиларка
😂😂😂

# 72
  • Мнения: 3 197
Привет, момичета 🤗🤗🤗



Донякъде е добре, че сега почна излъчването по тв. Всъщност промяна има във всички.
Колко импулсивна, невъздържана и пазеща независимостта си е Девин в началото. Сега Девин е доста по различна. Аслан още повече се промени и промяната при него настъпи по рано.
Не знам дали Девин толкова бързо е забравила всичко сторено от Хюлия, но не може ли да приемем, че след цялото напрежение, което преживяха до като се разбере истината, Девин и Аслан просто имаха нужда да се отпуснат, да се почувстват добре, да се насладят на момента.
От друга страна, Хюлия и Недрет не само помнят какво са си причинили една на друга, а са закърмили с тази омраза децата си и тя се пренася в младото поколение.
Ако Девин вижда усилия от страна на Хюлия да се промени, тя трябва да прекъсне този порочен кръг да се връща и отмъщава за миналото.
Миналото не може да промени, но какви отношения ще има в бъдеще зависи изцяло от тях.

Тези снимки от Сапанджа, дали ще ги видим в новата серия? Хубаво е да избягат за малко от всичко и всички. Очаквам бебе 😍😂

# 73
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 300
Дано Х. да осъзнае вече, че Аслан няма да остави Девин. Трябва да я приеме, за да не го изгуби.

Дано обърне внимание и на дъщерите си. Че тях кучета ги яли.

# 74
  • София
  • Мнения: 552

Дано обърне внимание и на дъщерите си. Че тях кучета ги яли.

Според мен отношенията Хюлия/ Лейля са непоправими. А, ако се окаже вярно това за което се съмняваме, никога няма да се погледнат. Според мен Хюлия, дори не подозира за наклонностите на Лейля. Но, ако змията Недред е наясно, няма да го спести на общата им врагиня Хюлия. Даже задължително ще и го каже. Сега, след като Девин я отряза,трябва да търси други съмишленици от семейството. За Джейлян незнам. Много е малка още, и е далече от тези интриги и сплетени.

Общи условия

Активация на акаунт