Имоти за деца и внуци

  • 17 077
  • 575
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 1 454
За мен лично, ако се дава нещо на децата приживе нека е без условия, ако ще има такива да се наследява, както искат така да се оправят.
Мъжът ми получи дарение от родителите си реституирана къща, близо до морето със запазено право на ползване от тях, върху общинска земя, абсолютно порутена. Исках да не приемаме, да се оправи общо, така и да се ползва. Само че свекъра виждаше в нас добри платци и затова я дари, като се започнаха реновирания и ремонти от нас се вложи цената на един голям и скъп апартамент в къща, която ползвахме със свекърите, братя, племенници и т.н.
Земята я закупихме след дарението, каква беше изненадата ми като получих от данъчното известие за данък земя и сграда, мислех, че само земята е СИО. Свекърите получиха нервна криза, че съм станала собственик и на къщата, така било разбрах по-късно, купуваш земя с постройките и трайни насаждения. Невероятен скандал на мъж ми направили и това след 10 години брак и две деца, щяхме да се разведем без малко заради безценната им съборетина, без да имам никаква вина. От там нататък промених концепцията на отношението си към тях и така си отиде.
Тъй, че всичко може да скапе отношенията, зависи си от хората не от имотите.

# 511
  • Мнения: 18 422
Може баща ти да я е принуждавал: "Не карай момчето да домакинства! Той не трябва да прави такива неща!"
Предположение де.

# 512
  • Мнения: 12 815
Лорелада, имаш право. Обаче жертви на домашното насилие са били и децата на въпросната майка. Доколкото разбрах от историята, Хечи се изнася като завършва гимназия, след това помага и на майка си, която едва не е затрита от бащата. Десет години по-големият й брат седи и гледа как баща му пребива майка му и не си мърда и пръста да я защити. След това Хечи е тази, която урежда на майка си квартира. Братът си остава в родителското жилище и дори след смъртта на бащата-насилник не е той този, който вика майката да се върне в жилището, което е 50% нейно. Той не я иска, търпи я докато може да я притиска тя да му дари нейните дялове. Така той ще стане собственик на 75% от жилището, а сестра му без дело никога няма да види нито пари, нито имот. Защото явно бащата е оставил и други имоти, които братът обсебва един по един след смъртта му. Хечи също е жертва - на родителите си и сега на брат си. Обаче майката продължава да се тревожи повече за това да не бъде ощетен синът, вместо да се погрижи синът й да не ощети дъщеря й.

# 513
  • Мнения: 18 422
Ами може би се страхува какво ще направи, ако бъде ощетен този? Явно е супер агресивен.
Нормален човек заплашва ли с палене?

# 514
  • Мнения: 19 069
Майката с нищо не е ощетила никого. Не е приписала имот само на едното дете. Това го е направил починалият вече баща.

# 515
  • Мнения: 18 939
Майката е опитала да третира двете деца еднакво - и двамата са получили покана да живеят в апартамента, обект на драмата. Братът се е съгласил, което още повече е ядосало сестрата.

# 516
  • Melmak
  • Мнения: 3 533
Братът не е спирал да живее там.

# 517
  • Мнения: 14 988
Бащата със смъртта си е отворил кутията на Пандора. Иначе, след развода, щеше още да си ползва със сина жилището, че и да му прехвърли срещу запазено право на ползване едната си втора, пък майката- кучета я яли. На квартира. Тъкмо жената се е прибрала в дома си, и сега от нея се иска да се лиши от собственост , за да угоди само на едното дете. Ами тя има две! Права е да казва- като умра, се делете. Как издържа, не знам.
Дано след делбата да вземе достатъчно пари да си купи нещо и да се махне от тези токсични деца

# 518
  • Мнения: 19 069
Не, ние казваме, че ти и брат ти имате еднакви права / дялове там. Той ползва своето право с живеене там, а ти завеждаш дело да си вземеш парите или имот на свое име. И двамата сте прави и няма нищо противозаконно.
Майка ти няма никаква вина, защото едното й дете живее там, тя е предложила същото и на другото.
Хрумвало ли ти е, че нито майка ти, нито брат ти имат парите да ти наплатят дяла? И че не го правят не просто защото не искат, а защото и не могат? Ти си им г искаш, знаейки, че ги нямат. Оттам без адвокати няма как да мине.

# 519
  • Мнения: 18 939
Братът не е спирал да живее там.

И какво от това? И двамата сте имали еднакъв избор, не си ощетена по никакъв начин.

# 520
  • Melmak
  • Мнения: 3 533
Братът не е спирал да живее там.

И какво от това? И двамата сте имали еднакъв избор, не си ощетена по никакъв начин.

Ощетена съм от това, че направих добро и изядох лайно. Брат ми мълча и получи награда. Аз ходих в съда и защитих майка си. И после… ?

# 521
  • Мнения: 3 984
10 страници се пише точно това, което Хечи обяснява няколко пъти.
Направила е предложение, разиграла е вариантите и това е останало като вариант.
Колкото и да не им се вярва на някои хора и при добре уредени и разпределени имоти, след смъртта на родителите, нерядко се почват борби са преразпределяне на уж правилно разпределеното наследство.
И човешките отношения отиват на кино. Заради едните тухли, които са "добър" старт в живота.

# 522
  • Мнения: 19 069
Виждаме че и при живи родители се случва.

# 523
  • Мнения: 18 939
Братът не е спирал да живее там.

И какво от това? И двамата сте имали еднакъв избор, не си ощетена по никакъв начин.

Ощетена съм от това, че направих добро и изядох лайно. Брат ми мълча и получи награда. Аз ходих в съда и защитих майка си. И после… ?

Майка ти не е длъжна да ти прехвърля наследството си, разбери го най-накрая. Тя има две деца, ти си пренатегнала пружината с исканията и заканите си към нея. Няма да победиш брат си така.

# 524
  • Melmak
  • Мнения: 3 533
Разбира се , че не е длъжна. Аз не бях длъжна да я защитавам в съда, нито да ѝ подам ръка. Никой на никого не е длъжен с нищо. За това има съдилища - отиваш, подаваш си искова молба чрез адвоката и си получаваш своя дял. Аз от нея вече не искам нищо, дано и тя от мен.

Общи условия

Активация на акаунт