Имоти за деца и внуци

  • 17 079
  • 575
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 19 340

Иначе имам някакво дежа-вю с това наследство, брата и майката, не знам с кой поред акаунт се обсъжда.

Да, просто този път подробностите са по-малко, от което печели мелодраматизмът.

Да де, то е ясно, че нещата едва ли са точно така. Човекът е починал преди няма и година, твърди се се, че до смъртта си е поддържал имотите, плащал им е данъците, а авторката от поне половин година води дела, едва ли не тия имоти за няколко месеца от поддържани са станали съборетини (всички знаем, че не става в тези срокове), пък и данъците за тая една година, все едно 30 години данъци е плащала, та се е съсипала.

# 496
  • Мнения: 19 069
Темата е пусната във форум и всички обсъждат Simple Smile Ти може да имаш различни възможности от други майки, които нямат и един собствен дом. Какво ще направиш, ако нямаш пари за компенсация? (Тоест трябва ли да се гръмне родител, който не може да даде нещо или не иска да си напише завещанието?). Защо се изхожда от идеята, че трябва всички да имат и да дават, а ако нямат - то поне едно завещание набързо да напишат?

# 497
  • Мнения: 12 817
Защото в случая явно има възможност. И защото детето, което е наследило прословутата 1/4 също има право да иска да си я ползва.

# 498
  • Мнения: 19 069
Има възможност? Какво? Да припише дяловете си? Да направи завещание? Тя не иска. Насила да го направи? Доволна ли ще е Хечи да насили майка си и да я "победи"? Детето е поканено да си ползва 1/4 като живее там. То не иска. Брат й иска и си я ползва. Това са фактите.

# 499
  • Мнения: 18 422
Ама стига с това завещание. Joy Ще го напише, ще ви го покаже, ще се успокоите, че всичко е за вас. А той на другия ден спокойно ще си го отмени, ще си направи ново (в полза на друг човек/ други хора), за което няма да знаете, и шапка на тояга!

# 500
  • Мнения: 12 817
Има възможност? Какво? Да припише дяловете си? Да направи завещание? Тя не иска. Насила да го направи? Доволна ли ще е Хечи да насили майка си и да я "победи"? Детето е поканено да си ползва 1/4 като живее там. То не иска. Брат й иска и си я ползва. Това са фактите.
Е, в случая поне тя и брат й са сънаследници и в други имоти. Как си представяте, ако тази 1/4 е в двустайно жилище? Изгонва брат си от детската стая - 12 квадрата + ползва общо още три квадрата от коридор, кухня и баня. Красота! Как още не си е събрала багажа и да се навре в детската стая. Може и с мъжа, и с децата някой ден - поканили са я да си ползва дела, не щат да й го наплатят. Не ще братчето да си поделят наследеното от тати/ баба/ дядо... Ми в правото си е, що не? Ама тя лошата, че иска да си влезе в наследството и да си го ползва, но каквото и да предложи се отговаря с НЕ и заплахи как ще й се вземе всичко. Апропо, това няма ли да направи братчето недостоен наследник?

# 501
  • Мнения: 19 069
Ами тя си е завела законно дело и нейните части никъде не се губят. Какво повече се търси / иска?

Заплахи ползва и тя - че повече никога няма да погледне майка си.  Всичко е двустранно.

# 502
  • Melmak
  • Мнения: 3 533
Това не е заплаха. Аз това ще направя, но то не е по никакъв начин увреждащо към нея. Просто ще прекратим отношения. А заплахите на брат ми? Как ще я запали, ще подкупи съдия, ще ме уволни от работа?? Май има разлика? Аз достатъчно правих за нея и не ме оцениха. Вече просто съм спряла.
Бях напълно ок да ми изплати брат ми дяловете и да си остане с майка ми в собственост. Ама не иска да дава пари. То някак трябва да се реши проблема. А не след 10 г да си извади отново НА по давност, защото аз не си гледам имуществото.

Дяловете на майка ми ги иска и той. Последното предложение беше такова, тя да си му даде всичките двлове, ама с дарение, не с доглеждане! Че нали.. да не се налага да я гледа! 😉

# 503
  • Мнения: 19 069
Майка ви как не се е побъркала, не знам. Да имаш две деца и да те дърпат и двете за дяловете ти, всичко да им дадеш, пък и недоволни.

# 504
  • Melmak
  • Мнения: 3 533
Който сее вятър, жъне буря.

# 505
  • Мнения: 19 069
Хечи, и ти ще имаш деца, ще видим как ще им припишеш всичко един ден Simple Smile

# 506
  • Мнения: 18 422
Никой тук не отчита, че майката е жертва на домашно насилие. Ако аз ви напиша тук, че мъжът, с който живея, ме заплашва, че ще ме запали, ще ми запали работата (явно офиса) и иска да му прехвърля мой имот, веднага ще кажете: "Ау, горката, звъни на Анимус, звъни в полицията, защо не ти помагат близките ти, ще те четем в новините някой ден, ако не предприемеш нещо!"
Тука на майката нищо й няма, добре си живее със сина. А, и евентуално сама си е виновна.

# 507
  • Мнения: 19 069
Да, аз го отбелязах по-назад. Майката е била първо жертва на домашно насилие от мъжа си, сега е възможно да е измъчвана / тормозена от сина си, тоест проблема е и в настоящето.

# 508
  • Мнения: 18 422
И още е, от сина си, дори да не я бие.

# 509
  • Melmak
  • Мнения: 3 533
Хечи, и ти ще имаш деца, ще видим как ще им припишеш всичко един ден Simple Smile

О, не е казано, че ще има какво да им приписвам! Човек не знае какво го чака!

Повечето тук виждате само някаква алчност, но не е това. Това е плод на години наред отношение. Нарциса, фивър и мама ру усетиха най-добре какво е положението. Понеже няма как да знаете всичко, станало през годините, тук виждате само как баща ми умира и аз се сещам, че искам апартаменти и къщи.

Не е точно така. Дали ми е жал за майка ми? Вече не. Беше ми като се разделиха с баща ми след побоя. Никой не заслужава това. По тази причина й помогнах.

Години наред съм била винаги на последно място за майка си. Много пъти ме е тормозила за сметка на брат ми. Още помня разни болезнени са мен ситуации- как ме е карала да мия всички чинии на ръка, а брат ми никога. И като я питам защо аз да мия всичко, а той никога не мие? Ами той е мъж, не му е работа. Бтв имахме съдомиялна, ама аз на ръка…

Мила съм пода на колене с парцал, защото с мопа не било качествено почистването. Брат ми дали е мил така? Не, защото е мъж и не му е работа.
Вместо да ходя да играя с децата зад блока, знаете ли къде бях? В кухнята? Да готвя с майка ми. А брат ми, къде беше? Навън. Защото не му е работа да готви.
“Не яж от еди си кое в хладилника, да има за брат ти”. Смисъл не е разделете си го, а не яж..

Това е било винаги. Нека сега аз съм лошата.

Общи условия

Активация на акаунт