Как майка позволява детето ѝ да живее в курник?

  • 7 288
  • 112
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 18 924
Майката и нейните обяснения са безумни. Детето пречело на по-малкото дете и тя го пратила навън "да си помисли".! При преглед за въшки сестрата в училище забелязала синини, сигнализирала, но нищо... учителите ги било страх от пастрока?! Учителката искала детето да посещава психолог, но пастрока отказал? Първо има ли той право да отказва - не е родител? Защо се е слушала неговата дума за нещо толкова важно?? Всички гафове са толкова много, че само се радвам, че детето е излязло живо от всичко това!

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 14 839
Майката определено изглежда да послъгва, пастрокът явно е авторитарен егоист, но като цяло историята остава неясна.

# 77
  • Мнения: 5 896
Майката и нейните обяснения са безумни. Детето пречело на по-малкото дете и тя го пратила навън "да си помисли".! При преглед за въшки сестрата в училище забелязала синини, сигнализирала, но нищо... учителите ги било страх от пастрока?! Учителката искала детето да посещава психолог, но пастрока отказал? Първо има ли той право да отказва - не е родител? Защо се е слушала неговата дума за нещо толкова важно?? Всички гафове са толкова много, че само се радвам, че детето е излязло живо от всичко това!
Да, но не бива да се измъкнат безнаказано. То един вид са получили облекчение, че са се оттървали от ненужното дете... Къде е справедливостта? Майката е пълен кукумицин..... ''аз съм я наказала там, за да помисли малко'', в една от стаиите пишеше, че самите социални са го открили да спи в онова пространство. Пастрокът не, но майката определено изглежда от малцинствата.

# 78
  • Мнения: 21 688
Като цяло историята се изяснява.. Наистина се оказва, че е имало много индикации, че детето е в риск,  но нито училището, нито социалните са били достатъчно настоятелни за да се информират за действителното му положение.  Хвърлили едно око върху обстановката, поговорили с виновните  и се отказали. Бабата са я сплашили...

Добре, че все пак за заварили детето в момент, в който наистина се е намирало във въпросното помещение, че иначе пак щяха да си тръгнат.

За съжаление не съм оптимист, че ще получат подобаващо наказание. Ще кажат,  че е било инцидентно и ще ги оставят да си живеят необезпокоявани. Дано поне детето остане при баба си.

# 79
  • Мнения: 18 924
Твърди се, че детето има видими синини по тялото. И това ли така ще си остане??

# 80
  • Мнения: 18 383
И аз не съм оптимист. Щели да им надграждат родителския капацитет с курсове, но детето можело да се върне при семейството си най-рано след шест месеца.
Моля?! Моля?!?! Курсове, а не затвор демек. Толерантни сме към насилието, как да не сме, щом институциите ги дрънкат такива! Expressionless

# 81
  • Мнения: 18 924
Как ще превъзпитат тази жестокост? Твърдо съм против отнемане на деца в семейството по други причини, но при жестокост и насилие?
Навремето взеха дечицата на една жена Тереза, защото беше бедна и й бяха спряли тока!!! А тук?

# 82
  • Мнения: 18 383
Това за курсовете и връщането на детето е изключително неадекватно изказване на социалните. Личи им колко са надеждни да помогнат при необходимост (както са показали и при цялата тази история де). Прекрасна институция! Колкото да си вземат заплатите. А някой там може би щеше да подаде оставка в друга държава?

# 83
  • Мнения: 18 924
Мога да си представя щом досега така мило е отглеждано, какво ще е, ако го върнат след всичките проблеми и Тв.

# 84
  • Мнения: 19 251
Предполагам всеки селски кмет в по-бедните села може да разкаже по някоя подобна история - дали като на детето, дали за някой възрастен, ползван само за прибиране на пенсията, или нещо друго от този сорт.

Факт. Не е случайно и че май почти всички такива "новини" се оказват с локация някое село и въобще малко населено място, отдалечено от масирано полицейско присъствие и пр. Много хора по делата се чувстват над закона, защото законът е представен от единични лица, които те познават лично и или са им приятели, или успяват да ги сплашат. В това селско училище и да видят нещо, останалите съселяни също, неслучайно толкова са се страхували да не им бъдат споменати имената, като свидетелстват или подават сигнал - Бог високо, цар далеко, а пастрокът е наблизо. И социалните често си затварят очите за нарушения при агресия. Този човек не влезе ли в затвора поне за няколко години, ще тръгне да си отмъщава на който го е издал. Министърът си направи ПР-а, медиите си направиха новините, и после те се махат, остават си хората в селото. И дали ще посмеят да се обадят при следващ път, ако видят нещо, ако пастрокът отмъсти на реагиралите? И убитият дядо с трите внучки е такава история, търси справедливост и помощ от който се сети, всички или се страхувате, или не им пука, а телевизията си направи сеира и го остави в още по-лошо положение отпреди, без помощ и на произвола.

# 85
# 86
  • Мнения: 1 656
......Този човек не влезе ли в затвора поне за няколко години, ще тръгне да си отмъщава на който го е издал....
Оооо, да, сигурно ще влезне в затвора... Дори няма да ги накажат. БГ закони, права на човека, защита на децата, съдебна система хах За убийство тук присъждат 3 години условно, ти за затвор говориш. Това да не е Норвегия да ти вземат детето ако не го водиш на зъболекар...

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 14 839
Така, де, в Норвегия дават цели 20 години на човек, планирано застрелял 80 души, не като тука... впрочем дай пример за някой осъден на три години за умишлено убийство, няма да питам за 80 души.

# 88
  • Мнения: 3 783
Не е било курник, а парник с прозрачни стени. Показаха го, не е възможно който и да е, даже голям човек, да оцелее там цяла година или повече, зиме и лете. Дошли са сега на проверка, детето е било там. Предполагам и аз, че са го наказвали там.
Не са родители на годината тия, може и да нямат родителски капацитет, но като цяло историята ми се струва невъзможна така, както е представена, защото следите от насилие и от недохранване са видими с просто око, детето е било преглеждано, а и се е събличало по физическо. Сигурно пак не е много прекрасна картинката, но не година в кокошарник и хранено през прозорче по един път на ден със сух хляб
Аз все още не съм уверена каква ще излезе накрая истината. В класа на дъщеря ми, когато беше първолаче, имаше дете, което съобщи, че родителите му са загинали в катастрофа и сега живее с баба и дядо, вследствие на което учителката беше изключително изненадана да се запознае с майка му на първата родителска среща. Аз също проведох разговор с тази учителка във връзка със сигнал от друга майка, че съм се заключил пияна вкъщи и дъщеря ми не се е хранила цял ден. 😄
 Не съм проследила добре историята, но  дали сега детето е настанено при бабата, която е подала първите сигнали или нещо съм се объркала?

# 89
  • Мнения: 18 383
Ето защо прогнозите са лоши. Сакън да не си измисля детето. Ама къде са го намерили, къде е леглото, какво е признала майката, че е посинено... не, то сигурно си измисля. Rolling Eyes Доста доказателства има, мен ако питате.

Общи условия

Активация на акаунт