Рецепти с бутер тесто

  • 54 501
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 180
rosa нали като слагаш спанак е предварително обработен, не е суров?

# 16
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Rus0koska
rosa нали като слагаш спанак е предварително обработен, не е суров?

Сварявам го предварително и също го подправям

# 17
  • Мнения: 221
1 paket gotova shunka na parchenca
zamrazeni zelenchici - grah, morkovi i dr po jelanie
malko domati, 1,2 supeni lujici
2, 3 supeni lujici creme fresh
2,3 iaca
nasturgan kashkaval

Buter testoto se razstila hubavo i se poraztochva. Ako e na parcheta/plochki to te se slepvat i se doraztochva. Postavia se v tava i se povdiga s prusti po stenite. Razbivat se iaicata s malko sol i cheren piper, pribavia se creme fresh. Vurhu testoto se izspiva shunkata i zelenchucite i domatite, razstilat se ravnomerno, porusva se s kashkaval i vsichko se zaliva sus smesta ot iacicata. Peche se na umerena furna...nam-nam

# 18
  • Мнения: 1 116
Торта Наполеон

Рецептата съм я копирала от дир-ския готварски клуб и е изпробвана многократно, мисля че и друг път съм я поствала тук.

За целта:

1 опаковка бутер-тесто
2 яйца
1,5 чаши захар
1/2 л.мляко + още 1 чаша
2-3 лъжици брашно
1 пакетче масло
аромат по желание

Рстилам бутер-тестото и го разрязвам на равни части.От моето се получават точно 8 правоъгълници с големина 25/13 см. приблизително.Разрежете такава големина,каквато ви се получи,но да са еднакви.Пека всеки правоъгълник отделно върху лист за печене.Топлите правоъгълници не слагам един върху друг,а оставям настрани добре да истинат.
Докато се пекат,правя крема.

1/2 л. мляко слагам да заври.През това време разбърквам хубаво яйцата със захарта (става консистенция на гъста каша)
2-3 л. брашно разреждам с 1 ч. студено мляко и добавям към яйчената смес.Хубаво разбивам заедно.
Когато млякото заври,дръпвам от котлона и на лека струйка прибавям яйчената смес с непрекъснато бъркане.Слагам отново на котлона и без да преставам да бъркам докарвам крема до сгъстяване (без да завира) и го дръпвам отново.
Предварително размекнатото масло добавям към крема след леко истиване и непрекъснато разбивам.Добавям също аромат-може 1 ванилия,може настъргана лимонова кора и 1/4 изстискан лимон (придобива приятен леко кисел вкус) или друг ваш аромат по желание.
След изстиване на крема,редим в тавичка изпечените ни кори и мажем с крема.Седем кори по този начин и хубаво намазваме от всички страни с крем.Осмата кора я стриваме на трохи и с тях посипваме тротата навсякъде. Така престоява една нощ на топло и чак на другия ден се слага в хладилника и се консумира.


Аз обаче правя  доза и половина от крема, защото ни харесва с повече крем.

# 19
  • Мнения: 101
Свекърва прави много прости и лесни панделки, а стават много вкусни. Нарязва се тестото първо на големи ленти на дължина, после всяка лента се прави на малки лентички по ширина. Всяка лентичка я вземате и прегъвате в средата и след това пържите в повечко мазнина. Сигурно ви звучи странно да се пържи бутер тесто, но наистина е вкусно. Като се запържат се слагат върху кухненска хартия да се отцедят и накрая се ръсят с пудра захар.
Бяхме си направили с приятели кулинарно състезание за мъже и моя мъж обра точките с тази рецепта. Никой не повярва в началото, че това е бутер тесто. Дано да ви хареса.

# 20
  • Мнения: 312
И аз правя панделки, но не ги пържа: навиваш панделките, слагаш в леко намазнена тавичка и ги поръсваш с чеснова сол и шарена сол, след това запичаш. Правя ги като имам гости, страшно мезе са и приятелите ни много ги харесват.

Общи условия

Активация на акаунт