parite

  • 2 847
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
kriat li majete vi pari ot vas? Thinking

# 1
  • Мнения: 793
Не крие  Wink

Но от баща си знам за фонд" и аз съм човек" и винаги го спазвам това правило Peace

# 2
  • София /Сухата река/
  • Мнения: 91
Преди се опитваше,но скоро не го е правил.Предимно ги криеше, защото играе еврофутбол,а аз не недоволствам. smile3512 Rage tantrumс

# 3
Не,напротив,дава ми пълен отчет за изхарчените от него пари,без да го питам

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Всички пари вкъщи стоят на едно място. Общо взето е ясно къде отиват, като всеки си има по 50лв за глупости всеки месец (е, ако не е много крив месеца). Аз си ги харча за книги и парцалки, мъжа си ги събира за части на компа.

# 5
  • Мнения: 2 040
Сигурна съм че не крие, всичко е ясно, кой за какво и т.н.

# 6
  • Мнения: 1 959
Не не ги крие парите стоят на едно място в къщи и всеки си взима когато му се налага,иначе и аз си имам фонд "И аз съм човек".Да вземем да пуснем една анкета колко от нас имат такъв фонд Wink

# 7
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Едва ли крие.
Но и да крие, не виждам какъв е проблема, при положение, че не усещаме липса на каквото и да било?  Peace

П.П. И аз не крия. Ако ми хартисат нещо кинти ( което се случва веднъж на високосна година), с кеф му купувам някакъв подарък!

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако крие няма как да знам.

# 9
  • Мнения: 4 965
Поне не съм усетила. Парите ни са общи - той дори и фишовете от заплатата си събира стриктно, та при желание мога да проверя (не съм го правила обаче). Въпреки това, освен задължителните харчове - сметки, пазар, дрехи/обувки, джобни и подобни, всеки си има оставя в картата по 100-тина лв. за въпросния фонд - аз напоследък си купувам с тях козметика и разни хапчета за отслабване, докато той си купува инструменти, технически джаджи и козметика за коса.

# 10
# 11
  • Мнения: 121
...Но от баща си знам за фонд" и аз съм човек" и винаги го спазвам това правило Peace
С мъжа ми все още сме с отделни сметки, но и аз знам от баща си за този фонд Simple Smile Жените в нашето семейство сме големи прахосници  Whistling и само благодарениа на този фонд можеха да се набавят по-големи неща. Да не говорим, че за майка ми ски спорта влизаше в графа "ненужен лукс" и ако не беше баща ми и двамата щяхме без ски да останем Simple Smile

# 12
  • Мнения: 46 572
Не. Имаме семеен бизнес, би било доста трудно на някой от двамата да скрие нещо, а и не виждам смислъл ...

# 13
  • Мнения: 1 336
И двамата имаме достъп до сметките си през интернет и права да боравим и с личните, и с фирмените сметки. Така че всеки може да види какви пари за какво са превеждани или теглени, няма как да има скрити пари...

# 14
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Сигурна съм че не крие, всичко е ясно, кой за какво и т.н.


 Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 3 452
"Крие" не е точната дума... Мъжа ми има бизнес и доста оборотни пари вървят там, самият той няма точна представа, но така или иначе аз не съм му счетоводител или финансов отдел, за да се занимавам, а и ми е доста отегчително като цяло. С две думи- нямам и желание да се интересувам в подробности, нито пък имам навика да му държа сметка. Както и той, когато ми дава не ми иска отчетност какво, как и кога съм похарчила.

# 16
  • София
  • Мнения: 981
Надявам се че не.Когато му поискам ми дава а аз какво ги правя и аз незнам, всичко отива за децата.
А и той харчи доста и то за "любовницата - кола"

# 17
  • Мнения: 999
Крие, но на края на месеца като привършат общите ги изкарва.

# 18
  • Мнения: 1 432
Не,не крие.Даже дава от4ет за вси4ко  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 577
мисля че не крие пари от мен.сам си се отчита за разходите.
но дори и да си сьбира някои лев настрана не бих имала нищо напротив

# 20
  • Мнения: 1 564
Сигурна съм че не крие, всичко е ясно, кой за какво и т.н.
newsm10

# 21
  • Варна
  • Мнения: 246
Може и да крие ама аз не знам за такова нещо. Често му се случвало да е каширал някъде нещичко,но той самия да е забравил. Аз също не крия от него, но си имам т.нар. женски фонд за разни женски глезотийки-козметик,фризьор, сауна, карта за фитнес,за който той знае.

Смятам че в едно семейство трябва всичко да е на общо разположение

# 22
  • Мнения: 6 167
ми да крие.
така или иначе накрая пак за семейството ще отидат.

# 23
  • Мнения: 4 116
У нас няма никаква отчетност на пари  Joy  Той не е на твърда заплата, така че дори не знам колко печели чисто. А това след приключване на работата по даден обект  да го питам колко е взел няма да стане - едно, че мрази да му държа сметка, друго, че и не ме интересува. Аз съм такава прахосница, че направо си е жизнено необходимо да си крие парите и сметките от мен  Mr. Green Оставя ми пари  всеки ден, дава  допълнително когато си поискам, не ми държи сметка никога за какво си харча парите... Мъж слънце! Само понякога се дразня като даде солидна сума за някоя машинария, но и да пискам полза няма, прави си каквото иска  Crossing Arms 

# 24
  • София
  • Мнения: 378
Не, всичко е общо. Даже когато се случи и допълнително пари да искара, пак ги носи всичките в къщи  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 53
Никога не знам с какви пари разполага или къде какво е похарчил.Работим заедно ,но сме си разделили негласно задълженията като той се занимава с парата плаща заплати ,наеми, и подобни не ми е отказвал пари досега така че да се оправя нали е мъж .

# 26
  • Мнения: 3 423
Нямам представа. Пък и какво ме
интересува, дали крие, след като
плаща каквото има за плащане.
Виж, аз крия моите. Стипца съм.  Laughing

# 27
  • Мнения: 3 423
ми да крие.
така или иначе накрая пак за семейството ще отидат.


Колко хубаво и колко кратко го е казала Лени. Laughing

# 28
  • Мнения: 4 380

Би било интересно по какъв начин би могъл да го стори... Grinning Сметката ни е обща и всеки може да проследи движението на парите по и-нет. Няма никакви "тъмни" доходи укрити от данъци- всичко се превежда директно по сметка.

Това не е било винаги така естествено...На млади години имахме големи разправии поради факта, че след получаване на заплата минаваше първо през мамчето, давайки и някаква сума без да е обсъдено с мен. Crossing Arms Не толерирам подобни постъпки и съм готова да му покажа вратата за некоректност относно семейния бюджет. Naughty Нямам никакви претенции относно харчовете му, както и той за моите, но всичко трябва да се знае.

# 29
  • Мнения: 125
 Да ви кажа изобщо незнам-аз незнам нито какви пари изкарва нито колко харчи,нито ме интерисува нито го питам..ееее  те като свършат парите то се разбира Mr. Green..но чак пък да крие,то няма от кого да крие аз не го дебна..Но аз си имам заделени на страна само за мен си и за всеки случай Laughing

# 30
  • Мнения: 5 468
Не. Като си вземе заплатата и от вратата ми я дава. Много е честен..., само да взимаше повече пари #Cussing out.

# 31
  • Popovo
  • Мнения: 571
Не, не крие и отчет ми дава колко и за какво е похарчил, така е свикнал.

# 32
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Не крие, но и не ми се отчита.
Все пак той вади парите, плаща сметките, наем, къща, коли, плаща храната, всичко по детето... Дава ми и сума пари на месец само за мен.
Останалото мисля че го пести, но не ми се е налагало да питам. Това положение ме задоволява напълно.

# 33
  • Мнения: 227
Не крие.Невиждам смисъл да крие той,плаща сметките,дава пари за яденеза какво да крие.

# 34
  • в Низината
  • Мнения: 705
Не, не крие.Всички пари вкъщи стоят общо и се знае кой и за какво ги харчи.

# 35
  • Мнения: 1 485
Не мисля,че крие.
А случайно ако"задели"някой лев на страна-лошо няма!
Бели пари за черни дни! Naughty

# 36
  • Мнения: 1 014
Не крие, пести. Той плаща абсолютно всичко.

# 37
  • Добрич
  • Мнения: 207
крие не е точната дума при нас просто заделя настрани за всеки случай Grinning но всичко пак отива за нас не му държа сметка задоволена съм не ми се отказва в нищо(в това отношение мъжа ми е невероятен) от началото на връзката ни винаги ме е глезил а и да искам да държа сметка няма как незнам колко точно печелим  newsm78въпреки че се опитва да ми се отчита не го слушам  Embarassedкофти ми е просто че не работя защото сега като му купувам подаръци са от неговите пари които каширам в фонд подаръци но така е нали съм по майчинство като почна работа на есен няма да имам такива угризения

# 38
  • Мнения: 217
Ние сме на отделни сметки, след плащането на общите разходи, всеки харчи парите си, както намери за добре. Все пак, ако половинката реши да покани младо гадже на обяд, е добре да има кинти, нали?  Twisted Evil Обратното също е в сила  Whistling

# 39
  • Мнения: 4 200
Аз знам, че си отделя всеки месец пари настрана, за да ги използва ако закъсаме или иска да си купи нещо. Няколко пъти ги е изваждал на бял свят. И аз пробвах да си направя такъв фонд, но всичко изчезва преди следващата заплата.

# 40
  • Мнения: 4 754
Не крие, а спестява. От двама ни той е този, който го умее.

# 41
  • Мнения: 2 723
Ако крие няма как да знам.

хехееее, много верно, много  hahaha

# 42
  • София
  • Мнения: 18 679
Не ми се вярва, няма за какво...дори и да харчи за "непозволени" рабори, няма как да разбера Laughing

# 43
  • Мнения: 3 537
Много рядко се случва, ама неговото е криене с цел добра кауза  Wink Като закъсаме някой път за пари и ги изважда  Simple Smile Аз също правя така.

# 44
# 45
  • Мнения: 250
Без дори да искам, той ми дава отчет за всичките си покупки, макар парите да са негови.Това се казва честен мъж Simple Smile))))))))))

# 46
  • Мнения: 3 674
sorry за за двойния постинг...нещо стана тук...без да  искам... Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 12 фев 2007, 18:40 от roza66

# 47
  • Мнения: 3 674
Няма защо да крие.Всичко се слага на масата,плащат се всички сметки а останалите пари  ги заделяме за фонда.."И аз съм човек"(наша доплнителна сметка за спестени пари ) и си ги харчим заедно когато се наложи.И двамата получаваме разписка за заплатите си  в края на всеки месец,с знaеме си кой колко получва.Така че при нас няма скрито-покрито.

към Di76,....A от тебе крие ли newsm78

# 48
  • Мнения: 1 172
Не крие, но и не отчита. Аз също не давам отчет, нито крия. Когато се интересува, винаги може да провери какво е състоянието на сметките. Аз също. Но не виждам голяма полза от това. Всеки си има приоритети, и ако за мен е важно да имам N чифта обувки за сезона, за него пък по-важен е външния вид на колата, разни техники и т.н.

# 49
  • Мнения: 2 441
Парите не са за криене. Всеки от нас е поел приблизително 50 процента от семейните разходи, а останалите пари се харчат или заделят или спестяват по лично усмотрение. Нито аз се интересувам от точните доходи на скъпия, нито той от моите.

Общи условия

Активация на акаунт