За любителите на корейски и китайски сериали - Тема 9

  • 20 196
  • 741
  •   1
Отговори
# 75
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 743
Като нищо да го започна и да ти правя компания, понеже не мога да си намеря китайски сериал за гледане.
Тия дни се пробвах на:
Out With a Bang (2022) - зарязан - за 3 епизода видях количество малоумия, които дори моята всеядност не можА да понесе.

Hidden Love (2023) - започнат въпреки присъствието на ЛуСи в главната роля, стои ми от няколко дни на 16ти епизод. Чудя се дали да го довърша, понеже взе да ми става досаден в последните епизоди - въртят почти едно и също, а има потенциал за повече.

One Boat, One World (2021) - май разбрах защо сериалът е минал почти незабелязано. Първият епизод мина между "Гадните Европейци подливат вода на Нашия Китаец" и "Главната Мома, която се бори със Съдбата за Едно По-Добро Свое Бъдеще". Дори кривата усмивка и щръкналите уши на Чанг Хан не спасяват положението. Като добавим и специални ефекти правени от начинаещ дизайнер, не знам дали ще му отделя повече време (най-много за още един епизод).
Но в началните надписи мернах отново актрисата Guo Zi Qian и за пореден път се запитах каква точно им е връзката с Чанг Хан. Тя има в актива си 9 роли (епизодични или поддържащи) в сериали и филми, от които Чанг Хан не присъства само в един (а той пък роли в сериали/филми без нея). Та все се чудя дали му е сестра/ жена/ балдъза/ талисман/ кредитор/ астрална близначка/ учинайка? Досега не съм забелязала подобен "тандем", та ми се вижда странно съвпадение.

На корейския фронт завърших снощи The Matchmakers (2023) / "Сватовниците" - сладък, симпатичен, забавен и развлекателен. Краят беше точно както си се очакваше за по коледно време . Хубава лимонада за разпускане по празниците. И Роуун-бонбон Heart Eyes

Сега на негово място мисля да дам шанс на Gyeongseong Creature (2023), ама дано да няма зомбита Joy

# 76
  • България
  • Мнения: 6 254
Като нищо да го започна и да ти правя компания, понеже не мога да си намеря китайски сериал за гледане.
Тия дни се пробвах на:
Нали знаеш за финала?
Подготвила съм си за след него нещо китайско, розово, беше налично за теглене, надявам се да балансира нещата.
Meet Yourself (2023).
victoria vassileva го коментира с някакъв скандал, приличал на Hometown Cha-Cha-Cha.
Не можах да изгледам корейския, с китайския сигурно ще се случи същото, но не намерих друго за теглене.
А за такъв тип не ми се мъчи епизод по епизод да свалям от ВК.

# 77
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 743
Да, помня, че с Danifin споменавахте, че финалът е... китайски Joy

Та в този ход на мисли, rududu, май ти беше гледала Goodbye My Princess (2019)? Та, ако може ти, или някой от другите, който го е гледал да ми каже дали
Скрит текст:
финалът е много трагичен.
В много коментари прочетох, че е голяма драма през целия сериал, та готвя кърпички за 50 епизода рев, ама ако и финалът е много трагичен, може и да не се прежаля.
Гледа ми се Чен Син Сю, та затова се чудя дали да гледам този или Truth (2021), където поне няма да чакам романс.

# 78
  • Мнения: 5 455
Здравейте дами,
Идвам с тъжна новина.
https://www.youtube.com/watch?v=Sg4BFDAqZj4
Много страшно ми се видя, как заради публичния образ може да бъде унищожен абсолютно всеки. Жалко за добрия актьор! Лека му пръст!
Честит Стефановден , на който празнува!

# 79
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 743
Да, много тъжна новина! И аз я видях днес.
Бях останала с впечатлението, че разследването е показало, че обвиненията са били безпочвени и тестовете му са били отрицателни. Не мога да си представя на какъв стрес е бил подложен въпреки това, за да предприеме тази стъпка. За жалост още един преждевременно отишъл си човешки живот, съсипана кариера на добър актьор и едно разбито семейство.

# 80
  • Мнения: 6 896
Всички тестове бяха негативни и се оказа, че полицията няма никакви конкретни доказателства, но продължиха да го разследват само по свидетелските показания на хората, които са го шантажирали за пари. Грозна история от всякъде, която не говори никак добре за обществото им.
Опитаха се и Дракона от BigBang да вкарат в схемата, но той явно имаше по-добри адвокати и след като и неговите резултати се оказаха негативни, се наложи да свалят обвиненията срещу него.

# 81
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 743
Наистина много грозна история, още повече, щом не е имало доказателства срещу него.
Това е страната на корейското общество, която не харесвам, както и публичния натиск върху личния живот на певците и актьорите и масовия остракизъм при крачка встрани (пък била тя и несъществуваща). В това отношение имам чувството, че са застинали някъде в средата на Чосон.

-----------------------
По темата за сериалите, за да не е съвсем офф-топик - намерих си китайски за гледане.
След като гледах два броя докторки с по един пожарникар (Янчо (Yang Yang) и Юнчо (Giong Jun)) за всяка от тях във Fireworks of My Heart (2023) и The Flaming Heart (2021), реших за изгледам трета докторка, ама този път с полицай от спецотрядите - You Are My Hero (2021). Да видим колко героизъм ще отнесе и той.

# 82
  • пустинен пъпеш
  • Мнения: 491
Честита Коледа!
Относно това дали има много драма в ,,Goodbye my princess"(2019),то като че ли ,поне при мен зависи с какво настроение започвам да гледам дорамата,та по-скоро я възприех като приказка с няколко фентъзи елемента в сюжета ,любувах се на актьори,обстановка,музика,багри и затова не възприех и финала като толкова трагичен.Имаше интересна интрига,последвана от изненадващ обрат,подтикващ към мисли за грешните избори(единият е когато е 15-годишен),породени от поддаване на зловредна манипулация,на която е подложен герой в период ,когато е още формиращо светоусещането и характера си дете.

Последна редакция: чт, 28 дек 2023, 15:14 от rududu

# 83
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 743
rududu, благодаря ти за отзивите! Явно ще се готвя за драма в сериала и драматичен край.

# 84
  • вятърничава
  • Мнения: 1 903
Направо не мога да си намеря място от вчера.Толкова го харесвам.Какво му причиниха! На него и на семейството му.
Отвратително общество,отвратителни корейски обичаи - то се превърна в обичай - да наклепат някой,да го стъпчат,да го опоскат като термити, да го докарат до самоубийство и после погребението пак в топ новините и гледаме кои негови колеги са го уважили! Да се готвят следващите!

Приключих с  The Matchmakers (2023) / "Сватовниците" , но не ми се пишеше. Завърши както и  очаквах, даже коледно - с еленчета.Беше забавен и приятен,не само заради Бонбончо, главната двойка и всички епизодични,второстепенни, децата, слугите бяха подбрани точно.Много съм сърдита на свекървата.
Скрит текст:
След като се опита да убие И Джун Ки в Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo, тук на Роуон посегна.Зла жена и това си е, трябваше тя да е на трона,щеше да ги оправи след като разчисти доста боклук.Унищожи си семейството в името на семейството си.Много добра роля, харесвам я.Може да не казва и дума,само да погледне и да стисне устни и настръхваш. А в Wok of Love каква добричка беше. 
От друга страна чудесно показваха алчността за власт, предразсъдъците, закостенялото мислене.
Скрит текст:
Това с проверката на младоженците в първата брачна нощ - беше направо върхът.Всеки наднича,влиза.Иди се доказвай,че си мъж!
Scream

# 85
  • Мнения: 1 786
Who was a good girl this year?
Я, какво гледам
https://www.instagram.com/reel/C1ZZRL3J-IH/?igsh=MTc4MmM1YmI2Ng%3D%3D
мил жест
https://www.instagram.com/reel/C1YjmTnNwij/?igsh=MTc4MmM1YmI2Ng%3D%3D
https://www.instagram.com/reel/C1AEqUgpH6-/?igsh=MTc4MmM1YmI2Ng%3D%3D
Изненада хахахха
Скрит текст:
Покрай хубавите моменти в края на тази година не мина и без техните противоположности.  Жалко за човека и неговото семейство.  Този феномен се наблюдава не само в ЮК , а навсякъде. Това е отвратително Rage Rage Когато прочетох новината веднага ми изникна в главата първата серия на Welcome to Samdal-ri 
П.п. Специално за хора Не обичащи суши, може да си промените мнението както тази девойка Laughing
https://www.instagram.com/reel/C1Uxaj6gFsA/?igsh=MTc4MmM1YmI2Ng%3D%3D Аз специално много обичам суши и с удоволствие бих хапнала при такова обслужване Broken HeartHeart Eyes Flushed

Последна редакция: пт, 29 дек 2023, 09:17 от Danifin1

# 86
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 743
Много съм сърдита на свекървата.
Свекървата беше един път (ама да не ти се пада в живота Grinning). Много добра роля!

Тази в Брачния договор на г-жа Пак също си я бива. И тя е с амбиции за власт и богатства за сина си.
Направо да не си корейска снаха Wink.

Скрит текст:
Тия дни си ровичках в Ютуб, за да си подновя плейлистите за телефона и от дума на дума и песен на песен, се сетих, че преди няколко седмици отбелязваха 25-годишнината на един френски мюзикъл, "Парижката света Богородица", по романа на Виктор Юго. Той беше голям хит точно, когато пристигнах в Париж и музиката я свързвам с началото на живота ми във Франция. Та мюзикълът е бил преведен на доста езици и е бил поставен май в 17-20 страни, сред които и Корея.
Пускам ви две от емблематичните песни на мюзикъла в корейска версия (не гледайте качеството на видеото), а в скобите има линк към френската версия:
"Времето на Катедралите" (Le temps de cathédrales)



"Красива" (Belle)

# 87
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 894
You are my hero - много героизъм и малко любов. Бай Дзин Тин не знам дали имаше и 3 пъти да целуне свенливо уж любимата си. Много е красив младежа, ама явно пази някакъв сухарски имидж. Другите две двойки бяха много по-експресивни в любовта си, особено наборите около 40-те. Не е зле сериала, но за мен нещо му липсваше или просто в този период бях презодирала с истории за лекарка и супер герой.

# 88
  • България
  • Мнения: 6 254
За моя изненада изгледах 12 епизода от Meet Yourself (2023).
Очаквах да се откажа по-бързо, защото жанрът не е от любимите ми, а и актьорите в главните роли не ми харесват.
Но в съвременно облекло и двамата са ми приемливи, сериалът е като балсам след тежкия, макар и страхотен A Journey to Love (2023) - със страхотни герои, актьори, декори и история.
Интересното е, че никак не харесах Hometown Cha-Cha-Cha, а Meet Yourself (2023) уж бил плагиатстван оттам. Не виждам много общо, освен бавното развитие, на моменти имам чувството, че гледам научнопопулярна поредица за живота в Китай.
И жените имат много смешни нещица на главите.

# 89
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 743
За моя изненада изгледах 12 епизода от Meet Yourself (2023).
Очаквах да се откажа по-бързо, защото жанрът не е от любимите ми, а и актьорите в главните роли не ми харесват.
Но в съвременно облекло и двамата са ми приемливи, сериалът е като балсам след тежкия, макар и страхотен A Journey to Love (2023) - със страхотни герои, актьори, декори и история.
Интересното е, че никак не харесах Hometown Cha-Cha-Cha, а Meet Yourself (2023) уж бил плагиатстван оттам.
Значи добре, че не го извадих от списъка ми за гледане Grinning.

You Are My Hero - преполовен и както казва Индира - засега е повече героизъм, отколкото романс. Как пък ги събраха все едни, дето се назландисват - и главната двойка, и младата втора двойка (до другите още не съм стигнала Grinning)!

Tell Me That You Love Me - беше ми се наложило да го изоставя за няколко дни, понеже Драмакуул ми забиваше, а руските сайтове не бяха пуснали още всички серии със субтитри. Но пък днес си възстанових VPN връзката и успях да излъжа Дисни+, че съм в Сеул и там - чудо! - всички серии са налични със субтитри на английски! Аз доволен, довечера ще наваксвам след като направя руската салата Joy

Видях и че двойката от My Demon е спечелила вчера наградата за двойка на телевизията си, а и двамата поотделно - топ-наградите за актьор и актриса.

Общи условия

Активация на акаунт