Децата и странните предмети....

  • 1 708
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 034
Много се забавлявах, докато ви четох постингите, макар че на вас сигурно хич не ви е смешно.
Искам да ви кажа, че децата ви са се метнали на мен. Mr. Green
Освен това искам да ви кажа, че това състояние май не се лекува. Rolling Eyes
Като малка събирах всичко.
Сега събирам основно парцалчета, стари дрехи, изобщо всичко непотребно от плат, от което мога да ушия нещо - напр. играчка или дрешка на куклата.

За мой късмет голямата ми дъщеря не събира нищо. Но събираше. Живи охлюви, които намирах пълзящи на най-различни места - зад дивана, под леглото, на печката в кухнята...беше доста...странно.

А малаката тепърва ще я видя дали е наследила това недотам ценно качество...

# 16
  • Мнения: 2 978
Камъчета и кестени.
Не и преча..така или иначе ги забравя после Laughing

# 17
  • Мнения: 1 470
   Охооо,това сме го минали вече...това с  камъните де...Сега е по лошо!Сега нещата които събират моите эдеца се КУПУВАТ...При това фсе още в два екземпляра.Така че хубавият спомен с камъчетата ми става все по мил и свиден.Сега чакам трети номер да видим какво ще събира... newsm78

# 18
  • Burgas
  • Мнения: 92
Рядко да вземе някое  камъче или пръчка. То аз каква бях  Embarassed и сега си събирам мидички, рапанчета и хубави камъчета. Еми много ми харесват. Laughing

# 19
  • Мнения: 173
Мойта щерка  пълни джобчетата на всяка разходка.Най-вече с камъчета,охлювчета,мидички и не пропуска да събере всяка пръчка от земята-всички и се виждат много хубави! И най-ме е яд, като ми ги връчи да и ги нося,защото тя няма място за всичките тия боклуци! Mr. GreenОстави пръчките,че и нося(щот ако ги хвърля....малее,кво ме чака),ми и по мойте джобове намирам мидички Mr. Green Ама вече захитрях,като слизаме до морето си нося торбичка...,там винаги има ''съкровища''.
Всичките боклуци ги носим до вкъщи,пръчките оставяме пред вратата,а другите придобивки вътре-на терасата. Изхвърлям ги след няколко дена.
....не,че не намирам и в стаята и,но какво да се прави...дечица Grinning

# 20
  • Мнения: 4 392
И ние бяхме така. Laughing От разходка не се връщахме с празни ръце- камъчета, шишарки, кестени, сухи листа. Сега обаче излизаме без количка и като няма къде да ги складира, ги разпилява по пътя.
Понеже ми е ясна страстта и към камъчетата, и купих от махазин за един лев едни такива гладки черни камъни и вкъщи си играе с тях. Обикновено си ги пъха  в пазвата. hahaha

# 21
  • Мнения: 2 040
Сама проявява интерес към листата на дърветата, но не падналите на земята, а да откъснем от дървото ... 
А преди Коледа събирахме шишарки двете с нея, и в момента беше и все още е на вълна: помагам на мама, дори и когато мама предпочита да не й помагам ...  Grinning

# 22
  • Мнения: 814
Ооох, как добре ви разбирам! Моята дъщеря,самата тя вече майка, все още събира камъчета, "дяволчета"/вид семена, донасяни от р. Дунав при пролетния разлив"/, а и аз самата още пълня къщата с парченца дърво, в които съм видяла нещо или с камъни с пичудливи форми, с шишарки от различни крайща на страната или дреболийки, свързани с определени места и събития!
Не ми пречат тези "колекции", макар че след време забравям кое с какво обстоятелство е свързано.Просто си зная, че в даден момент е имала конкретна ситуация, предизвикала интерес точно към нещото.
За това толерирам интересът на дечицата към "нещотърсачеството", то е част от детството ни и не трябва да го пренебрегваме и омаловажаваме, то е час от всеки от нас!

# 23
  • Мнения: 6 315
Събира си пръчки - малки и разклонени и казва, че са пушки/пистолети. Най-много обича дръжките на кестените и редовно си носи. Ако домъкне някоя голяма пръчка - тя е сабя и малкият става рицар, мда...

# 24
  • Мнения: 755
Е, много ми е познато  Mr. Green
Моят син събира разни камъчета и пръчки с голямо старание.
Лятото, като пътувахме за море, накара баща си да спре два пъти на аварийната лента на магистралата, под предлог, че "коки има чиш", защото отстрани насипът беше от малки камъчета - да си вземе от тях човека  Laughing
Ха ха  все едно описваш едно наше пътуване с кола .....до където и да било. Събира камъни/направо ги граби с шепи.../ и пръчки. Носим ги до вратата и пръчките скриваме някъде/ аз ги меткам тайно в кофата/, а камъните в една торба и като се напълни сме се договорили да я носим навън да я изсипваме да има и за по-нататък какво да събираме отвън , че току виж камъните вземат и свършат. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт