Четете ли на детето си приказки със страшни герои?

  • 1 891
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Не и чета цензурирани версии - на мен лично такива са ми неприятни /имаме поне 3 варианта на Ч.шапчица/. Не виждам да се стресира особено.
Спомням си когато нашите са ни пускали плочи с приказки - беше ми страшно докато вървеше приказката, но после не ми оставаше време /от игри/ да се страхувам...

# 16
  • Мнения: 2 040
И ние четем книжки, тя също ми суфлира, защото знае вече какво е станало, но страшни герои винаги има ... сега сме на вълна животни, като непрекъснато, докато четем приказката, повтаря че лошия герой (лисицата или вълка) е лош и че утре ще стане добър ..  Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 10 825
Не чета адаптирани приказки, чета оригиналните такива. Не забелязвам те да го притесняват, а мисля, че носят доста поуки. На мен също са ми чели само оригиналните варианти (тогава адаптирани не е имало) и не си спомням да съм се впечатлявала особено или пък да съм го преживявала тежко. Знаех, че това е просто приказка.

# 18
  • Мнения: 14 654
чета истинските приказки , но има някои, които умишлено пропускам
наскоро попаднах на една приказка, в която единият брат убива другия като го пробожда с една дъска в окото (ран босилек)
в друга приказка пък, човекоядецът кара жена си да изяде един сварен човешки крак- такива приказки не чета, но андерсен, шарл перо, братя грим си четем

Общи условия

Активация на акаунт