Maximal Revenge - тема за спортното онлайн риалити номер 1 в България

  • 11 661
  • 205
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 6 189
Продължавам да не те разбирам. Какво като Витомир не е телефонист? Сигурна съм, че познава договорите по- добре от подписалите ги участници, имайки предвид колко сме научени да четем преди да подписваме. Моето предположение е, че нито смята, че се отрази зле на неговата продукция, нито го притеснява, че Гуспата ще направи нещо по- добро- в крайна сметка Гуспата иска да ползва разработените от Витомир образи, а не обратното. Като му е толкова важно на Гуспата да дава пример и да пали децата, да си направи кастинг и да си създаде собствени герои.

# 91
  • Мнения: 490
Скрит текст:
Не разбрах какво общо имат магарето и каруцата. Не намирам нищо чак скандално в поведението му. Те са подписали договори, според които явно нямат право да участват за определен период в други предавания.

Общото е причинно следствената връзка. Вито е одобрил този договор, не е просто телефонист.

И понеже по-нататък питаш - как може да им забранят ако нямат клаузи, ето моята теория. В интерес на конструктивния тон - всеки който тръгне да я отхвърля, моля да предложи по-добра.

В договора има нещо за неучастие в конкурентни продукции. Не може да им забранят да участват НАВСЯКЪДЕ.
Вито им се обажда защото:

 А1) подозира че ще му се отрази зле на собствената продукция
или
А2) Просто го тормози мисълта друг (а може би конкретно - Гуспата) да направи добро шоу със същите участници.

и

Б) Защото му е пределно ясно че тръгне ли да ги съди ще трябва да доказва щети  - нещо за което писах многократно когато се обсъждаше дали ще осъди Тодор Табуретката. Тогава много хора ми се смяха, вадеха някакви  "нарушил ли си, носиш си наказанието" и "затуй сме на тоя хал, щото все нарушаваме безнаказано"... прочие бисери. Вито няма как да получи обезщетение, ако не е понесъл загуби. Той знае това. Знае че ще му е квази-невъзможно да спечели дело и затова им се обажда да ги сплашва.

В договорите са уредени задължения за non facere (отрицателна престация или по-точно казано  за бездействие) за индивидуализиран период от време. Тези задължения са обезпечени с акцесорни неустечни съглашения в различните им разновидности. Неустойката е вид договорна отговорност. Гражданската отговорност е два вида - договорна и деликтна. От фактическия състав на нуестоечното съглашение отпадат част от елементите, характерни за гражданската отговорност, а именно вредата като такъв. Това е така, защото по свое съгласие двете страни по договора са определили предварително конкретния размер на вредите, които ще понесат, ако не се изпълни конкретно задължение. Отделно че вредите са имуществени и неимуществени, като първите се делят на претърпяни загуби(щета, както ти казваш), а другия подвид са пропуснатите ползи. За тях е характерно, че са парично оценими. За щети се говори при застраховките, в наказателното право и т.н предимно.

Вреди, доколкото се доакзват, се прави, ако едната страна търси вреди над определения размер в неустойката, ако е зачетна примерно, или съответно, ако другата пък претендира, че неустойката е прекомерна.

И за да не кажеш, че си измислям, то...
Цитат
Чл. 92. Неустойката обезпечава изпълнението на задължението и служи като обезщетение за вредите от неизпълнението, без да е нужно те да се доказват. Кредиторът може да иска обезщетение и за по-големи вреди.
(Ал. 2 отм. - ДВ, бр. 12 от 1993 г., нова - ДВ, бр. 83 от 1996 г.) Ако неустойката е прекомерно голяма в сравнение с претърпените вреди или ако задължението е изпълнено неправилно или отчасти, съдът може да намали нейния размер.

Смятам го за нормално тази практика по простата причина, че Гуспата няма да събере толкова гледаемост със съответните последици от това, ако не ползва готови персонажи като тези, участвали от ИВ, Фермата и т.н. Ако си направи свой си кастинг с неизвестни персонажи - то нямаше дори тема да има тук за предаването му. Защо примерно Вайс, Ваня Запрянова и Тими примерно са участвали...ми ясно не са имали такова задължение за определен срок от време.

Колкото до формата - то лично за мен има потенциал, защото предаването е чисто спортно, няма я социалната част, а това ще набере доста зрители като цяло, които са отвратени от последните сезони на ИВ и Фермата. Единствено Гуспата да спре да се прави на голям моралист, с висши ценности и т.н., защото той  говори за нещо, което му е непонятно по принцип.

Последна редакция: сб, 30 дек 2023, 02:01 от fermata72021

# 92
  • Мнения: 11 340
Естествено, че почти никой нямаше да го гледа, ако беше с непознати персонажи. Именно заради известните муцуни има някаква гледаемост. А те са станали популярни от други предавания

# 93
  • София
  • Мнения: 11 699
В НадкасТ се каза няколко пъти, че имат договор за година и половина. Това означава, че трябва да искат разрешение преди да участват някъде. В НадкасТ също не ги пускаха, докато не се разбраха накрая и то само за последните няколко участници. Изрично са питали за други вече отпаднали да ги поканят със закъснение и не са разрешили.
Догодина вече ще могат, но някои сигурно няма да искат, ако ще участват в Ол Старс.

# 94
  • Мнения: 2 065
fermata72021, чудесни разяснения  благодаря.

Но засега само аз дадох (потенциален) отговор на въпроса, ЗАЩО им се обажда Вито.  Що не ги остави да се хързулнат по пързалката?
edit: Имам една идея защо - Дори и да спечели дело за неустойка, Вито ще изгуби имидж като гръмне новината кого и за какво е осъдил. 

На всички ни е ясно, че Гуспата ще предпочита да викне хора добили известност в други формати.
Но на мен продължава да ми е неясно как аджеба участието на тия хора в Максимал ще се отрази зле (щети, пропуснати ползи, и каквото щеш друго) на ИВ (в които те са участвали преди две години).

Последна редакция: сб, 30 дек 2023, 09:23 от Soney

# 95
  • Мнения: 11 340
Е тук идеята е "Вуте да е зле". Един вид "трупаш си успех на мой гръб" или "правиш си рейтинг с хора, които ние сме направили известни".  Поне аз така го разбирам.
"Надкаст" не им е конкуренция, дали са разрешение, а все пак водещите са бивши участници от ИВ. А "Максимал" е продукция на човек от "Фермата", това все пак е конурентното предаване, което вече 5 години се излъчва едновременно с ИВ и "краде" зрители.
Щом има давност от година и половина, ами тогава Димитър да подбира участници от първите 3 сезона на ИВ (не, че не го е правил досега). А от Сървайвър, Фермата и т.н. може и от последните сезони, щом не му правят проблем.

# 96
  • София
  • Мнения: 27 328
Скандалното е, че Фродо не му е отговорил. Това означава липса на уважение и елементарен етикет.
Значи на мен един човек дори и да ми е неприятен ако ми пише ще му отговоря. Но така ще му отговоря, че повече да не ми пише. Най-грозното нещо за мен е когато не отговаряш. Това никога не съм го разбирал и подкрепял, независимо от причините.

Иначе за сезон 4 им удължиха договорите с 6 месеца допълнително и за това е така.
Реално със сезон 4 затегнаха примката около шията, което е особено видно със сезон 5.

Пак една новинка в аванс. Дргуият четвъртък в МаксКаст също ще са двама гости, като единия ще е любимата нинджа на Бг Мама - Гого. 😊

# 97
  • Мнения: 490
Скрит текст:
fermata72021, чудесни разяснения  благодаря.

Но засега само аз дадох (потенциален) отговор на въпроса, ЗАЩО им се обажда Вито.  Що не ги остави да се хързулнат по пързалката?
edit: Имам една идея защо - Дори и да спечели дело за неустойка, Вито ще изгуби имидж като гръмне новината кого и за какво е осъдил.  

На всички ни е ясно, че Гуспата ще предпочита да викне хора добили известност в други формати.
Но на мен продължава да ми е неясно как аджеба участието на тия хора в Максимал ще се отрази зле (щети, пропуснати ползи, и каквото щеш друго) на ИВ (в които те са участвали преди две години).

Идеята е друг да не печели от чужди разработки - най-просто може да се каже. Нормално е всеки да си пази продукцията. Максимала има потенциал да е в прайма, защото е изчеситено предаване от социалния елемент, но пък и Гуспата не трябва да е на преден план, защото той дразни най-много. Поне мен де.

# 98
  • София
  • Мнения: 11 699
Е, чак скандално, че не е отговорил, не е. Може да е неуважително, но аз и не вярвам да го уважава, така че не съм изненадана. Според мен и Гуспата има "вина", от години се натъртва Максимал колко е честен на фона на други предавания, на всички е ясно какво се намеква. Кълве ги лекичко и със сигурност не биха му правили услуги как да изкара пари.

За мен като зрител това самоизтъкване е супер досадно, не оставя зрителите да преценят, същото съм го писала и като започне да прекалява с участниците какъв пример са. Тези неща трябва да ги преценим ние. Мнението може да го дава в подкастите, а в предаването да е предимно водещ. Трябва да има разграничаване между водещ и продуцент и рязко ще се променят нагласите за него като водещ.

След епизода от понедленик имаше доста коментари тук, това е силата на предаването, да ги видим на терен участниците.

# 99
  • Мнения: 1 889
Весела Коледа на всички и приятно посрещане на Новата година. Все на здраве и късмет да ни е  и все по- големи върхове да достигаме професионално и лично. Наздраве 🥂 по нашему.🙃

Най - голямото преимущество или недостатък ( зависимост от гледната точка) на почти всичко е сравнението.  Щастието може да го окачествиш ,като такова само ако си познал нещастието. Здравето, ако знаеш какво е болест. Красотата, ,креативността , интелигентноста и т.н.... само ,ако имаш с какво да ги сравняваш...
Максимал сравнение с добре подплатените парично продукции ,като ИВ, Фермата, Сървайвър и т.н. е " слаба ракия". Но пък е нещо реално, точно заради слабият монтаж , заради грешките в операторското изкуство, заради неподготвеният от НАТФИЗ водещ и без редакторските груби намеси.  Лично за мен е истинско ( доколкото може да е такъв тип предаване ) .Да , леко преекспонирано ( все пак не е създадено за чест и слава ) ,но пък каузите и  идеите на предаването ми допадат. Втори шанс да покажеш себе си без да бъдеш поставен в ролята в която те изискват продуцентите в същото време под " знамето " на благотворителността и общочовешка кауза. 👍 Лично за мен ( затова любимец ми е Гого от ИВ ) когато придобиеш каквато и да е известност е изключително достойно и невероятно правилно да я впрегнеш за благото на обществото, което ти е дало тази привилегия. Максимал за мен прави опити ( все пак ги прави )  да канализира известноста на  " риалити  звездите " и да сложи имената им под каузи ,които трябва да са подкрепяни и известни ( кой друг го прави ?).   И даа, на фона на други риалита със спортен характер бледнее, като качество , монтаж, операторско изкуство, водещ,сложност на  игри ... но за мен е няколко идеи по- истинско и по - некомерсиално сравнение с подобните му. Огромен Плюс за Гуспата. Лично не ми е любимец,но не мога да си кривя душата, когато някой се опитва да направи нещо положително.

Епизода ,като цяло ми хареса.Играта на червеният поток , значително по- слаба и безинтересна сравнена с тази на синият . Мартина и Радо ми се очертават, като фаворити. Симеон - булдозер, Ермина - добро попълнение. Кристиян - УАУ - шест пъти сам качи въжето, жалко че Никол  не можа да се включи активно, но разбираемо за раждала жена ( първата година си е кофти спрямо физическото възстановяване ). Борис и Елина, като и Ванчето и тренера очаквано много добри. Изненадващи лично за мен Мартина и ендуро състезателя ( извинявам се  , че не му помня заглавието ). Кофти за Рори и Ставри- малшанс (адреналина си показа рогата, грешно си разпредилиха силите при хвърлянето и  тегленето на гумата ), но съм сигурна че на втората игра ще наваксат. Валерия - Браво ,въпреки мрънкането. А Анна и Спас ми изпълниха душата, 17 годишно хлапе и жена бореща се с рака, да се представят на минутка след тези "машинки" е за " сваляне на шапка". Добро представяне на всички. В дъното на класациите ми са Кузманови и Аксения и Пламен.

# 100
  • Мнения: 11 340
По тази сектантска телевизия БГ+ пак дават пастор Максим Grinning
Неделна "литургия" в кино Люмиер.
Интересно дали на 1 януари ще има нов епизод на Максимал?

# 101
  • Другата България
  • Мнения: 37 724
Дяволо, пак да питам - Калановски ли озвучава в началото?

# 102
  • Мнения: 11 340
Неговият глас е.

# 103
  • Мнения: 2 065
Да оценим силата на епизода от 1-ви януари
Кликнете на картинката





Към продукцията:
Гуспа браво!  Много добре замислени състезания. Единствено мисля че от балоните имаше какво да се желае. Твърде малки и почти не се разбираше какво става. Мисля че щеше да е по-интересно, вместо да стрелят сватбарската, да имат 10 изстрела и за всеки уцелен балон да им се вади 10 секунди от времето.
Операторите - за съжаление същата аматьорщина - чак ми е неудобно да го кажа, но е факт че нашите семейни клипове са доста по-стабилни и не се заиграваме така със зума.
От звука нямам оплаквания.

За участниците:
У всички си личат едни страхове, едни комплекси от другите продукции в които са играли - ама какво е забранено, ама да се връщам ли отначало. Евала на Гуспата че много малко неща са забранени. За това пишех редовно в коментарите към ИВ.   
Почти всички участници игнорираха че редят кръг и че парчетата които имат идеална дъга трябва да са отвън (тоест дъгата да описва окръжността). Според мен надписа по-скоро разсейва, спокойно можеше да се нареди този пъзел и с абсолютно бели парчета.
Пламен -машинка,
Геви - тежко дупе, слаби ръце, прекалено писка докато Анди върти.
Тренер и Ванче - машинки
Спас - слаба двигателна култура, завеян
Ставри - машинка.
Симеон-Ермина - Хитро минаха въжето. Браво!
Ставри (имаше и още някой) завъртя три парчета в кръга за да ги нагоди към едно. Абсолютно безмислено. В кръг  тоест фигура с централна симетрия да въртиш. Ми завърти се ти и сложи 4-тото парче спрямо наредените вече 3.
Кузманова ми се затвърди като най-излишният състезател.   Тотал щета а устата й ей-такава. Никаква самокритика.

# 104
  • Другата България
  • Мнения: 37 724
Аз го гледам сега, епизодът от първи.
Много ми харесват игрите, всички са нещо съвсем различно от видяното до момента.
Само това с автоматите малко на чист късмет, не изисква мерник, защото така или иначе от толкова балони все някои от тях с тези откоси ще гръмнат. Blush Но интересна игра, различна.
Впечатлена съм от представянето на Пламен. Уау! Наистина не очаквах, браво!
Радо и Мартина такава издънка на пъзела....те и двамата не блестят с особен умствен потенциал /не, че са тъпи/, но как може да не се сетиш за ОНОВА парче - с издължения край, като стрела дето беше, което беше очеизвадно къде ТОЧНО трябва да е, и от него вече е лесно, кантовоте по краищата на заоблените парчета пък подсказват, че са от външната част, и от тях трябва да се реди навътре.......много им се ядосах! Аксения и Ванчето започнаха именно от въпросното парче!
Геви и Анди същата работа, ще са първите номинирани или там какъвто ще е реда на отпадане! Геви и физически не е много ок като гледам.....тя и във “Сървайвър“ не блестеше с особени физически качества.
Никол и Кристиян продължавам да ги харесвам, едни от фаворитите ми са! Слабо представяне на Никол обаче, изненада ме, а играта не беше тежка. Това имах предвид за стрелбата - хаотично, без прицелване, на късмет.
Тренера само бъркаше Ваня на пъзела, повече ѝ пречеше, отколкото помагаше.
Спас се представи слабо, може и да се притесни повече, отколкото трябваше.
Ставри - УаУ! Неслучайно ми е фаворит!
Денис и Марина - добро представяне, въпреки, че е наше момче, не мога да кажа, че съм “ЗА“ Денис, но дава силна заявка, и смятам, че ще продължи много напред.
Семейството са симпатяги, но и на тях не давам големи шансове. И те с пъзела....направо не е за вярване!

Това със записите малко беше излишно според мен, можеше да измислят друг начин да им дават храна, то е ясно, че няма да ги оставят да гладуват.

Общи условия

Активация на акаунт