Колко капки Вигантол?

  • 11 754
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 064
По една капка. Даже не го давам всеки ден, защото много излизахме по слънчевото време!

# 16
  • Мнения: 359
Аз давам по две. И ние сме от тежката категория /6100, 68 см на 3.5 месеца/ Mr. Green Не ни увеличиха дозата, тъй като бързи4ко ни се затваря фонтанелата, даже каза че трябва да се внимава с Вигантола.

по-добре слушай педито си  Peace

# 17
  • Мнения: 30
по 2 капки сутрин преди ядене

# 18
  • Мнения: 2 577
и ние сме на две капки от самото начало Peace
да си призная обаче, забравяла съм и съм пропускала дни Embarassed

# 19
  • Мнения: 867
Наистина трябва да се внимава с вигантола, тъй като предозирането му е много опасно. По лошо е отколкото недостигът на витамин Д. Ако се притесняваш че не му стига потърси и друго мнение, но не вземай сама решение.
Виж тук някои неща за витамин Д.
http://www.kellymom.com/nutrition/vitamins/vitamin-d.html

В някои страни напр.Англия не дават въобще вигантол.

# 20
# 21
  • Мнения: 1 273
По 2 ---лекарско предписание

# 22
  • София
  • Мнения: 607
Давам по 1 капка ,а тежим подчти 8 кг . Вигантола се преценява от доктора след преглет на фонтанелата  ръбовете и трябва да са твърди. Другият признак по който се увеличава Вигантола е ако бебето се стряска много насън , защото може да развие рахит.
Моят съвет е излизайте колкото може повече за да си го набавяте естесвенно. Peace

# 23
# 24
  • Мнения: 5 362
Давала съм по 2.

# 25
  • Мнения: 8 505
Щом педиатърът е казал по една-значи по една.Само и единствено той е този,когото трябва да слушаш,никакви приятелки и съфорумки.Дозата е индивидуална и се назначава след преглед на фонтанелите.

# 26
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
По 2 капки от 21 ден

# 27
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Още от самото начало по 2 капки  bouquet


 Peace

# 28
# 29
  • Мнения: 5 026
От самото начало давам един ден 1, а другия ден-2 капки.

Общи условия

Активация на акаунт