За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 109

  • 29 164
  • 777
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 887
Здравейте,каква може да е причината за появата на тази гнойна пъпка на дете на 1,4 г вчера я нямаше, ситните са заради атопична кожа за тях вече съм писала,но тази гнойната не знам от къде се взе. В момента мажа лицето с Lerosh

# 76
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 857
Замърсяване, което е влязло през кожата. Пипнал се е с мръсни ръце. Нищо фатално. На нас как ни избиват гнойни пъпки?

# 77
  • Мнения: 79
Здравейте! Преди малко, носейки бебчо се подхлъзнах и той си удари главата в моята малко по-силно (на месец и половина е). Не е ревал, малко след това задряма на мен, но тъкмо се беше нахранил и това да задряма на мен не е необичайно. Минути след това го съблякох за баня, в банята си беше в обичайното настроение. Има ли нужда да го водя в спешен кабинет, дали по-силния удар в моята глава може да му направи нещо?

# 78
  • Мнения: 5 187
Ако не плаче, няма проблеми при движение на вратлето и настроението му е обичайно не бих се притеснявала.

Моята такива глави ми бие... на мен ми се реве, тя не отразява -.-

# 79
  • Мнения: 221
Кърмих 14 месеца на поискване, като само в началото заради жълтеница будех на 2 ч ( около 10-14 дни) . До 6 м вода не давах. Не слушах 72 годишната ми свекърва, нито първата педиатърка. Има достатъчно информация онлайн, консултанти и приятелки минали по този път, както и този форум. Като четях книгата Wonder weeks за всички тези регресии и се филмирах всяка седмица за нещо. Сега не чета нищо и питам патило непрекъснато.
За тези които още кърмят- браво момичета! Водете се по малчовците и горе главите!

# 80
  • Мнения: 138
Здравейте, навсякъде чета у нета, че за зъбоникнене до 37.5 е нормално. А 38.2-3 ? Не знам зъби ли са, от вируса ли е (че е с вирус, но нямаше вече няколко дни темп). На 5м е

# 81
  • Мнения: 2 887
Над 37,5 не са зъби ! Моя в момента е с температура 38,3 ,правихме грип и ковид тест отрицателен ,в билницата го прегледаха казаха,че изглежда здрав и остава причината да е вчерашната ваксина+това че избиват кътници и тези двете явно му идват в повече и вдига температура ,надявам се да е така. Личната препоръча да редувам на 3 часа панадол и нурофен ,но някъде бях чела,че май са есно и също или е било за някоя друга комбинация нурофен с някой друг сироп

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
Панадол и нурофен се редуват, но поне на 4 часа.

# 83
  • Мнения: 6 565
Не са едно и също. Панадолът е парацетамол,а нурофенът - ибупрофен. Както са казали по-горе, може на 4 часа.

# 84
  • Мнения: 4 856
Може да сте чели за Панадол и свещички
Ефералган - и двете съдържат парацетамол, но свещичките действат по-добре.

# 85
  • Мнения: 2 887
Било е ибупрофена и нурофена ,благодаря ви за бързите отговори. А мислите ли,че заради ваксината Hexacima сложиха му я вчера и никнещи зъби е възможно да е с температура? Има ли други слагали тази ваксина с този проблем ?

# 86
  • Мнения: 6 565
Заради ваксина е възможно, нали в рамките на 1-2 дни може да се появи реакция. Заради зъби на мен не ми се е случвало, но познати са ми казвали, че с висока температура е пробивал зъб.

# 87
  • Мнения: 32
Наблюдавайте децата. Миналата тема бях писала, че след ваксина ми вдигна 38 ⁰ през 2-3 дни. Ходихме на прегледи, всичко беше ок.  Докато след единия преглед вдигна пак, взе да хърчи, пак преглед, антибиотик, след 3ти прием нямаше никакъв ефект. За часове се влоши буквално. Изкарахме 10 дни в болница с двустранна пневмония.
Имайте винаги едно на ум, че е много коварно.
Пожелавам здраве на всички.

# 88
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 857
Ради, не се притеснявай излишно. Следи детето и ако вдигне над 38.5, давай температуропонижаващи. Следи и за други симптоми, друго в момента не можеш да направиш. Вдига се Т от Хексацима, писах по-напред, и над 38.5 е стигала, но за ден и пада.
Дано е от ваксината. До два-три дни ще стане ясно.
Т от зъби няма. Пада имунитета и хващат вирусчета.

# 89
  • Мнения: 215
Момичета! Малкия на 8 месеца, има две зъбчета и е много усмихнато и весело дете. Днес е изключително крив и тече сопол, и мисля да му дам панадол бебе, чувала съм, че дават ако е зъб, и личната каза, че може. Няма темп. Давали ли сте така?

Общи условия

Активация на акаунт