Изхвърляте ли останалата в шишето кърма?

  • 5 663
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 56
момичета бебока е на 14 дни трябва да се изцеждам какво количество кърма да му давам на едно хранене и на колко часа когато суче, от гърда явно преяжда и повръща помогнете   

# 16
  • София
  • Мнения: 2 162
Кеми, аз не бих ти препоръчала да минаваш на варианта с цедене и хранене от шише, ако нямаш наложителна причина- например връщаш се на работа. Храненето от гърда предпазва от преяждане, защото бебето само знае колко иска да яде. Мит е, че като му даваш от шише си сигурна, че няма да остане гладно или че няма да преяде. Ако не си сигурна как точно да продължите с кърменето и имаш някакви притеснения, че не се справяш добре- спокойно пусни нова темичка и обясни какъв ви е точно проблема. Peace

Иначе на конкретния ти въпрос...От педи знам следната формула за определяне на количеството мляко (отнася се и за АМ): килограмите на бебето х 160-200мг разделено на броя хранения за денонощие. Всяко бебе обаче си е различно и някои изяждат повече, други по- малко. На принципа на пробата и грешката ще разбереш колко точно изяжда бебето ти, така че да намалиш разхищението на изцедена кърма. Най- добре да даваш, когато бебето провявява признаци на глад- лапа си ръчичките, върти си главичката, плачът означава- "много съм гладен/а вече". Другият вариант е да му даваш на 3 часа.
Белези на огладняването
От колко изцедена кърма се нуждае бебето ми

И да не забравя...Честито бебче!  bouquet

# 17
  • Мнения: 56
благодаря lilfi,проблема е че бебока-пепо повръща по не по два пъти след всяко хранене след като се е уригнал в най добрия случай е много лаком и преяжда той не ми пуска гърдата ако аз не го спра и почти непрекъснато лапа ръчички незная какво да правя той повръща а аз плача казаха че имало такива деца

# 18
  • Мнения: 3 591
Ох, стига с тея погрешни съхранения на кърмата. Има много писано - четете!

В хладилник кърмата може да стои 8 дни!
На стайна температура 8 часа. /от 6 до 12 часа в зависимост от това колко е топло/
Във фризера - зависи от фризера минимум 6 месеца /ако е с дълбоко забразяване - 12 /

Не е проблем да дадеш недопитото, ако ползваш прясно изцедена кърма в рамките на 1-3 часа.
Ако ползваш размразена кърма обаче не става. Също и прясна кърма на 3-4 дни.

# 19
  • Мнения: 884
И аз си имам мнение по въпроса,но май на добре да  ви го спестя като чета как всеки си има собствена идея по темата и да препоръчам на майката да вземе съвет от ЛЕКАР ,че тук отговор явно няма да намери !!!  Peace

# 20
  • Мнения: 1 737
лекарите в България засега много упорито работят срещу успешното кърмене, така, че аз лично не бих се доверила на такъв.

Аз никога не съм изхвърляла остатъка от кърмата, кърмила съм с шише 9 месеца.
Не смятам, че може да се сравнява кърма с АМ или др. детски храни, в които няма антибактериални елементи, както в кърмата.
Ако много се притесняваш, може да превариш остатъка в микровълнова за всеки случай, като тогава ще останат само хранителните и свойства и след това да я добавиш към следващото хранене.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 162
може да превариш остатъка в микровълнова за всеки случай

Аз пък знам, че в никакъв случай не трябва да се преварява/затопля в микровълнова печка, а това да става постепенно на котлон и то без да се стига до точката на кипене. newsm78

# 22
  • Мнения: 1 737

Аз пък знам, че в никакъв случай не трябва да се преварява/затопля в микровълнова печка, а това да става постепенно на котлон и то без да се стига до точката на кипене. newsm78

В микровълнова не се затоплят детски храни, защото тя подгрява до вряло неравномерно храната и ако не се разбърка добре, може да изгори детето. Знаейки това, човек може да я ползва и предпазливо.

Когато се свари кърмата се разрушават имунофакторите и, но хранителната и стойност продължава да превъзхожда многократно АМ.

# 23
  • Мнения: 390
Никога не хвърлям кърма-кът ми е,дохранвам,а остава и да хвърлям  #CrazyОсвен това се мъча с цедене само вече 3 месеца,не знам още колко...та остава и да хвърля това което е добито с толкова мъки до сега.

# 24
  • Мнения: 994
И според мен трябва да се изхвърля количеството останало в шишето. Ако не искаш да хвърляш просто слагай в шишето по-малко, а останалото съхранявай в хладилник. До колкото знам в хладилник кърмата може да стои 12 часа, а във фризер 3 месеца.

в хладилник при Т 4 градуса може да се съхранява до 8 дена.
в камера в хладилник 2 седмици
в отделна камера към хладилник 3-4 месеца
а във дълбоко замръзващ фризер над 6 месеца.

# 25
  • Мнения: 994
може да превариш остатъка в микровълнова за всеки случай

Аз пък знам, че в никакъв случай не трябва да се преварява/затопля в микровълнова печка, а това да става постепенно на котлон и то без да се стига до точката на кипене. newsm78

не може да се затопля на катлон студена или замразена кърма - само с поставяне в съд с топла вода!

# 26
  • София
  • Мнения: 2 162
Да, на котлон, на водна баня. Нямах предвид директно на котлона, защото се развиват високи температури.

# 27
  • Мнения: 2 159
не съм хвърляла когато съм я хранила от шише и е оставало.
прибирала съм я в хладилника за следващото хапване
нищо не и е ставало на беба

# 28
  • Мнения: 59
Кърма никога не хвърлях,на следващото ядене си я изяждаше,то като знам всяка капка с какъв труд съм в изцедила Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 994
Да, на котлон, на водна баня. Нямах предвид директно на котлона, защото се развиват високи температури.
аз разбрах какво имаш предвид още в предния ти пост, но пак казвам, че не се препоръчва и водната баня - никакъв котлон.
топли се в съд с топла вода от чешмата - даже не бива да е вряла.

Общи условия

Активация на акаунт