МАЙчето с крачета тропа: " Ще живея във Европа!" (85)

  • 13 735
  • 297
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 787
Ох,Гита,както те чета,все едно за моя разбойник пишеш.От известно време насам навън ме прави на луда.Тръшка се,ляга по земята и се въргаля в локвите.Няма усмиряване.А като го взема на ръце и започна да му обяснявам,че така не е хубаво,започва да ме удря CryИ то силно,и ме боли.Гледам да съм търпелива,но от време на време ми избиват балансите и го пошляпвам по дупето Rolling Eyes.А винаги съм мразила тези неща Sad.Но просто с говорене нищо не постигам и от ден на ден става все по-нетърпим Twisted EvilУспокоявам се,че това е период и ще отмине Praynig
А иначе,много разбират малките бръмбари.И стават все по-големи манипулатори.Калоян,когато иска нещо или когато е виновен,започва с едно сладко,сладко гласче да ме вика Мамоооо,мамоооо и да ме гледа миличко.Е,в такива моменти забравям,че съм му ядосана Rolling EyesКогато пък види,че е прекалил и съм много ядосана,започва да ме прегръща и да ме целува по устата hahahaГоляма смешка Mr. Green

А като говорите за гърнетата-ние сме мнооого далече от гърнето.Изобщо не иска да сяда на него,да не говорим за нещо повече.Вършим си работите изцяло в пампите още.Мисля на пролет,като се затопли,да ги махам изведнъж,пък да видим newsm78

Последна редакция: вт, 06 фев 2007, 23:23 от ками

# 61
  • Мнения: 4 323
Тичах сутринта до Банкя. В списъка от 1ви юни сме. Теа е 17та в списъка. Много се надявах да могат да ни приемат от март, но уви. Според вас правят ли си междуясленски проучвания - в смисъл дали има обща база данни за всички ясли? На едно място в заявлението трябваше да посоча подали ли сме молба и на друго място, не зная защо написах "не", може би от шубе да не ни се прецакат местата на другото място... после се уточнихме, че ще търсим вариант за тези 3 месеца... т.е. стана ясно, че ще ходи и на друго място до юни... Уф, не мога да лъжа и това си е, така ми стана тъпо после да не ме хванат Embarassed

# 62
  • Мнения: 920
Мартеа правят си да, но не чак на общософийско ниво - примерно тук в младост дето са две, три ясли в близост до колкото знам се събират да обменят базата данни - та спокойно - няма да имате проблем ми се струва.

# 63
  • Мнения: 522
Ксения,не съм ходила още.Бях го замислила за тази събота,която мина,но трябваше да водя малкия на РД,та остава за следващата събота Grinning.Така или иначе не бързам особенно,защото ремонта ще го правим през март Grinning.Ако отида тази седмица задължително ще се похваля Hug.
Абе къде сте бе хора,много пусто тука Whistling?!

# 64
  • Мнения: 2 407
И аз така мисля, нещо се изгубиха мамите.
Ники е добре, звъняха ни от яслата да ни питат кога ще я даваме,излъгах че е болна, защото не искам да я давам още. Embarassed
С гърнето и аз мисля от пролетта да действаме.

# 65
  • Мнения: 1 178

Когато пък види,че е прекалил и съм много ядосана,започва да ме прегръща и да ме целува по устата hahahaГоляма смешка Mr. Green


абсолютно същото е и при нас   Grinning
с гърнето сме все още със случайни попадения, когато го питам zа пипи, понякога каzва понякога не  Tired

# 66
  • Мнения: 2 407
Mного спите ей,аиде на   food010 kaffeetrmker_2  food002
Отивам да се трудя.Нищо не казахте за среща?

# 67
  • Мнения: 920
Ми айде да пием кафе тогава   food010 .
Моя син беше така добър да спи до 9  newsm44 (иначе става в 7,30).

Днес или утре ще го водя при педиатърката, че АБ-то свърши, хремата я няма, но той подбухва още от време на време сухо и давещо... упорита е тая кашлица брей....  Thinking .

# 68
  • Мнения: 31
Mного спите ей,аиде на   food010 kaffeetrmker_2  food002
Отивам да се трудя.Нищо не казахте за среща?

Ей, че работливи булки се навъдиха  Joy Joy Joy

Хайде добро утро и от мен!

Марти отново е на ясла, голям рев дърпа детето, като си види раницата и котето, стегнати за път  Cry Много се усещат тези мъници. Но пък му харесва там, а най важното, че заспива сам дори и биберон не искал  baby_neutral в нас въобще не го ползваме, но за там си има, извадил го вчера от устата и му сложил капачката. Имаме и първата рисунка момиченце държи балони, балоните са на Марти производство.

Знаете ли по кое филмче си пада нашето момче, направо е като препариран за "Барбароните" въобще не го бърка, че е на френски голям смях пада, но дискът взе да се прецаква и ще се мъчим да го спасим някак си. Дори и думичката "барба" е вече в речника  Simple Smile, голямо постижение след "мама" и "не".

За гърнето в къщи успех и напредък нямаме. Но в яслата работата става, че е папагалско и заразно от другите.  Joy Joy

Хайде лек ден, на работещите мами и доходен да е!

# 69
  • Мнения: 4 323
Тиа, колко време го пихте? Ние пихме 2 опаковки от Цефзила, затова питам. По-малко от 7 дни не е препоръчително.

Теа става всяка сутрин в 6:45, а вечер ляга в 11. Кога ще сменим режима не знам. Нали я водим сутрин у нашите, там я гледа леля ми. Вечер си я взимаме. Виждам я по един час на ден... Толкова тъжно ме гледа сутрин като я оставяме. Днес се и разплака даже, после аз ис поревах в колата, после пък тя  плакала и за майка ми, към която преди изобщо не беше привързана. Мъчно ми е, но няма как...

Иначе най-новото в репертоара на Теа е да вика - "боше, боше, няма Теа думи" (това е израз на свекърва ми - през смях - Боже, Боже, нямам думи). Например досеща се за нещо, аз тъкмо да й кажа - браво, мамо, как самичка се сети, а тя ми казва горното изречение, един вид имитира нашите реакции на нейните бисери. И се хили.

# 70
  • Мнения: 121
Привет! Да се включа и аз по въпроса за кашлицата и антибиотика - Димитър беше с упорита кашлица Януари и бяхме тръгнали да се лекуваме със Зинат (повръщаше го), после с Оспен по мое усмотрение и накрая пи 10 дена Фромилид. Резултата е, че най-накрая преборихме кашлицата и дори сополите, дето са почнали още Септември. Голям рахат е детето ти да е здраво, да има кой да го гледа вкъщи, а аз да си ходя на работа (засега все още с желание и ентусиазъм). чук-чук на дърво

# 71
  • Мнения: 829
здравейте, майчета!

и аз да се оплача, че от около седмица Марти съвсем си изчанчи "режима", който и без това беше доста крехък - преди ставаше към 8.30-9, спеше следобеден сън 1.30-2 чАса в подходящо време и си лягаше към 9.30-10.00. Но сега, става много рано, към 7-8, после спи един час преди обяд или точно по обяд, после следобедният сън става към 4-5, съответно се буди към 6-7 и вечер ляга към 11-11.30. ужасно е така!!! но не виждам какво мога да направя!  Close

а за гърнето - ние даже назад вървим  Sad преди при всяка смяна на пампа поне пишкаше на тоалетната (със седалка) и дори се гордееше с това, после важен-важен пускаше водата  hahaha но от известно време - нито на тоалетна, нито на гърне, нито никак не се изпишква, за акото да не говорим! не си го дава и това е, дори не дава да му сменим пампата, като е свършил голямата работа!!!  #Cussing out Дали ще отмине този период???

и във връзка с това имам един въпрос: ние все му говорим как ние ходим да пишкаме и ... в тоалетната, че големите хора така правят, а не в гащите, че любимият му "бате" - братовчедчето - също е голям (на 5 е) и само в тоалетната прави тези неща и така нататък. Така уж искаме да го стимулираме да иска да е като големите и да прави като нас, но дали не постигаме обратен ефект???  Thinking дали не прекаляваме в опитите си? вие как правите?

хубав ден на всички!

# 72
  • Мнения: 4 323
По въпроса с гърнето, както и по всички останали въпроси, ето какво установих аз - кажа ли на Теа - мамо, хайде да направиш еди какво си, хайде време е за еди какво си, обуй това, изяж онова или изобщо нещо от сорта, винаги следва:няма! В този моменти й казвам - добре, мамо, като си готова (да папкаш, да се обуеш или каквото е на дневен ред) нали ще ми кажеш, оставям я, и тя буквално на секундата ми казва - Теа гова! и го прави. За пишкането и акането - нищо не й обяснявам - не ходи с мен в тоалетната, съответно и с никой друг. Само от време на време изпишкваме някоя кукла или мече... Просто като дойде час за изпишкване (за съжаление още не си казва) - казвам - хайде да видим има ли пиш, ако каже - няма!, казвам - като си готова нали ще кажеш... и така.  Теленце, всичко трябва да е когато тя реши или поне така да си мисли, какво да се прави, да ми е жива и здрава! Впрочем, откакто предприех този подход, хабя много по-малко нерви и се разбираме много повече. Остава обаче ужасното ни приспиване и просто ен зная кога и как и дали ще премине този период. Ако някой има някоя хитрина по повода, ще съм благодарна!

# 73
  • Мнения: 480
Здравейте, мами!
malejna, Насето също имаше такъв период нито на тоалетна, нито на гърне. Излизахме навън и нарочно се криеше зад някви храсти и пълнеше пампа  #Cussing out А преди това всичко в гърнето оставяше. Първите пъти не му обърнах внимание, после много се изнервях, щото имах чувството, че нарочно го прави. Обаче видях, че като му се скарам и той се стресира. И почнах пак да не му обръщам внимание. Само казвам "ако ли има? Дай да го махнем, че дупето ще стане червено" или пък "ти забрави ли да ми кажеш, че ти се ака?". Това продължи 2-3 седмици, докато той сам не започна да ми казва"мамо, ако" или "мамо, пиш". Изчаках още малко, докато видя, че наистина различава, когато памперса е пълен и започнах пак да му напомням, че трябва да се ползва гърнето. И от ноември месец упорито го държа по цял ден без памперс. Първия месец се напикаваше постоянно, но аз още по-упорито му обяснявах, че не бива така, защото ще му е мокро. Но към днешна дата смея да кажа, че имаме значителен напредък! Случва се да се изпусне по някоя капка, но като му замокри, веднага ме вика да го сложа на гърнето. Мисля, че всичко е търпение. Веднъж(на края на първия месец някъде) почти бях решила да се откажа, защото си викам- той не е готов. Но мъжа ми ме разубеди, каза ми "тъкмо си почнала, не спирай сега". И така. Иначе почти никога не съм му давала за пример големите, но той редовно си идва с нас в тоалетната и ни гледа невъзмутимо  Grinning
martea, като чета как си плачете при раздяла и направо ми се свива сърцето. Не знам как ще се справим другия месец!  Cry Иначе, когато сме имали трудно заспиване, при нас помага едно бавничко обличане след банята, задължително изпяване на любимата песничка няколко пъти и то с включени смешки, гушкане у мен и галене по главичката и накрая му казвам "хайде сега да гушнеш Мишо-любимата плюшена кукла- и да му изпееш Зайченцето бяло, щипни го по нослето, а аз ще ви завия с одеалцето с патенцата". Почти винаги помага  Peace

# 74
  • Мнения: 1 178
Kremenchen а това е любимото филмче на Анди, на немски е Simple Smile

malejna имали сме го тоzи режим, спасението е да иzтеглиш обяда по_раноили да не го оставяш да спи преди обяд, така след ядене ще може да легне zа следобеден сън.

zа приспиването не съм имала особенни проблеми, но сега когато вzимам бебето в леглото zа нощно кърмене, Анди zапочва да ревнува и да протестира, иzхвърля всичко от леглото (играчки, zавивки)
спи с един мечок, така че първо слагам мечо zа сън, целувам го, милвам го, zавивам го и после Анди същата процедура.

Общи условия

Активация на акаунт