МАЙчето с крачета тропа: " Ще живея във Европа!" (85)

  • 13 692
  • 297
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 948
Fairy, HugОт всичко личи, че драпам за републиканско. PartyИскам пък..... Crossing Arms
А, на теб ти пожелавам успех в реванширването за Коледната ти липса. Crazy

# 286
  • Мнения: 4 066
Феъри, писах ти на лични координати на доц. Маринова, с нашите 3 "вкъщи"  и който си губи телефона - системата е.... добре, че Диана се е включила бързо. Как е сега детето?

Аз 2 дни съм без нет, вкъщи, доста сте изписали... мммм кюфтенца...

По повод нежеланието на Явор да целува - ето Теа как ми събра очите - отдалеч да започна: реабилитирахме конструктора, който скрихме на Нова Година. Донесохме го в събота от Банкя и Теа е като омагьосана - само го вади и слага в чантата. Строи, не можеш да я доближиш. Баща й се опита в събота да й покаже как се строи, тя го цапардоса, той й се разсърди. В неделя и аз се опитах да преподам урок... но Теа ме ухапа. Ама зверски. Аз й се разсърдих, тя след дълъг рев ми се извини. Казвам, добре, приемам, но няма повече така да правиш, тя - добре, приятелки. И седи и ме гледа. Гледа, гледа, и накрая изтърси - мама гадна лоша. Е, направо щях да падна. Пък вчера ме гледа как се преобличам, гледа мен, гледа себе си, така няколко пъти и накрая отбеляза - мама дебела, Теа не дебела, мама по-дебела Теа. Е, кажете, много тактично, нали? Ами като само си говорим със свекърва ми как сме дебели и трябва да отслабваме, коя на каква диета е... резултатът е налице. Как копират тези деца, не е истина.   
В тая връзка вчера на Зогавезни яко си развалих разделното хранене, на което съм от 2 седмици. То не бяха баници, то не бяха меса, яйца, халва....

Май забравям нещо, после пак ще пиша.

# 287
  • Мнения: 3 818
Мартеа, аз ти писах и на бележката, ама и тук да споделя колко съм потресена.

Детето си е добре, жизнено, весело, с апетит, няма температури, няма нищо. Но- дават му антибиотик, защото на някоя от лекарките не й харесало съдържимото на памперса. Нямам против, че може да има чревна инфекция, ама поне да бяха изчакали резултатите.
Което е малката беда.
На въпрос от страна на таткото може ли да е реакция спрямо адаптираното мляко, някакво педиатърско "светило" му отговорила- не, няма такъв случай Shocked Laughing Освен децата с алергиите да ги накарам да напишат по едно писмо на тази дама.
И на всичкото отгоре са се държали ужасно с таткото- нищо не са му обяснили, общо взето са му се навикали, та днес мъжът ми ще ходи да се види с таз хубостница педиатърката и да си поговорят, поне да обясни какво му има на детето.
А на майката се накарали, че не можела да изцежда повече от 50-60мл кърма. Абе, ужас, понякога ме е срам от това колко невежи могат да бъдат някои лекари. ooooh!

По повод на целуването и гушкането Миша все още не се дърпа с мен- целува ме на поразия, особено като я нося- подмазва ми се явно Laughing Останалите ги целува избирателно- когато реши и ако изобщо реши Wink Любимата й игра е да лежим на леглото и да се гушкаме. Ама на мен ми омръзва да го правим все това Laughing

# 288
  • Мнения: 449
Димана, малко късно, ама пак да питам-какво става Simple Smile Май не е нормално след 3дневен прием Т да продължава, в смисъл да е висока, около 37,3-5 е нормално да поддържа. А и щом тръгва към разстройство от АБ/което май не е и толкова рядко срещано, и друг път съм го чувала/, може би трябва да проверите пак възможностите за друг АБ.
Дона, що така, бе мило Simple Smile Стига с тия болести! Да ти предложа малко клеева тинктурка Laughing
Гуш, за срещата ще чакам с нетърпение Hug Много сладка тая Ема и как се радва на количкатаааа Heart Eyes Ние все още си ходим с нашата, ама много рядко, а за сън май вече и дума не може да става Crazy
А иначе носим обувки и пантофи номер 22, май всички са горе-долу там като размер Wink
Kremenchen, недей да обвиняваш за всичко яслата. Децата могат да се разболеят и да бъдат ухапани и без да ходят на ясла. Все пак там не е зверилник, а място, на което са събрани деца. Говори с възпитателките за всичко, което те вълнува, убедена съм, че ще се намери разрешение на проблема Grinning
Fairy, това, което разказваш ми звучи като сценарий от филм на ужасите. Действително са регистрирани случаи на алергия към майчиното мляко, но те са голяма рядкост/един от тях е съпругът ми, който е получил разстройство веднага след раждането, щото кърмата на майка му била "прекалено сладка" и на 10тия ден тя му дала кисело мляко за да спре разстройството и да ги изпишат #Crazy/. Та така...но докато не се установи точната причина е глупаво и пълно безхаберие да се спира кърмата и да се минава на АМ, при условие, че те наистина много често дават алергични реакции Close

# 289
  • Мнения: 3 818
Августа, тъпото е, че това заключение за алергията са го направили след като изследванията са показали билирубин 120. Чела съм връзката между кърменето и жълтеницата, но никъде не пише, че кърменето е вредно в такива случай, даже напротив- то помага за решаването на проблема. Да не говорим, че не мога да повярвам, че дете бяло като сняг ще има такива нива на билирубин, Миша имаше 70 и беше тъмнооранжева на цвят. Аз бих изисквала повтаряне на изследванията, лошото е, че като си съвсем млад родител, не знаеш на кой свят се намираш. Confused Аз самата преварявах кърмата си една седмица заради пустата жълтеница- ами не помогна изобщо, просто с времето си отшумя....


Аз престанах да извеждам Миша навън с количката точно заради спането. Преди излизахме по обяд, тя след максимум половин час беше заспала и така почти през цялото време.
Сега обаче вече е голяма, впечатлява се от всичко, интересно й е и не иска да спи. И режима й се разваля напълно- кокорчи се до 16ч., играе, тича и като се заприбираме заспива, а после не мога да я сложа до полунощ в леглото. Да не говорим, че като спеше в количката, пропускаше цялата разходка, което ми се вижда тъпо. Затова сега спи от 12до 14ч. и след това сме навън пешком. Или в ръцете на мама Laughing

Димана, Силия какъв антибиотик пие? Те често дават разстройство като странична реакция, дано да е по-добре вече:)

# 290
  • Мнения: 449
Не, кърменето не е вредно. И изобщо течностите подпомагат пречистването на черния дроб и по-бързото отшумяване на физиологичната за тази възраст жълтеница/затова и в Родилния дом ни разправяха да наливаме децата с вода, което е крайно погрешно от гледна точка на стимулиране на лактацията Close/. Та не виждам защо кърмата да е виновна за високите нива на билирубина и с какво би могла да попречи-според мен само ще помогне, особено ако детето отказва да пие глюкозата или въобще всичко друг освен кърма, както беше моят син Thinking
Силия пие Клацид-и ние него пихме, та затова си позволих да дам мнение Simple Smile

# 291
  • Мнения: 4 066
Ето какво пропуснах - Теа носи 21 номер. Като гледам, май е от дребничките - и на см, и на кг, и на крака - 11 600, 84 см, 21ви номер.

За заспиването - всички знаете моите перипетии - минимум час и половина, всяка вечер. Обикновено я слагам към 9, сега като става в 6:40, а тя заспива в 11, след като съм се навикала като някоя лелка от Женския пазар. Вчера обаче пристигна един разтегаем фотьойл, който поръчахме, за да има къде Теа да спи при свеки в Младост, а не да спи между нас (много е удобен впрочем и Теа много му се радва), тя си седна на него, аз направо си легнах, тя си игра може би 40-50 минути и е заспала (след мен Embarassed). Може би така трябва да правим - да съм готова за лягане, да съм "ошетала" всичко и всички заедно да лягаме, без да се мъча специално нея да я приспивам, а тя да ми върти номера. Само дето като тръгне на ясла, живот и здраве, и като трябва да става супер рано - това означава цялото семейство да ляга с кокошките Laughing

# 292
  • Мнения: 3 818
Мартеа, аз в събота вечер като я приспивах час и половина, се сетих за теб и мъките с приспиването, съчувствам ти, много е гадно и е изнервящо, едвам се удържах да не й се накарам, ама то не се издържа.
Иначе да се похваля непишкането нощем го затвърждаваме успешно, от десет дни  само в три се напишка. Mr. Green Лошото е, че сутрин рано като стане иска да ходи до тоалетна и после се разсънва, защото се сеща, че може и да се яде, и ставаме рано, а на мен това ми е ужас Rolling Eyes Но пък денят е голяяяям, голям Laughing
А с пишкането навън е голям купон. Миша е много срамежлива и ако има примерно друг човек в стаята, не ще да върши работа. Можете да си представите навън как е при толкова много хора, скришно място трудно се намира, а и позата й е неудобно. Същевременно, защото се притеснявам да не вземе да се напишка я питам през половин час, а тя започва да повтаря "аку,аку"- детето просто повтаря  каквото аз говоря, но аз решавам, че трябва да събуваме панталоните и настава веселба. Laughing

# 293
  • Мнения: 449
Иначе да се похваля непишкането нощем го затвърждаваме успешно, от десет дни  само в три се напишка. Mr. Green Лошото е, че сутрин рано като стане иска да ходи до тоалетна и после се разсънва, защото се сеща, че може и да се яде, и ставаме рано, а на мен това ми е ужас Rolling Eyes Но пък денят е голяяяям, голям Laughing
А с пишкането навън е голям купон. Миша е много срамежлива и ако има примерно друг човек в стаята, не ще да върши работа. Можете да си представите навън как е при толкова много хора, скришно място трудно се намира, а и позата й е неудобно. Същевременно, защото се притеснявам да не вземе да се напишка я питам през половин час, а тя започва да повтаря "аку,аку"- детето просто повтаря  каквото аз говоря, но аз решавам, че трябва да събуваме панталоните и настава веселба. Laughing
hahaha Joy Joy Joy Браво на Миша за непишкането и всичко останало! Joy Joy Joy

# 294
  • Мнения: 31
Здравейте!

Avgusta, съжелявам, че моят пост за яслата на Марти изглежда като обвинение. Аз съм "за" яслите с двете ръце, не защото не мога да си гледам детето, а защото мисля, че там се социализират и в никакъв случай, че им вредят. Просто така се стекоха обстоятелствата. Естествено е, че може всичко да се случи в нас или на улицата. А и нашата ясла е много готина и възпитателките са супер.

На Марти сополките текат, но дано скоро се оправи.

За всички майки, които имат проблем с приспиването искам да кажа, че откакто Марти ходи на ясла и спи следобяд там, в нас заспива като буба. Ляга хваща ми косата и след 5 мин Сънчо е дошъл. Пожелавам ви при вас също да се получи така. Аз преди го приспивах седнала и той на ръце, сега дори и не пея, ще взема да забравя репертоара.

Fairy, браво на Миша за сухите нощи.

# 295
  • Мнения: 449
Кременчен, разбрахме се, на едно мнение сме! Много добре, че така лесно заспивате/ние сме от другата партия общо взето, макар че всеки ден си е за себе си/. Убедена съм, че проблемите ви с яслата ще се разрешат, може би трябва още малко време-и от здравословна, и от ясяка друга гледна точка Peace

# 296
  • Мнения: 888
Здравейте момичета  Hug
Теа спи и аз веднага на комп-а за да я похваля- миличката ми , как баба и я нау4ила да ми пее "Мила Моя мамо" и Теа  пее Миа Миа мамо или Миа Миа мами ...кооко те оби...ам...и наистина с мелодията, толкова ми стана хубаво като я чух, чак ми се доплака...тя нали все назад върви и изобщо не съм очаквала...чак да ми пее...
Ина4е вика на Лора- ооо какооо, а аз и обяснявам че тя е каката и тя продължава ооо- ори или лоли или ооои даже почти на Уи /oui/ и аз все се шегувам на мама франкофонкатаОй Лора се дере ще бягам Blush

# 297

Общи условия

Активация на акаунт