МАЙчето с крачета тропа: " Ще живея във Европа!" (85)

  • 13 700
  • 297
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 3 818
Сиска, честит рожден ден и от мен, макар и със закъснение Heart Eyes Бъди винаги такова слънце Heart Eyes
И бързо да си намерите столче:)

Димана, дано бързо се оправя Силия

Диана, и ние ще те понаглеждаме Wink Успешно почване на работата!

И при нас вали, отвратително, развали ми плановете! Crossing Arms А вчера се разхождахме цял следобяд- по едно време Миша започна да прикляка и да иска да я гушкам, аз се чудя какво иска пък сега това дете и като си погледнах часовника- ходили сме три часа без прекъсване Embarassed Ще го уморя от ходене детето Confused

От няколко дни съм наложила железен режим- ляга в 9-9.30, става сутрин към осем, спи от 12до 2, изобщо няма мърдане Laughing Много добре се чувствам откакто го направих това, има време вечер и за двамата с мъжа ми да си поговорим, да се видим Mr. Green

Новата дума на Миша е цигари Shocked Laughing Както си седяхме вчера и го изтърси, щяхме да паднем от смях. Освен това като й сложа паднелка и казва "ейййй" и тича да се гледа в огледалото, а като й въртя пумпала ме окуражава с "бравоооо" Laughing А на чичо си казва по невъзможен начин, нещо като "тлитло" Laughing Толкоз- малко думи, но от сърце Wink

# 241
  • Мнения: 302
Привет!
Димана, много ти съчувствам, дано бързо премине. Давай повече течности, че с тая висока Т, да не се обезводни.
Сиска, вие сте без столче, ние пък без гърне (всъщност бяхме от снощи до сега). Дребен го счупи , удряйки с един меч в дъното. Така че дъжд не дъжд - излязохме да купим друго  Simple Smile
Мони, Момчил е с 16 зъба и не виждам да расте друг.
Диана, честита ви годишнина. Радвам се , че сте прекарали добре ... А като тръгнеш на работа да не ни напускаш, все ще намериш време да хвърляш по едно око...

Днес като ходихме за манджата умрях от смях - една баба клекнала до количката на внучето си, показва му книжка с някави животни и вика: "Кажи "Ето папагал, па-па-гал..." А Момчил застава до нея и вика "Ето" и после на папагал каза "Додо" - така се казва папагала на леля ми...  Laughing

# 242
  • Мнения: 796
Димана, съчувствам ти и пожелавам малката да се оправи бързо Praynig, смятам, че си взела всички необходими мерки, просто трябва да изчакате да мине вирусът.  Ама този грип има 100% успеваемост, сякаш никой не пропуска #Cussing out
Сиска, със Стелатопия на Мустела ли маза освен с крема на д-р Тайс? Имам и двете и освен с тях да почна newsm78. Само да попитам за кой крем на д-р Тайс става въпрос - има един на който и на български пише, че е подходящ за бебета, че става и за невродермити и много леко се нанася, леко синее, попива бързо, а другият е много по-мазен, в него има и урея - а педито ми каза да не мажа с урея, защото тя излющва кожата и при суха кожа не е добър. newsm78 След няколко дни със сигурност ще го заведа да го види.
Мони, Пламен има 16 зъба, сега чакам послединте кътници, доста често се чеше с пръстче там.
Струва ми се, че Пламен е много чувствителен, а хич не искам да е така. Днес например вкъщи дойдоха двама майстори да видят пералнята, че нещо течеше. Пламен си седеше  на земята и си играеше с една сглобяема къщичка. Единият майстор ме попита дали се буди много нощем и аз казах, че да. Не го казах с оплакващ се тон, но кой знае как съм прозвучала. По едно време го гледам той застинал и си стиска силно очите и прправи гримаса да плаче. Гушнах го, а той си стиска ли стиска очите, отидохме в другата стая, а той се вкопчи в мен и цялото ми телце се разтърси Sad И аз и баща му сме чувствителни, но никак не искам да е така и той.
Иначе върви флиртаджия Wink Вчера си играеше на пясъка, аз нещо се бях заприказвала с някаква друга майка и по едно време го виждам как отишъл и гали по личицето и гушка едно непознато, много красиво момиченце с прекрасни къдрички Grinning

# 243
  • Мнения: 920
Дона ние сме с Мустела Стелатопия - това което е за цяло тяло. Щом имаш и двете неща - пробвай от кое ще мине и с кое ще успяваш да поддържаш кожата чиста. За ЕЛИДЕЛ-а, това което е тревожното при него е че в щатите има случаи на рак на кожата, но не е доказано че е от него. А и ако чакате зъбче скоро може и от това да се възпалява личицето.

Димана бързо оздравявайте.  Тъпия грип не отмина ли вече.....  #Cussing out .

Сиска а количката не можете ли да ползвате за да е вързан и да седи мирен, за да папка? И аз съм се опитвала два, три пъти да храня дете, седнало на нормален стол, обаче ефекта не е добър.

# 244
  • Мнения: 4 095
Дона, накара ме да се зачудя.
Купувам този
http://naturprodukt.bg/produkti/DR._THEISS/grija_za_kojata/nahtk … tensiv_balsam.php
никога не са ми казвали, че има два вида. И да, нашият е леко синкав на цвят, съвсем не е мазен. Но пък по опаковка е същият като този от линка и явно има урея. Странна работа, следващият път ще питам в аптеката. Впрочем, аз го използвам като мазило след баня. Мажа цялото тяло. Вие мажете ли още цялото тяло и с какво?

Впрочем, Теа също е много чувствителна. Преди беше по-отворена, но сега влезе ли някой чужд човек вкъщи, директно се скрива на мама зад полата....

За храненето - Теа се храни навсякъде. Откакто се преместихме в Младост се храни или седнала на стол с възглавница, или седнала (по-скоро приклекнала) на кухненския ъгъл (решихме да не местим и стола за 3-4 седмици)... Горкото дете, никакви удобства за него, нали все го влачим насам-натам. Нито собствено легло има и при двете баби - спи с нас. Свикнала е да се оправя при всякакви условия...

# 245
  • Мнения: 1 101
Дона, да, със Стелатопията го мажем. А за Нахткерцен на д-р Тайс наистина има 2. Ние използваме този, на който пише че е подходящ за бебета и деца, синкав е отвътре. С Мустелата мажем цялото тяло и лицето сутрин и вечер, а с Тайс мажа само обривчетата колкото пъти се сетя през деня. При нас наистина имаше ефект. Започвай ги и двете и дано ви помогне.

Тиа, нашата количка вече отдавна хваща паяжини в мазето на свекърите. Не я ползваме почти година, отдавна сме я прибрали за поколенията, а вкъщи няма никакво място за нея. Дано скоро се сдобием със столче, че голяма мъка е така храненето. Баща ми ме бъзика, че съм се пренасяла - голяма работа че нямаме столче, едно време нас със сестра ми са ни отгледали без такива екстри. Така е, ама като сме свикнали...А и Дени си знаеше, че като седне в стола е време за ядене.

# 246
  • Мнения: 3 818
Сиска, а ако пробваш да го слагаш на голям стол на масата, няма ли да му бъде интересно и да иска да се храни? Миша напоследък само така яде- сяда заедно с нас на масата и се чувства голяма Laughing Но въпреки това продължава да си знае, че седне ли се в столчето, значи е време за хранене и там никога не прави никакви номера, така че те разбирам защо ти е криво.

# 247
  • Мнения: 2 407
Дано Силия се оправи бързо Praynig
Ники е по добре,има обаче доста херпеси,дано и минат по бързо.
След баня мажем с лосион на Бюбхен цялото тяло.

# 248
  • Мнения: 796
Отново благодаря за отговорите ви за обривите.  bouquet Ще мажа и със Стелатопия и с д-р Тайс.
Иначе след баня мажа телцето на Пламен с Hydrabebe на Мустела, доволна съм.

# 249
  • Мнения: 279
Здравейте момичета!Гледам ,че сте подхванали тема за обриви и мазила,та по тоя повод :
Има ли някой,който успешно се е справил с лишеи и с какво?Става въпрос за малки петънца суха,грапава кожа.Малката имаше още през лятото едно лишейче на едното колянце и го мазахме с Елоком/мисля че така се казваше/,но е кортикостероид и не ми се ще да го ползвам пак.Сега има три такива лишейчета, разположени едно до друго на дясното краче и не мога да разбера от какво се получават.Лятото смятах,че е от плажа...Сега смених лосиона за след баня,
но си е все същото.Какво представлява този балсам на Д-р Таис?Предполагам,че е на билкова основа.




# 250
  • Мнения: 920
Стела говориш за лишейче тип суха кожа, което стои червено и някак възпалено и понякога преминава в раничка ли? Ако сравнително пасва на това описание това може да се дължи на атопична кожа или предразположение към такава. В общия случай тука бистрим баш тоя тип тепънца (или поне нашите са такива). Пробвай с козметика за атопична кожа - точно тия двете неща на Тайс и на Мустела. Също така разреди баните със сапун - сведи ги до веднъж или два пъти седмично. С Елоком-а ще постигнеш нетраен ефект, аз лично прибягвам до него, когато стане неудържимо някое петно - т.е. мокреща рана и 50/50 Елоком и Линола Фет (билково кремче).



# 251
  • Мнения: 2 407
Здравейте,по кафенце kaffeetrmker_2  food010
За лишийте не мога да помогна.
Как е Силия?По добре ли е?
Ники още има херпеси,но вече се оправя.
Мартеа и Ники пада 2 пъти от спалнята,плаче съвсем малко и заспива.Здрави са им главите. Wink

# 252
  • Мнения: 3 818
Стела говориш за лишейче тип суха кожа, което стои червено и някак възпалено и понякога преминава в раничка ли? Ако сравнително пасва на това описание това може да се дължи на атопична кожа или предразположение към такава. В общия случай тука бистрим баш тоя тип тепънца (или поне нашите са такива). Пробвай с козметика за атопична кожа - точно тия двете неща на Тайс и на Мустела. Също така разреди баните със сапун - сведи ги до веднъж или два пъти седмично. С Елоком-а ще постигнеш нетраен ефект, аз лично прибягвам до него, когато стане неудържимо някое петно - т.е. мокреща рана и 50/50 Елоком и Линола Фет (билково кремче).

Ние такова чудо излекувахме с Фусидин- антибиотична паста. Тогава ни казаха, че кожата е много бяла и чувствителна и ще се получават често такива петна, но всъщност повече не са се появили.

# 253
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 382
Да, сякаш е по- добре, мерси  Hug  Днес излязоха резултатите от гърления секрет- няма изолирана бактерия. Последно тази нощ в 2 ч. беше с 39.1Т, оттогава не е вдигала толкова, но продължава да е с около 37.5- 38... Но вече не е така отпусната  Praynig
На всички болни да оздравяват!!!

Днес е такъв студ навън...Едно мрачно и потискащо, и без това ме тресе нервата, сега направо ме депресира това време  #Crazy

# 254
  • Мнения: 888
Здравейте милички Hug
Малката Сладуранка Силия бързо да оздравява, за да не тревожи мама! Praynig
И при нас е много мрачно и супер студено и няма разходки, а аз само чакам събота и неделя, за да разходим децата с двете колички с татито, иначе няма как...супер ме е яд че е такова навън, ама какво да се прави не зависи от нас...я сега по-весело- да си пийнем по чаша винце например newsm24- ммм.да вече пих кафе и айряни 1 литър , време е за нещо по-така...
Отонсно зъбите- Теа има едва 11 /7 горни и 4 долни/ много смешна  Joy..., ама ако знаете каква къдравелка е станала- хубавица на тати си  love001...аз вече...не ставам newsm50...ама ще вляза във форма, не се давам още...   smile3534
За мазилата не мога да помогна, много съм неинформирана Sad, за Теа съм използвала Елоком при подсичане 1 път като бебе, ама оттогава... newsm78
И моята Теа е станала много чувствителна- даже до тоалетна не мога да отида нармално- като и обясня че мама отивам да "ака" /ние за пишане и акане това използваме/ и тогава като знае къде съм и е кротка, а иначе тръгва /пълзейки/ подире ми...; много плаче, ако татко и се скара- дори леко да и повиши тон и веднага надува гайдата, пък аз...вече не важа...на мен ми се смее като и се карам...опасна маймунка-
Да ви я похваля научила се е да плюе и аз изпадам в ужас- и го прави нарочно като знае че ме дразни,...иначе сигурно сме единствени с биберон-залъгалка, обаче без нея не заспива...настава ад ако се вземе...и рев и сополи даже температура дига...и ги къса със зъбите и направо не знам... smile3511 не виждам как ще се отказваме...татито вика край последна биба, ама знае ли той каква лудница щом две ти ревнат...и ни кафе ни вино помага... smile3534
Любимата ни дума напоследъл е кутийка и така сладко я казва smile3521
Трябва да бягам сега че Лорито иска да папка...Гушнете децата силно силно... hug

Общи условия

Активация на акаунт