На море в Турция - тема 82

  • 60 384
  • 737
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 3 450
.

Последна редакция: нд, 14 яну 2024, 17:58 от January_

# 166
  • София
  • Мнения: 1 440
Еми цъкнах полезно, ама то като няма името на хотела е едно голямо НИЩО.

# 167
  • Мнения: 110
January_, всеки има право на мнение. Ние бакшиши почти не сме давали, освен на момчето, което ни донесе куфарите и една вечер в ресторанта (понеже сервитьора се раздаде на макс). През зимата е малко по-различно от лятото. Концепциите са доста орязани. Ние бяхме голяма компания и в много озеленен хотел, с голяма територия. Останахме доволни от всичко.
Според мен има значение хотела, компанията и самата нагласа. Важно е да изберете хотел според вашите изисквания и това, което обичате да правите.
Почти не пазарувам оттам. Не ме влече това.
Може пък това да не е вашата дестинация. Пожелавам ви успех за напред!

# 168
  • София
  • Мнения: 3 450
Айде почна се Simple Smile
Не, не е голямо нищо, ако смятате така, може да си отцъкнете полезното Wink

Името на хотела няма никакво значение, а и аз срещу хотела нямам нищо, цялото изживяване съм описала, да не се объркват хората като мен, които предпочитат друг тип почивка. Лятото никога няма да отида в който и да е термитник от всичките, които видях в Сиде, а съм убедена, че не е само в Сиде така. За зимата, да се стопля малко и да си почина е ок. За лятото знам какво искам и как да го получа. Приятни и пълноценни пътувания на всички Simple Smile

# 169
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 809
January, никой няма да ви оплюе. Напротив: вие сте наясно, че отивате в икономичен хотел и на практика не се оплаквате от нищо. Извлекли сте максимума. Малко разходка, малко на топличко, да не готвите/чистите за празниците (много го мразя този момент), организацията е била наред, храната, чистотата....Няма какво повече да иска човек.

Но наистина няма нищо лошо да споделите името на хотела. Вашият отзив е добър за него. А си има туристи, които точно такова нещо търсят. Няма нищо срамно.
Има хора и по 10 000 лв. платили и не са доволни. Аз имам оплаквания от Риксос Белек, Регнум, Корнелия....Всеки с изискванията си.

# 170
  • Мнения: 62
January_, благодаря за споделените впечатления!
Да, и аз вече клоня към този тип почивка - непретенциозна с
НВ - добра кухня , да е чистичко, икономично, да съзерцавам нови и нови места и забележителности, смяна на климата -
точно това е от което имам нужда, за да изпитам
пълен релакс и бягство от монотонното ежедневие.
Такава почивка направих миналата година през м. октомври с 3 приятелки.
Всеки друг ултра ол инклузив ме "натоварва" неимоверно във всяко отношение. За семейна почивка, обаче, нямам думата и тази година, 2 пъти сме пак на "ултра", заради децата и тяхното щастие😉

# 171
  • София
  • Мнения: 1 861
Мен лично ме е страх да разкажа, защото веднага ще ме оплюят, че не разбирам, не съм чела договор и най-вече, че съм беднячка, която не иска да плаща по 10К на човек за 7 дневен пакет Joy
Друго какво? Хубаво беше, пак казвам, починах си, готвиха ми, чистиха ми, за това отидохме и сме доволни. Написах горното, защото в темата се леят суперлативи, а не е баш така. Но отново, почивката в Турция не е за всеки вкус, радвам се за всички, които предпочитат тази концепция и им пожелавам хубави дни и приятни изживявания.
January, не зная защо се притесняваш! Всеки си има предпочитания и е чудесно, че ти ни разкри своите. Това че на някой няма да му хареса твоя начин на почивка си е негов проблем. Бъди сигурна обаче че на много повече ще им допадне, това което си написала, защото винаги имаме нужда и от другата гледна точка.
Благодаря ти за отзива и напиши моля те името на хотела, защото не всеки може да отдели няколко хиляди лева, а ако е с подходящата компания ще си изкара не по зле и в много по-ниско бюджетен хотел, още повече ако е на що годе хубаво място за разходки и чистотата в него е на ниво!

# 172
  • София
  • Мнения: 4 801
Абсолютно безсмислено без името на хотела.
Тук по принцип не се правим на интересни, та и вашето оригиналнечене беше излишно. Абсолютно безразлично ми е, че няма да дадете 7хил., за да почивате в “термитник” през лятото.

# 173
  • Варна
  • Мнения: 96
Цитат: "Лятото никога няма да отида в който и да е термитник от всичките, които видях..."

Лелеее, да видя още някой друг като мене на вкус Grinning  Както и andy18 Wink
Респект и към Роже и Вояджър, че уважават и другата гледна точка.

Аз бях написал, че Ол Инклузива миналия октомври в Хайдарпаша ми се видя като "тормоз", напълно осъзнавайки, че за тези пари такъв аналог другаде няма да получиш Simple Smile и че малко съм краен...

В крайна сметка ако искам да получа слънчева и хубава почивка, най-правилният варинат си остава турският ол инклузив в правилният хотел, а той се определя именно от споделените мнения на вече почиващите там наши сънародници Simple Smile

Споделям и мнението, че турситическото пазаруване в големите комплекси най-вероятно вече не е това, което е било преди. Лично аз виждам разлика 2023-а спрямо 2022 в Алания... все повече боклуци на по-високи цени.

Това, което намирам за полезно от лична гледна точка е възможността да се опитат морските специалитети, но не в стандартен Ол Инклузив, а в добър ресторант. Също така някои продукти за наистина качествени, но не се продават в туристическите молове Simple Smile Аз напълних един огромен куфар с доста неща... малко козметика, доста подправки, правят ми специални миксове за риба, за месо, за салати... вече втора година с такива миксове готвим и съм много доволен.
Не на последно място искам да споделя, че лекарствата в Турция са много по-евтини и определено - доста по качествени отколкото нашите. Човек си струва да зареди малко от най-често използваните, когато се налага Simple Smile

# 174
  • Мнения: 3 642
След чудесната нова година в Турция, се записвам с резервация за Вон ризорт през юни.
Сиде ще ни е за пръв път и нямам търпение.
anbibian, поздравления за резервацията, но няма ли да ни разкажеш накратичко / около една страничка Simple Smile / за чудесната Ви Нова година в Турция.
Всички ние и най-много първа страница на темата чакаме с нетърпение тези разкази за Новата година, а те все не идват и не идват....
В Карумар Ефесус бяхме, но чудесното изкарване си го свързвам със самото пътуване и разходките, не със самият хотел.
Пътуваме със собствен транспорт, направихме една междинна нощувка в Чанаккале, където сме били вече много пъти. Този път успях да хвана прилича цена в Букинг и нощувахме в Колин. Там бяхме и миналата нова година и харесваме хотела.
Миналата година бяхме настанени в по-далечнато крило в голям апартамент, сега бяхме в основната сграда в по-малък апартамент, но стаята беше много по-добре направена, по-луксозна, бяха ни оставили и почерпка. А най-хубавото е, че басейна е голям и работи до 23 часа. За мен това е голям + защото не се плацикам, а плувам, направих си половин тренировка съвсем спокойно вечерта, децата не ми дадоха повече Simple Smile като преди това вече се бяхме разходили, хапнали и настанили.
За сравнение в Карумар басейна работеше до 19 часа и е доста по малък.
Установих, че зимно време е разкошно за туризъм. Не е жега, не е студено, единият ден преваля малко, но пак се разходихме. Ходихме за пръв път до Птичия остров, предишни години в жегите не ми се ходеше там. Разходихме се спокойно из Кушадасъ, като следвахме картата със забележителности поставена при Птичия остров и Кервансарай. Посетихме Шириндже, там за пръв път пих кафе на пясък в традиционно заведение, много ми хареса

Спазарих си чанта 😄 първият пазърлък в живота ми, който завърши с репликата на дъщеря ми: Мамо много си нахална 😆
Голяма емоция за децата беше сладоледа, продавачите се бъзикат с тях, цяло шоу им правят.
Ходихме и до базиликата Св. Йоан и крепостта в Селчук (на едно място са и с общ вход). И накрая се прибрахме без междинна нощувка, с едно спиране в Чанаккале в M5 където си издирвах едни чинии, които си бях купила миналата година, а тази ги видях в Анкара и реших, че ги поддържат асортимент постоянно, но уви.
За Корумар няколко думи - не е това което очаквах. Приличен хотел, но дизайна не ми допадна, изглежда набързо завършен, празен някак си. Децата скучаеха, само вечер имаше някаква детска дискотека по 30 минути, на тях не им хареса въобще.
Обслужване и храна много добри. Закуска и вечеря - хареса ни, за обяда нищо не мога да кажа по цял ден бяхме извън хотела.
Новогодишната вечер беше приятна, май в Колин повече ми хареса храната миналата година. Масите бяха малко сбити, трудно се минаваше. Програма ми хареса. Фоерверки нямаше, ние носехме бенгалски огън за децата.
Стаята ни беше с джакузи, което се повреждаше на всяко пълнене, механизма за точене не се отваряше, но веднага пращаха някой да я източи. Накрая съпругът ми й хвана цаката.
Ако някой нещо конкретно се сеща да пита.
Бяхме в джуниър апартамент, достатъчно голям за 4ма. Звукоизолацията им куца, чувахме всички наоколо.
Не мисля, че бих избрала хотела за лятната си почивка на цената на която се предлага, но пък за Нова година беше добре.

Последна редакция: нд, 14 яну 2024, 21:26 от anbibian

# 175
  • Мнения: 14
Здравейте всички! Ние, компания от възрастни без деца, бяхме в Limak Lara Deluxe Hotel & Resort за посрещането на НГ 2024 и получихме всичко, на което се надявахме - прекрасно време, слънце, море, време за плаж и релакс, лежерни разходки до гр. Анталия и в курорта, гостоприемство, внимание, добра храна, вкусни коктейли и маркови напитки, с други думи - пълноценен празничен мързел! 🙂 Ако искахме купон до зори, щяхме да си стоим в някоя механа в България, но точно от това избягахме. И не виждам защо трябва да търсим някакъв наложен наш си стандарт за новогодишно тържество в чужда държава с други порядки и култура?! Всяка среща с морето и слънцето на Анталия за мен е най-добрият начин за зареждане с енергия и хубави емоции, които да ни сгряват през следващите зимни месеци! Възможно е и ЕГН-то да си казва думата, но искахме спокойна почивка - получихме я! След доста лятно-есенни почивки в Турция не мисля, че има анимация, която да ни "грабне акъла", а и смея да кажа, че се анимираме и сами твърде добре! 🙂 Хотелът, който мисля, че е добре познат на нашия пазар, е с отлично местоположение в Лара,  интересен дизайн в източен стил, всяка стая и коридор си имат наименование, нашият коридор беше Киото, стаята я забравих, сложно беше! 🙂 За храната по време на престоя ни нямаме никакви забележки, изключвам новогодишната вечеря, може да беше някакъв висш гурме-пилотаж на главния готвач, но не ни впечатли особено, поне нашата компания. Като цяло не очаквахме нещо особено от празничната вечер и затова не сме разочаровани. В Кремлин Палас, Лара, преди 3 години не беше по-различно - музика, танци, хубаво облечени усмихнати хора, красива декорация на огромната банкетна зала, какво повече да искаме? И Азис (нищо лично), Бяла роза и т.н., не ни липсваха никак! 🙂 Сега се сетих - имахме шампанско за наздравица, обявиха 2 пъти посрещането на НГ, по турско и наше време, а тържеството в залата приключи към 1-1.30 ч. Забавленията продължиха с дискотека и танци в бар Оазис, не знам до колко часа, оттеглихме се към 2,30 ч, защото музиката ми дойде твърде силна. Забавното за мен беше, че същинският ресторант работеше и беше доста пълен с хора в 2-3 часа сутринта - така де, след гурмето, бяха сготвили хората и шкембе чорба, за да не остане никой гладен в новогодишната нощ! 🙂 В основния ресторант, сладкарницата и снек-бара на плажа всичко предлагано беше много вкусно и достатъчно разнообразно. Като минус мога да отбележа, че водата във вътрешния басейн, хотелът няма външен отопляем, за мен беше хладна - аз съм си зиморничава и сигурно затова толкова ме тегли към анталийското слънце! 🙂 В СПА-центърът бяхме само веднъж, хареса ни като цяло, но в турските хотели сме били обикновено през лятото и предпочитаме морето, вместо посещения на хамам, сауна и т.н., т.е., нямам особена база за сравнение, мога да сравнявам нивото на този само с нивото на български лукс хотели, в които сме били. Хотелът има един от най-големите по площ лоби-бар и бар Оазис на -2-ро ниво, където бяха вечерните забавления, които съм виждала в сравнение с останалите хотели, в които сме били. Плажът на Limak Lara е хубав, с ивица малки камъчета при подхода в морето и сигурно става бързо дълбоко, не съм пробвала лично, само мъжете от компанията пробваха водата и според тях не била невъзможно студена за къпане, но такъв е и на Делфин Палас, Миракъл, където сме почивали, и на др. хотели в редицата чак до Адалия Елит. Само ще вметна, че имах РД по време на престоя ни и от мениджмънта на Лимак не пропуснаха да ме поздравят! Може и да беше скромен, но много мил жест на внимание! Simple Smile Накратко - хотелът ни хареса много, макар и да не е реновиран скоро, но стаите са огромни, комфортни и много чисти, камериерките бяха неуморни. Нашата Арчи ни посрещаше с разни фигурки на леглото - патици, лебеди, цветенца... Бихме посетили Лимак Лара и през лятото, но може би някъде в бъдеще време, защото за тази есен вече имаме резервация за Susesi Luxury Resort -Белек. Ако остане време някога, разбира се, защото не обичаме да повтаряме хотели. Вместо обобщение - цената на тази мини зимна почивка беше водещ фактор при избора ни на хотел и инвестицията, направена в края на м. август 23 г. (около 1650 лв. за двама, 5 нощувки с вкл. нг-вечеря, някой ще каже, че е твърде скромна за нивото на Лара и ще бъде прав...) напълно оправда очакванията ни! Simple Smile Последно - пътувахме, както години наред, с автобус на Цветина - Мездра и агенция Турс Клуб, с доста бързо преминаваме на границите, въпреки слуховете, че ще чакаме дълги часове на връщане, защото имало над 50 чакащи автобуси (1 час на отиване и около 2 часа на връщане), около 18-19 часа с почивките. Ако някой планира лятна почивка в този хотел и има въпроси, насреща съм. Бъдете здрави и сбъдвайте мечтаните си почивки! Simple Smile

Последна редакция: нд, 14 яну 2024, 15:21 от emis66

# 176
  • Мнения: 6 338
Някои предпочитаме май-юни,освен заради по-нормалните цени,и защото искаме да избегнем тамошната жега.И същевременно да е напаснато с ученическите ваканции/приключване на уч.година.Сама казахте,всеки има различни предпочитания.
Но докато децата са малки,не смятаме да променяме дестинацията за морската ни почивка.
Нямам търпение Omer prime holiday да качат в сайта си реални снимки,а не само от интериорните дизайнери.Резервирах в края на ноември, цената още е същата.

# 177
  • Мнения: 3 410
Много ми е странно, когато някой се оплаква, че негов избор бил заклеймяван, а индиректно той прави същото...🥴
Всеки да почива и да се тагва, от където му е кеф и, когато в годината прецени, според своите мераци и възможности. Тук споделяме лични впечатления, не нападам чужди, нито обяснявам своите избори 😉

# 178
  • Мнения: 1 326
January_, усещам някакъв вид ирония и надменност в отзивите ви. Разбрахме, че почивката в Турция не е по ваш вкус и че едва ли повече ще отидете там.
И не, отдавна никой не ходи в Турция, защото е евтино. Моето семейство ходи края на май или края на септември, но не само от финансови съображения. Ние дори и на нашето море не бихме отишли юли-август. Първо заради жегите, второ заради гъчканицата. Имате ли представа какви температури стават в топ сезона по турското крайбрежие? Е, има и такива, които обичат да се пържат, но не мисля, че по-голямата част от хората на север биха се чувствали и починали пълноценно на температури над 40градуса.
Освен това всички разбрахме, че сте били в икономичен/бюджетен хотел, та не знам как така заклеймявате и поставяте под общ знаменател почивката в Турция като цяло.
И не, изобщо не говорим за хотели, които струват по 10к и нещо от сорта. Има за всеки вкус и всеки джоб.
Ние също ходим и на други места на почивка, не само в Турция. И навсякъде е хубаво. Просто различно.
Ако някой път решите да дадете шанс на Турция и за лятна почивка в темата има мнооого отзиви и хора, готови да помогнат да получите нещо добро, и то за далеч по-малко от упоменатата от вас сума няколко пъти.
Както са помагали на моето семейство.

# 179
  • София
  • Мнения: 3 450
.

Последна редакция: нд, 14 яну 2024, 17:58 от January_

Общи условия

Активация на акаунт