? Въпроси всякакви ? (2024 г.)

  • 197 496
  • 4 948
  •   3
Отговори
# 3 435
  • Washington,USA
  • Мнения: 970
Не мога да разбера това хокане. Темата е за въпроси, все пак.

# 3 436
  • София
  • Мнения: 5 313
Всяко тоалетно мляко ли мога да сложа на памучен тампон и да почистя лице от остатъците от слънцезащита? И от бебешки марки?

# 3 437
  • Мнения: 28 176
Някакви домашни хитрини за херпес освен паста за зъби?

Не слагай паста, намажи обилно с червило веднага щом усетиш, че вирусът се активира. Направи го два-три пъти, ако вече имаш херпес. И после ползвай това червило само за тази цел.

# 3 438
  • sf
  • Мнения: 10 225
С какво помага червилото?
Аз мацвам масло от чаено дърво.

# 3 439
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 587
С червило какво се постига, за първи път срещам такъв съвет. Аз напоявам тампон с вода за уста и държа на мястото, често успява да предотврати избиването.

# 3 440
  • Мнения: 28 176
В червилото има ланолин. Когато преди много години ми препоръчаха червило, казах "глупости". Мажа зоната около херпеса и обилно върху него. В началния стадий спира развитието, а ако вече се е образувал - бързо го унищожава.

https://medpedia.framar.bg/%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8% … D0%BA%D1%82%D0%B8

# 3 441
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 304
Благодаря, дами. Вече е избил. Не се бях сетила за червило, нито знаех за чаено дърво и водата за уста. Упорито нося вируса и често страдам от това, така че ще опитам препоръките.

# 3 442
  • Мнения: 69 239
задай ги. след малко ще получиш отговор. Smiley
Исках да избегна публично хокане за "тъпи" въпроси 😁

В процедура съм по изработка на ПУП-ПРЗ. Виждам в становището на РИОСВ, че е "за КОО" (т.е. така е зададено явно от фирмата, която го изготвя). Под "за КОО" имам ли право да проектирам етаж КОО и етаж жилищно строителство, с параметрите на застрояване в ПУП-а?

Какво е КОО? Някакво обществено обслужване ли ?
Питаш, при отредено за имота предначначение Х, дали може да проектираш сграда с жилищен етаж и друг с второ предназначение, и така проектираното дали ще съответства на предвиждането на пуп-а ли?
Виж в тази наредба
https://lex.bg/mobile/ldoc/2135476546

Като каква ще се квалифицира сградата зависи от много неща.
Например ще е жилищна ако :

Ако жил. площ е по-малко, няма да се квалифицира като такава.

Като основно застрояване ли ще бъде, или допълващо също...

# 3 443
  • Мнения: 39 687
Щом вече е избил херпесът, може да пробваш да гориш листче хартия в чиния и да го мажеш с кафеникавата лепкава течност. Внимавай да не се изгориш. И така колкото пъти се сетиш.

# 3 444
  • Мнения: 28 176
Благодаря, дами. Вече е избил. Не се бях сетила за червило, нито знаех за чаено дърво и водата за уста. Упорито нося вируса и често страдам от това, така че ще опитам препоръките.

Поинтересувай се за ваксина. Аз бях много зле преди да я сложа преди доста години.

# 3 445
  • София
  • Мнения: 5 313
Коя ваксина? Аз съм чел само за ваксина срещу херпес зостер.

# 3 446
  • Мнения: 1 166
Скрит текст:
Благодаря, дами. Вече е избил. Не се бях сетила за червило, нито знаех за чаено дърво и водата за уста. Упорито нося вируса и често страдам от това, така че ще опитам препоръките.

Поинтересувай се за ваксина. Аз бях много зле преди да я сложа преди доста години.
Има ли такава в България? Чудесно е, ако има. Така навремето търсех ваксина срещу варицела, след като в тийнейджърска възраст едва оцелях (или поне имах чувството, че умирам), но такава тук нямаше. Наскоро останах приятно изненадана, че вече се предлага и в България.

# 3 447
  • Мнения: 28 176
Коя ваксина? Аз съм чел само за ваксина срещу херпес зостер.

За съжаление, не мога да помогна. Беше преди повече от 20 г., от кожен диспансер ми я сложи приятел, който вече не е между живите, доколкото си спомням, беше швейцарска.

# 3 448
  • Португалия
  • Мнения: 4 397
усъмних се, че съм пропуснала нещо, но не!
няма ваксина все още, не заблуждавайте хората
https://www.niaid.nih.gov/news-events/nih-releases-strategic-pla … lex-virus-1-and-2
аз ползвам чаено или лавандулово масло
хероес симплекс може и да си го носим, без да се проявява
избива при дебилитирана система
общо засилване на организма трябва

# 3 449
  • Мнения: 1 775
Натърквайте със стипца, за да засъхне.

Някакви домашни хитрини за херпес освен паста за зъби?

Общи условия

Активация на акаунт