? Въпроси всякакви ? (2024 г.)

  • 167 463
  • 4 222
  •   1
Отговори
# 3 420
  • Мнения: 41 368
То може и да няма договор изобщо - устният договор има правна стойност. Обаче когато/ако дойдат проблемите добрият договор е всичко, на което може да стъпи изправната страна.

# 3 421
  • Мнения: 1 120
Лицата би следвало да бъдат идентифицирани един вид безсъмнено във всякакви договори. Хипотетично на една и съща дата е възможно да са родени поне двама души с едни и същи имена. Добавянето и на номер на личен документ в идеалния случай показва, че данните са сверени и всяка страна е сигурна кое точно е лицето, с което влиза в договорни отношения. Без тези спесимени после ходи доказвай Пенчо Пенчо ли е, с него ли си сключил договор и т.н.

# 3 422
  • Мнения: 5 149
Така е, но притеснението е от наемодателя, че предоставяйки всички свои данни, наемателя може да злоупотреби и да се сдобие изневиделица с имота.

# 3 423
  • Мнения: 1 120
Така е, но притеснението е от наемодателя, че предоставяйки всички свои данни, наемателя може да злоупотреби и да се сдобие изневиделица с имота.
Срещу хорските страхове, обосновани или не, трудно може да се бори човек. Нека се посъветва с адвокат, въпреки че и това може да не помогне.

# 3 424
  • Португалия
  • Мнения: 4 198
аз не бих подписала договор, без данни на отсрещната страна
мога да имам същите страхове- дали е  наистина негов имота!?
изобщо, няма ли законова норма за задължителни елементи в такъв договор?

# 3 425
  • Мнения: 9 240
В един форум потребител разправя,че през соца като студент ял ориз в студентския стол и си счупил зъб от...съчма в ориза! И сега се чудя и мая и не мога да си обясня как може съчма да попадне в студентска манджа?! Laughing Иначе съчми остават в месото на дивеч отстрелян от ловец...

# 3 426
  • Мнения: 2 608
На готвачката ѝ останал вкъщи ориз с дивеч, за да не го изхвърля го занесла в стола. И ей на! станала беля.
Как не те мързи във всяка, всяка! тема да пишеш небивалици.
И толкова много свободно време. 🤢

Последна редакция: нд, 21 апр 2024, 11:12 от *Биле омайно

# 3 427
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 833
Камъче ще да е било. През соца оризът беше много мръсен и искаше детайлно чистене и преглеждане зърно по зърно. Това ми беше най-досадната задача като дете, да пощя ориз. Отделях солидно количество камъчета и други примеси във всякакъв размер, цвят и форма.

# 3 428
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 204
Някакви домашни хитрини за херпес освен паста за зъби?

# 3 429
  • София
  • Мнения: 16 111
В договор за наем на апартамент задължително ли се вписват всички лични данни на двете страни - имена, ЕГН, номер на ЛК? Може ли само имената и дата на раждане примерно?
   
Естествено, че се включват лични данни.
Поне аз не бих пуснала в мой имот наемател, който ги крие.
Ако наемодателя е толкова страхлив - да си държи имотчето заключено.
Не, че ако искат не могат пак да му го вземат.

# 3 430
  • Мнения: 9 240
Как някой може да отдаде под наем чужд имот?! Как ще стане тая работа?

# 3 431
  • Мнения: 10 593
Как някой може да отдаде под наем чужд имот?! Как ще стане тая работа?
Сефте ли чуваш за преотдаване? По-често е от сачма в ориза...
Макар че тя се притеснява, че направо ще й го продадат 😉

# 3 432
  • Мнения: 5 083
Някой да е наясно със ЗУТ и да желае да ми отговори на два въпроса?

# 3 433
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 310
задай ги. след малко ще получиш отговор. Smiley

# 3 434
  • Мнения: 5 083
задай ги. след малко ще получиш отговор. Smiley
Исках да избегна публично хокане за "тъпи" въпроси 😁

В процедура съм по изработка на ПУП-ПРЗ. Виждам в становището на РИОСВ, че е "за КОО" (т.е. така е зададено явно от фирмата, която го изготвя). Под "за КОО" имам ли право да проектирам етаж КОО и етаж жилищно строителство, с параметрите на застрояване в ПУП-а?

Общи условия

Активация на акаунт