Да се оплачем... 2024

  • 878 525
  • 14 107
  •   18
Отговори
# 10 980
  • Мнения: 1 001
Oххх, винаги съм казвала, че на мен трябва ТЕЛК да ми издадат за техническа инвалидност, че и с чужда помощ. IT специалистът в службата е навит да ми е придружител.
От работа се оплаквам и от тежки крака. Толкова имотни и данъчни казуси имахме да оправяме, но днес приключихме с най-належащите. Очаквах да е по-тегаво. Сега започвам да мисля за матурите, бал и кандидат-студентски изпити.
И за имената на бебетата на Марти се бях замислила.
Стискам палци на всички, които имат нужда от положителна енергия

# 10 981
  • Мнения: 3 272
   Не е до възраст, наистина. И аз не проявявам особен интерес. Научила съм се на колкото ми трябва за работа и толкова. А родителите ни са частично модернизирани, 50/50. Майка ми прилично се оправя с гугъл и фейсбук, на 65 за пръв път прояви интерес, голям зор видях да я науча, но се справи. Намира си всичко, което й трябва, понякога пазарува онлайн. И по телефона все нещо "маже" като някоя тийнейджърка. Вайбъра я позатрудни, но го усвои Simple Smile. Свекърът, който с години се противеше, по Коледа поиска смартфон. Още тече обучението, голямата щерка се е заела и епизодично я привиква. Над 80 е той, основно заради гугъл мапс и Wase се зариби. Обича да шофира и не смята да се отказва. Баща ми и свекърва ми са железни. Друго освен Нокия с копчета не признават.

# 10 982
  • София
  • Мнения: 14 263
Oххх, винаги съм казвала, че на мен трябва ТЕЛК да ми издадат за техническа инвалидност, че и с чужда помощ. IT специалистът в службата е навит да ми е придружител.
От работа се оплаквам и от тежки крака. Толкова имотни и данъчни казуси имахме да оправяме, но днес приключихме с най-належащите. Очаквах да е по-тегаво. Сега започвам да мисля за матурите, бал и кандидат-студентски изпити.
И за имената на бебетата на Марти се бях замислила.
Стискам палци на всички, които имат нужда от положителна енергия
Аз, понеже много се смях с драмата на Мартина за подстригания бретон на щерката, предлагам Макс и Мориц. Мартина е малка и не ги знае, но смятам, че ще им паснат и имената.

# 10 983
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 381
Майка ми (72г) отказа да й вземем "фаянсова плочка" за телефон. Телефон с копчета си й е ок на нея. За това пък нейния....чичо/вуйчо (не ги научих кой какъв е - на майка й брат) си се справя съвсем добре, даже и фейсбук си има и си пише. Той е на 90г

# 10 984
  • Мнения: 1 001
Oххх, винаги съм казвала, че на мен трябва ТЕЛК да ми издадат за техническа инвалидност, че и с чужда помощ. IT специалистът в службата е навит да ми е придружител.
От работа се оплаквам и от тежки крака. Толкова имотни и данъчни казуси имахме да оправяме, но днес приключихме с най-належащите. Очаквах да е по-тегаво. Сега започвам да мисля за матурите, бал и кандидат-студентски изпити.
И за имената на бебетата на Марти се бях замислила.
Стискам палци на всички, които имат нужда от положителна енергия
Аз, понеже много се смях с драмата на Мартина за подстригания бретон на щерката, предлагам Макс и Мориц. Мартина е малка и не ги знае, но смятам, че ще им паснат и имената.
Ооооо, тези двамата бандити и аз ги гледах за "Лека нощ, деца". Чак се усмихна докато пиша.

# 10 985
  • Мнения: 5 424
Толкова обичах Вилхелм Буш и неговите Макс и Мориц, в детското ми съзнание бяха запаметени откъси от техните пакости. Тази Коледа открих книгата с оригиналните илюстрации от автора и я поръчах. Представях си как се потапям в детството си . За мое огромно съжаление , книгата се оказа с адаптиран превод който не се припокрива със спомените ми. Беше ми адски тъжно. Книжката седи у дома, но не я поглеждам, защото я няма ... " тази тук от портрета е добрата тетка Грета..."
 Имам затруднения да намеря лекарството за костна плътност . Най тъжното е, че се замислям как на мое място е някоя майка
която не може да намери животоспасяващо лекарство за детето си.

# 10 986
  • Мнения: 4 828
G..D..  не чакаше ли резултати от изследвания, за да ти го изпишат?

# 10 987
  • Мнения: 5 424
G..D..  не чакаше ли резултати от изследвания, за да ти го изпишат?
.права си, утре имам едно последно на паратхормон, защото имам доста калций в кръвта , но междувременно личната ми направи книжка и ми пусна рецепта за лекарството , като ме посъветва да мина през някоя аптека да го заявя защото -  докато излезе изследването, ще дойде и лекарството. Да, ама не...
В аптеката ме стреснаха, че рецептата важи 15 дни, а до тогава може и да не мога да намеря инжекцията . Чудна картинка .

# 10 988
  • Мнения: 8 003
Гери, ако искаш, кажи името на лекарството и ще го търсим.

# 10 989
  • Мнения: 10 684
Много тежък и емоционален ден ми е. Не знам защо, може би като поотхвърлих задачите и стреса от сроковете намаля и обърнах внимание на мислите си, но ми е толкова тежко, че цял ден се стисках да не се разплача пред колегите. Защо е толкова трудно всичко?

# 10 990
  • Мнения: 4 828
Аз нали точно същия проблем го имах преди два месеца, освен че трудно се намира , когато я намериш в някоя аптека се оказва, че по каса не я предлагат 😔 а не е едно и също да дадеш 350 или наполовина. Ако си в София мога да пиша от къде я купих без проблем.

# 10 991
  • Мнения: 5 424
Гери, ако искаш, кажи името на лекарството и ще го търсим.
Благодаря ти миличка , снаха ми е търговски представител, помолих я да помогне , обеща ми подкрепа . Засега имам вяра че ще намерим.  Много ти благодаря, толкова мил жест ,  тук намирам толкова много емпатия ,  респект .
Цвете, благодаря и на теб, мила. В Пловдив съм, засега имам вяра че ще се справим . Ако видя зор, ще пиша . Благодаря ❤️ ❤️ ❤️

# 10 992
  • Мнения: 2 663
Баща ми  борави с лаптоп, смартфон и пр. научи и майка, и двама са по на 80 г. Неговият девиз, докато се бори с новите технологии беше, щом е създадено от човек - не може да е по-умно човек!
Радва ме любовта и търпението, с което обяснява на майка.
Та си е до човек.
Някои се отказват, други действат, пък квото стане. И все пак е инженер, то му е в кръвта.

Последна редакция: чт, 25 апр 2024, 10:34 от *Биле омайно

# 10 993
  • Мнения: 5 072
Моята майка се запъна за айфон. Ей, триста пъти казах, че не е за нея. Добре, че ММ има айфон, та да й обясни, да й направи настройките. Сега ми звъни понякога да помагам, но аз като не знам как...

Оплаквам се, че съм смазана. Чакам бебето да заспи и да последвам примера.

# 10 994
  • Мнения: 6 905
И аз се допитвам до моето "бебе" понякога, но доста пари са наляти в образованието му, та не ме е срам. И баба му го ползва за инструктор.

Общи условия

Активация на акаунт