?Въпроси всякакви за СО? 2024

  • 208 703
  • 6 055
  •   2
Отговори
# 5 460
  • София
  • Мнения: 35 274
Юрист и заварчик хич не ги виждам, ама....

Нещата стоят така, че се опитваш от един посредствен кисел човек да направиш предприемчив и галантен мъж. Това няма как да стане.
Но пък можеш да промениш себе си, като скъсаш тая битова обвързаност с него и предприемеш нещо сама. Това не значи развод, значи да почнеш да се броиш за човек и да не позволяваш да стоиш на на нисък доходен праг, щом имаш воля и желание за повече. Обобщено - не му позволявай липсата на инициатива да завлачва и теб.

Вече, с малко дете как ще го направиш - имаш бая да размишляваш.

# 5 461
  • Другата България
  • Мнения: 37 709
Още ли никой не ѝ е предложил да го маха и да си търси друг?
Чак не е за вярване....Иначе споделям това мнение:
Повече от половината нови бизнеси фалират през първата си година. При собствен бизнес всички рискове са за собственика и може да завърши на нула, на минус, докато като служител е съвсем различно и много по-спокойно. Не разбирам защо трябва да се напъва мъж с бебе да се хвърля в нещо, от което очевидно не разбира. Съпругата юрист също. Ей това е лошото на завистта, че човек иска неща, които е вероятно да може да понесе и също вероятно затова ги няма.
Млади сте, дайте си време, година не е много, ако сте в голям град възможности за развитие винаги ще има, стига да има желание за него. И недей да натякваш нещо всеки ден, защото ще постигнеш обратния ефект. Остави го сам да поиска да се развива, сам да стигне до този извод .

Последна редакция: чт, 18 апр 2024, 17:46 от Merri_An

# 5 462
  • Мнения: 6 804
Намерили сте се, той ти опява за домакинството, ти му мелиш за бизнес. И на двамата ви е кофти.
Поздравления - малко хора признават, че завиждат...поне си честна.

# 5 463
  • Мнения: 13 800
Сигурно парите не стигат и си мисли, че като подхванат собствен бизнес, ще цъфнат и ще вържат.
Мери Ан, не са от една година заедно авторката, другите са от една година. Тя и там не си дава сметка, че тези с едната година още са съвсем пресни и влюбени и нормално се слушат за всяко нещо. Как ще е след 1-2-5 не се знае. Най-вероятно и те ще си видят недостатъците, може и те да започнат да се критикуват.

# 5 464
  • Другата България
  • Мнения: 37 709
Нали са с бебе, аз така разбрах - от една година са заедно и са с бебе....извинявам се, ако греша.

# 5 465
  • Мнения: 15
С бебе сме, другата двойка е от една година, ние от доста повече…

# 5 466
  • Мнения: 3 860
Твоят мъж е инертен. Ти май също.
Другата двойка са активни и с обща визия.
Двете двойки нямате нища общо за да сравняваш.
Вашият живот ще мине по течението като си недоволствате един от друг.
Съсредоточи се да намериш баланс при вас.

# 5 467
  • Мнения: 3 159
Аз не разбирам какво лошо има човек да има работа. Сигурно е, получаваш редовно заплата. Не разбирам защо е необходимо са се прави бизнес. Гледайте си детето сега, може по нататък да ви се отвори възможност за бизнес.

# 5 468
  • Мнения: 10 607
С бебе сме, другата двойка е от една година, ние от доста повече…
И като си по майчинство ти е станало скучно? Подреди, сготви...
А на твоя мъж му е изморено..  не му е до щуротии.

# 5 469
  • София
  • Мнения: 35 274
Аз не разбирам какво лошо има човек да има работа. Сигурно е, получаваш редовно заплата. Не разбирам защо е необходимо са се прави бизнес. Гледайте си детето сега, може по нататък да ви се отвори възможност за бизнес.
Защото караш от аванс до заплата, ядеш каквото се налага, живееш както се налага и сколасваш за един Китен за пет дни.
Това, според обясненията на авторката на поста. С посредствена заплата - толкова.
Има опция да рискува с дребен до среден бизнес и да успее, мъжа явно има занаятчийска професия, която може да се реализира чудесно. Той обаче не смее да рискува и обрича авторката на по- горния абзац.

# 5 470
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 072
Няма никаква гаранция. Понякога с бизнес не можеш да си позволиш и Китен. Аз на шестата година успях да отида на почивка, на седмата на няколко, после чужбина и така ...
На мое място много хора биха се обезверили още на втората година и биха се ориентирали към наемна работа.

# 5 471
  • Мнения: 6 742
А може да си имаш редовна работа и бизнес за след работно време... Ама това за предприемчиви хора, де.

# 5 472
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 072
Аз не мога. За други.... не знам. Зависи от професията.

# 5 473
  • Мнения: 6 742
Да, така е. Ама заварчик, сигурно може, най-вероятно. Заварява си на частно след работа пък иначе си работи в завода.. . Какво изобщо е заварчик.. Rolling Eyes Laughing

# 5 474
  • Мнения: 15
Това да започне втора работа или да доработва на частно е абсурд, защото работи от понеделни до събота по 12 часа на ден.

Общи условия

Активация на акаунт