Избор на училище в Младост -128 или 81

  • 7 268
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 225
Здравей Мони *
Не само че не се оказа рано, ами и бройките при госпожата която ни препоръчаха бяха почти на изчерпване. След като се срещнахме с нея се оказа че още не била казала на познатите си. И тя самата не знаеше че вече има повече от половин клас.
Явно всяка година все по-рано започва записването.
Иначе официалната родителска среща е чак за 31 май от 19 часа.

# 16
  • Мнения: 4 053
мерси за информацията Сиско,на мен ми бяха казали,че записванията започват в края на май месец,след като се завърши предучилищната,
а май, както винаги информацията на госпожите от градината се разминава с тази от училището,още в понеделник ще ида да видя къде да се записваме,вие в кой клас ще бъдете?

# 17
  • Мнения: 858
официалното записване наистина е в края на май когато си вземете свидетелството от предучилищната а сега ги записват в едни тетрадки и така им пазят място в случай че има много наплив за това у_ще

# 18
  • Мнения: 4 053
и ние сме записани вече в 81-во,при Величков,
записванията започнали от началото на февруари,и ще има 7 или 8 паралелки,
една ще е с немски а другите с английски..........
това знам аз  Crossing Arms

# 19
  • Мнения: 1 225
За майките който са подали молби в 81-во, да ви кажа че в нашата градина имаше скоро родителска среща с една от госпожите на първи клас в 81 -во. Вече  им били заети 8 паралелки - за един месец са записали 200 деца.
Мен това ме притесни малко и подадох молба в още едно училище - 39 в Младост 2.

# 20
  • Мнения: 4 053
а защо си се притеснила,че не разбрах,нали си записала детето,
това не е ли сигурно място в училището  newsm78

# 21
  • Мнения: 1 225
Това са само молби - записването става с документа от детската градина за завършена предучилищна подготовка.
Струва ми се много - 8 паралелки - а госпожата се похвали че имали готовност за 15  newsm78
В 39 - то ни казаха че още втория срок започват родителите да си местят децата от 81 -во?
Незнам и аз - на 31 май е родителската в 81-во, а на 6 юни в 39 -то. Надявам се тогава да ни се изяснят нещата и да вземем правилното решение.

# 22
  • Мнения: 4 053
да,на 31 май е родителската в 81,
ма аз останах с впечатление,че ни записаха даже в класа на господин Величков,
и това значили,че аз пак имам ангажимент да ходя при директора и да пиша на ново  Thinking

# 23
  • Мнения: 1 225
Да, с документа от градината.
И нас ни записаха, че искаме да сме в класа на Цветкова.

# 24
  • Мнения: 4 053
ok.мерси за информацията,
подробностите на родителската среща Wink

# 25
  • Мнения: 1 225
Представям си каква ще е лудница - родителите на около 400 деца ?!  Shocked

# 26
  • Мнения: 4 053
 newsm09 актовата зала ще се спука

# 27
  • Мнения: 7 263
Синът ми е в трети клас в 81-во училище. Предпочетох го навремето пред 125, по две причини - първо по-близо ми е / с времето се оказа че това не е никак маловажна причина в началния курс от 1-ви до 4-ти клас/. И поради това че имах по-добри отзиви за училището като цяло.
Сега мога да кажа, че съм относително доволна. Веднага казвам и защо. В училището има ред и дисциплина в доста по-голяма степен отколкото в другите школа в Младост, което определено за мен е плюс. Имат нелош стол, занималня /аз лично доскоро ползвах частна, но ако не можеш да си го позволиш имат и в училище/. Имат много добре организирани извънкласни мероприятия в училището - спортни / тенис, волейбол, баскетбол, карате, а в съседното 144-то имат и плувен басейн/, също така има танци, шах и куп други занимания в района на училището.
Като цяло синът ми се случи в прекрасен клас, но все пак това е донякъде случайно и няма как да предвидиш с какви деца ще бъде в един клас, в това отношение определено имаме късмет.
Преподавателката им е добра, жена с опит и желание за работа, създъде добър климат за работа на децата, много добри отношения между тях /доколкото това зависи от нея/, има дисциплина и ред.
Това от което лично аз не съм доволна е че през материала се върви доста бързо и блейки като моя син понякога остават недоразбрали нещата. Налага се не само високо темпо, но и високи изисквания и тук идва слабото място - ако детето ти е по-буйно, по-разсеяно просто нещата за него стават различни. Някак си / и това май е проблем въобще на съвременните училища и учители - проблема на давещите се се оставя в техни ръце/, оказват се неподготвени да работят с различните и нестандартните деца. Всеки преподавател, а и не само преподавател може да постигне отлични резултати с ученолюбиви и кротички 7 годишни милинки момиченца, нали?
Предизвикателството е да постигнеш същото с буйни момченца /каквито са повечето на тази възраст, имам предвид нормално.../
Та така идеални училища няма, идеални госпожи също - мери, режи, претегляй и дано се спреш на най-добрия вариант за теб и детето.
Дано съм ти била полезна и не особено досадна с тоз ферман .... Embarassed Embarassed Embarassed

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 14:14 от Lennyh

# 28
  • Мнения: 1 225
Lennyh, много ти благодаря за "фермана". Междудругото това е една от причините да търсим второ училище - дисциплината и пречупването на малките ни и буйни в тази възраст момченца. Въпреки, че смея да твърдя че моето не е от най- бойните, но щом още от детската ни тръгнаха проблемите, представям си в училище какво ще е.
Наистина ти благодаря за споделеното.

# 29
  • Мнения: 7 263
Много зависи обаче как е проведено въпросното пречупване... Защото по някога проведено по не най-добрия начин, води до комплекси и проблеми още в ранна възраст, а да не забравяме че иде и пубертета.
Според мен едно дете трябва да бъде зачитано като личност имаща своите плюсове и минуси. Трябва да се отчитат неговите индивидуални качества. Да се наблегне на силните му страни и да се тушират слабите постепенно. А не да бъдат отрязване от раз и със замах. Лично аз в това отношение не съм особено доволна от подхода към сина ми. Но нямам особен избор.

Общи условия

Активация на акаунт