До кога се къпе всеки ден?

  • 3 750
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 456
До годинка я къпех всеки ден. Сега през 2-3 дни Peace
И аз така.

# 16
  • Мнения: 5 401
До 6-ия мес. съм я къпала всеки ден,а след това през ден.

 newsm10

# 17
  • Мнения: 678
Не мисля да спирам да я къпя всеки ден Peace!Като порастне,ако иска да се къпе два пъти в годината,но докато зависи от мен всеки ден!
Това незначи че всеки ден я мия с препарати.Главичката 2 пъти в седмицата със шампоан,а през останалото време само със водичка

# 18
  • Мнения: 270
До 6 месеца го къпех всеки ден.Сега му мия главичката през ден.Но за него къпането е голям кеф,само като види ваничката и започва да се радва.Не мисля да го лишавам скоро от това удоволствие. Laughing

# 19
  • Мнения: 999
До 6м. всеки ден, след това през ден, а сега през два.Дупето разбирасе всяка вечер.

# 20
  • Мнения: 1 029
И аз знам, че в някои страни от Европа (Германия, Швайцария) има теория, че децата не трябва да се къпят всеки ден, особено първите месеци след раждането.  Мисля, че беше свързано с горния слой на кожата, който е много чувствителен и всякакви препарати и самата вода могат да доведат до падането и изсушаването му.  Rolling Eyes
А и не мисля, че може да се направи толкова прост извод, че щом ние се къпем всеки ден, то тогава и бебетата трябва. Все пак водим доста по-различен начин на живот от бебешкия  Mr. Green  

# 21
  • София
  • Мнения: 1 230
Толкова много съм изчела по въпроса, най-вече в щатски сайтове. В щатските се препоръчваше къпане през ден - два, за да не се изсушава кожата и т.н. Въобще не мислех да я къпя всеки ден от самото й раждане. Мислех пред ден, а главичката през 2. Обаче тати и родата надделяха и до 6ти месец всеки ден, а косичката през 2 дни. След като навърши 6м. обаче си казах тежката дума и сега я къпем през ден, косичката и нея през ден-два, че и повече. 
Докато я къпехме всеки ден Ани беше с много суха кожа, нищо не помагаше, нито Мустела, нито какъвто и да е продукт. Правила съм домашни гадости, само и само да не й се лющи кожата от сухота. Да не говорим колко олио и мляко изхабихме за да не се изсушава, но на сутринта пак същото. Ей сега, вече месец откакто я къпем през ден и кожата й е нормална и използвам нормално количество олио за тяло.
Яд ме е, че послушах родата. Не било добре за бебето, а добре ли е да й е суха кожата и да се лющи??? Щом така става, значи организма на детето си показва, кое трябва и кое не и по колко пъти. Аман от умници!

# 22
  • Мнения: 950
Моята я къпем всеки ден (вече е на 5 месеца) и не й е суха кожата, естествено след къпане я мажем с крем, но в нормално количество. Аз знам, че поне до шестия месец трябва де се къпят всеки ден заедно с косата, защото бебетата дишат и през кожата, а за тази цел тя тряава да е чиста. А пък и на нея много й харесва като я потопим във ваната й - почва една радост, едно плискане на вода, с една дума голям кеф.

# 23
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
ТраЛаЛа, изписано е много по темата пусни си търсачката. известно е, че всички миещи препарати изсушават чуствителната бебешка кожа, а колкото по-малко химия се втрива в нея (включително лосиони за тяло, млека, олио и т.н. ) толкова по-добре

Да и аз подкрепям тезата- миещите препарати наистина изсушават бебешката кожа. Peace
Но при мен възниква тук едно противоречие Naughty- от една страна да те изсушават, но аз предпочитам аз да се къпя всеки ден така че е добре и то от малко да се преучи на навици

# 24
  • Мнения: 5 026
От месец насам започнахме да го къпем през ден.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 907
Продължавам да го къпя всеки ден. Нямам намерение да разреждам къпанията - ами той е по - цял ден на земята  Mr. Green

# 26
  • Мнения: X
всеки решава колко често се къпе и къпе детето си.аз знам,че моето дете се къпе всеки ден.а за след баня има прекрасни антиалергични лосиони хидратиращи като напр. мустела.и не става въпрос за изпотяване просто ,че лишавате децата си от едно удоволствие и от един ежедневен ритуал,навик или както и тълкувате.въобще този въпрос стува ми се доста глупав и смешен.

# 27
  • Мнения: 7 803
като го правиш за удоволствие на детето що не го водиш на плуване  Tired

# 28
  • София
  • Мнения: 3 407
Всеки ден.
По повод исушаването на кожата и това, с което се овлажнява след това има безброй качествена козметика, да не кажем, че аз, лично, редовно използвам чист зехтин, независимо, че имам и Мустела и Нивея и Бюбхен и забравила съм още какво.
Същото се отнася и до шампоаните- сменям ги, а понякога изобщо не слагам, водата е достатъчна, за да се освежи детето.

# 29
  • Русе
  • Мнения: 250
откакто навърши 4 месеца я къпя през дена с косата,иначе си  й мия само дупето вечер на мивката в банята Grinning

Общи условия

Активация на акаунт