Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 34

  • 27 717
  • 759
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 69 354
Всичко доказва. Ти не си попълвал май известие за доставяне, ? Сериозен ли е въпроса който задаваш ?? Май не е...

Има поле в което ще напише "предизвестие за прекр.на дог.за наем".
Щом съдът ги признава, няма никакъв проблем. Постоянно го работя това, та знам отлично какъв съвет, и защо, й давам.

# 691
  • София
  • Мнения: 5 335
Пак не разбирам кое пречи да напиша в полето именно това и да ти пратя все пак коледна картичка 🙂
Най-чистият вариант, според мен, е да се състави в два екземпляра, всяка от страните да ги разпише и да има копие.

# 692
  • София
  • Мнения: 16 242
И аз залагам на предизвестие с подписи на страните.
Ако хората са възрастни може да са забравили, че не са споменали с колко увеличават наема. Или единият да мисли, че другия го е казал.
Наем на ръка, на определени дати за мене е нормално. Ако дават разписка за това - не виждам проблем. Все пак така виждат и състоянието на имота към момента.
За колко изненади сме чели тук.

# 693
  • Мнения: 69 354
За 20г явяване по дела в съда, случай с коледна картичка не съм имала, но ти продължавай да се заяждаш, щом те влече..

Протокол с подписи е вариант, само ако наемодателите искат да подпишат. Ако не искат, как процедираме?
Доколкото схванах не са стока, та въртели може да се очакват.

За това предложих с известие по пощата.

Третия вариант е пред свидетели. Така в съда /ако се стигне до там/, ще се докаже с гласни доказателствени средства, че предизвестие е направено.

Все пак в договора да се види как е договорено то да се изрази.

# 694
  • Мнения: X
Ще се обърна и към адвокат, за да прегледа договора и да ме посъветва как е най-добре да се постъпи, но за някои неща не се бях замислила и ми дадохте полезни съвети и насоки. Много благодаря.

Последна редакция: чт, 08 фев 2024, 15:14 от Анонимен

# 695
  • Мнения: 69 354
Вещите лица се ползват по дела, това са хора със съответните т нар.специални знания, с каквито знания, съдът не разполага. За това прибягва към вещи лица и експертизи - архитект, инженер конструктор и т.н.
На вас ви трябва адвокат.
Но са платени консултациите при тях.
Възползвайте се от безплатните съвети тук според мен.

# 696
  • Бургас
  • Мнения: 6 264
Daenerys_, не драматизирайте ситуацията излишно и не ескалирайте нещата. Така ще съхраните своите нерви най-вече. Адвокати, вещи лица, няма чак такава нужда.
Пуснете едно предизвестие, направете опис със снимки, платете си каквото имате като разходи и кой откъде е.
Като чета за какви наемодатели става въпрос, бас хващам, че са възрастни хора с представите от едно време, които смятат, че наемателите са им роби.
Нито ще ви съдят, нито нищо. Щом сте живели там години наред, си ги знаете.

# 697
  • Мнения: 9 810
Има и вероятност да не плащат и данъци, в който случай не е в техен интерес да ви правят проблеми.

# 698
  • Бургас
  • Мнения: 6 264
Има и вероятност да не плащат и данъци, в който случай не е в техен интерес да ви правят проблеми.

Над 100% съм убедена, че е точно така Simple Smile

# 699
  • Мнения: X
Teta, благодаря за забележката. Поправих се. Simple Smile

Възнамерявам всички задължения да си спазя и да последвам съветите ви относно писменото предизвестие, няма да разчитам на устни договорки. Не знам дали биха подписали приемо-предавателен протокол, силно ме съмнява.

Колкото до останалите предположения, не са възрастни и неопитни. Въртят интересен бизнес и изкарват пари от наивни хора. Убедена съм, че не плащат данъци.
Не получаваме разписка за платения на ръка наем. И не идват в жилището, а им носим парите, където на тях им е удобно. Затова се изразих, че е ангажимент.
Договорът е за една година, като в него пише, че при изтичане на този срок, ако страните нямат претенции, той се продължава автоматично с едномесечно писмено предизвестие за всяка страна. Предизвестия или анекси към договора нямаме.
Относно увеличението, предвид ситуацията, нямам никакви възражения за 50 лв. И сме предложили да отидем и да доплатим веднага. В отговор да получавам обиди, определения и да ми се повишава тон, не мога да намеря за адекватно.

# 700
  • Мнения: 9 810
Не сте подписвали анекси за повишения наем? Astonished

# 701
  • Мнения: X
Не. Казаха, че обмислят корекция предвид ситуацията и ще ни кажат като решат с колко и от кога.
Два месеца по-късно, след като бяхме платили наема, получихме обаждане с въпроса защо сме дали по-малка сума.
Първо си помислихме, че сме допуснали грешка и сме им дали по-малко, докато вече в последствие не стана ясно, че от този месец наемът ни е увеличен. И се започна скандал от тяхна страна що за хора сме и т.н. Думата не можеше да се вземе, а за повдигане на въпроса за анекс да не говорим.

# 702
  • Мнения: 9 810
Ми то в тоя случай изобщо и не им дължите тези 50 лв., трябва да е променен договорът със съгласието на двете страни. Тарикати и изнудвачи.

# 703
  • Мнения: 69 354
А вписани ли сте в домовата книга поне? Вие ли плащахте такса вход и разписвахте ли се?

# 704
  • Варна
  • Мнения: 5 422
Честно казано ако наистина съм изряден наемател и насреща получавам неоснователни обиди, веднага бих започнала да си търся нова квартира. Не знам защо сте останали толкова дълго при тези кукута. Спокойствието и психиката ми са по-важни от разходите по смяна на квартира.

Иначе чак адвокати, юристи... няма нужда.
Какво значи няма да подпишат протокола за напускане? Както са подписали договора за наем, така и ще подпишат това. Не се настройвайте за възможно най-мрачните сценарии от сега.

Общи условия

Активация на акаунт