Аборт. Забременяване и износване след това - Тема 95

  • 18 371
  • 755
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 112
Здравейте дами, за мое огромно съжаление съм тук за да ви попитам за съвет. Аз съм на 25г. мъжа ми на 30г. Забременях така да се каже от първия път през юли, което се оказа кухо яйце или много малко изостанало образование, правиха ми аборт в 9г.с. Направих си изследвания и се оказа, че имам тромбофилия. Видях отново двете чертички началото на януари, всичко вървеше както трябва на терапия с клексан съм още от първия ден на теста, правих си изследвания преди 3седмици ПКК, д-димер фибриноген и каквото ми каза хематолога всичко беше наред. Днес бях на два прегледа и се потвърди спирането на сърдечната дейност в 9г.с+5.
Дали имате предположения от какво може да е и какво може да ме посъветвате за бъдещи изследвания.

# 691
  • Мнения: 98
Niya-, благодаря за разясненията! Определено ще изследвам всичко необходимо!
АА, то лошото, че вчера тръгна уж нормално, а днес няма и помен от кървене.
Утре съм на чхг, защото на този етап определено е приоритетно да се разбере дали ще е БХ, дали пък има шанс да просъществува в нормална или пък недай Боже да се окаже извънматочна. В момента в главата ми е пълен филм, момичета.. нямам деца, а толкова много искам и вече след тези случки дори не знам дали мога да се зарадвам на следващи 2черти… благодаря на всички за насоките и съветите!

# 692
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 703
Ще дойде ден и да се зарадваш! Сега спокойно, всичко ще се нареди. Първо виж какво е, пък тогава филмите 🤗

# 693
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен, момичета! Не съм се включвала, но следя темата. Преди няколко дни отново видях положителен тест /това ми е втора бременност, първата завърши с мисед в 10г.с./ следя чхг-то и прогестерона, като ще приложа снимки, както и на направения пакет за тромбофилия. Посъветвах се с хематолог и ми препоръча да приемам Акард75мг - по 1 таблетка дневно, поради хетерозигот по PAI. Та въпроса ми е според вас добра ли е препоръката или да се консултирам с друг хематолог?


# 694
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 703
Привет, Ваня! Принципно ако е хомозигот ПАИ проблемът е с фибринолизата и тогава терапията е с инжекции НМХ, не с аспирин /акард. Обаче при хетерозигот има добър шанс да е незасегната фибринолитичната активност. Оттам пък аспирина няма да има допълнителна полза. Обаче нямаш АСЕ изследван? Той задължително се изследва при хетерозигот ПАИ.
Все пак бих препоръчала още една консултация с хематолог (горещо препоръчвам проф. Лисичков в хематологията в Дървеница, София) за единична обстойна консултация, около 45-60мин е, 100лв беше последно, но човекът е професор и национален консултант по хемофилии.

За витамините от Б група се надявам да са ти обяснили че теябва само метилирани форми да приемаш.

Вит Д също е много нисък, задължително трябва да взимаш и него (не повече от 2000-3000 единици на своя глава, повече само изписани от лекар).

Последна редакция: вт, 13 фев 2024, 09:47 от АА

# 695
  • Мнения: 1 052
Ваня, тихичко честито и нека бременността е успешна и до пухкав финал! People Baby
АА ти е обяснила за терапията, пожелавам ти да намериш правилните специалисти, на които да можеш да се довериш този път!

# 696
  • София
  • Мнения: 7 521
Мутациите в MTHFR и MTRR засягат усвояването на витамини от група Б. Трябва да приемаш само бионалични/метилирани форми на Б9 и Б12. В изследванията за витамини Б12 ти е нисичък, трябва да започнеш прием, защото с напредването на бременността няма да има достатъчно и за теб, и за бебето. Същото се отнася за Д - много е ниско. И желязото ти е ниско. Б9 е над норма, което обикновено се получава при след прием на синтетичен витамин Б9 (фолиева киселина) - необходимо е време, за да се изчистят от него рецепторите на клетките, за да покаже реалната стойност.

Изследвай ACE и се консултирай с хематолог. Стискам палци за успешна бременност. Аспирин протект в начална бременност може да помогне, но може и да попречи, хубаво е, че са ти изписали ниска доза.

# 697
  • Мнения: 11
Много ви благодаря, момичета за изчерпателните отговори! Взела съм мерки за витамините и тяхното усвояване, пуснах преди време ACE, но в друга лаборатория, тъй като тук няма геника и резултата много не ми е ясен. Но ако се налага ще пътувам и ще го пусна в геника.

# 698
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 738
Много ви благодаря, момичета за изчерпателните отговори! Взела съм мерки за витамините и тяхното усвояване, пуснах преди време ACE, но в друга лаборатория, тъй като тук няма геника и резултата много не ми е ясен. Но ако се налага ще пътувам и ще го пусна в геника.

нещо др е това

# 699
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 703
Това е за нивата на ензима, не за днк варианта.

# 700
  • Мнения: 11
Това е за нивата на ензима, не за днк варианта.
Ясно, ще пътувам още утре до геника за да пусна изследването. Отново много благодаря за помоща! 🫶🏻

# 701
  • Мнения: 285
Минавам за бърз ъпдейт на темата с витамин Д при мен след прием на 3000IU дневно под формата на спрей Д+К2 - за месец от 16 ng/ml е мръднал на 25.12ng/ml - не знам как е като коефициент на усвояване за това време, но поне е на крачка извън дефицита. Ще питам доктора нещо трябва ли още да се добавя/промени. Споделям, в случай, че някой има сходен дефицитен казус.

# 702
  • София
  • Мнения: 7 521
Браво! Аз бих увеличила от 3000 на 5000IU

# 703
  • Мнения: 225
Минавам за бърз ъпдейт на темата с витамин Д при мен след прием на 3000IU дневно под формата на спрей Д+К2 - за месец от 16 ng/ml е мръднал на 25.12ng/ml - не знам как е като коефициент на усвояване за това време, но поне е на крачка извън дефицита. Ще питам доктора нещо трябва ли още да се добавя/промени. Споделям, в случай, че някой има сходен дефицитен казус.
Ще споделиш ли каква марка витамини приемаш? Благодаря!

# 704
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 703
Браво! Аз бих увеличила от 3000 на 5000IU

Над 3000 обаче с К2, пак да си кажа, въпреки че Кенди е уточнила че такъв взима.

Общи условия

Активация на акаунт