Кафеавтомат – заслужава ли си и какъв да изберем. Тема N⁰4

  • 4 799
  • 91
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 220
Не се сещам дали е коментирано тук, обаче смляното кафе страшно замърсява блока, който прави кафето. Понеже на мен ми харесва доста как нашата машина приготвя смляното кафе, имаше период, в който само такова пиех. Обаче после едва почистих машината и вече само ако ми е свършило кафето на зърна, правя със смляно.

# 61
  • Мнения: 78
Александра нашият е същият. Доволни сме.
колко напитки има?

# 62
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 443
Александра нашият е същият. Доволни сме.
колко напитки има?
еспресо, дълго, капучино и лате

# 63
  • Мнения: 91
Здравейте. Имам Philips 5400 от нова година. Проблема е, че нещо взе да се скапва пяната или по-точно разпенването. Правя бързото почистване след като направя напитка с мляко. Нужно ли е още някакво почистване на приставките за разпенване.  Чета сега за някакви прахчета за почистване на веригата за мляко. Но до сега не съм правила такова почистване. Някакви съвети?

# 64
  • Мнения: 1 639
Да ,поне веднъж в месеца тези прахчета
Philips CA6705/10 Saeco Milk Circuit Cleaner Powder (1 Pack of 6 Sachets)

# 65
  • Варна
  • Мнения: 4 925
Здравейте. Имам Philips 5400 от нова година. Проблема е, че нещо взе да се скапва пяната или по-точно разпенването. Правя бързото почистване след като направя напитка с мляко. Нужно ли е още някакво почистване на приставките за разпенване.  Чета сега за някакви прахчета за почистване на веригата за мляко. Но до сега не съм правила такова почистване. Някакви съвети?

Същата работа стана и при мен. Водата ни е много твърда и по мое мнение ще трябва по-често декалциране от даденото в указанията.

Почистване на накипа си върви, но то няма касателство с водата в струйника за пяна.
Почистването на системата за мляко за мен е пълна блутафория, защото реално само премива каната, която реално аз си мия на ръка и то далеч по-често от даденото в указанията за правене на това почистване.

При декалциране излязоха буквално 3-4 парчета от струйника и пяната ми си е като нова.

Направи ми го 2 месеца (от началото на декември в следата на февруари) след вкарване в експлоатация и правени по 4-6 кафета дневно, заредих вече 5 разтвора за декалциране и при нужда ще пускам.

За сега съм на системата - почистване на блок на 2 седмици и смазване на 3-4 миене, почистване на накип на месец-месец и половина и декалциране когато се покаже или на 3 месеца, ако още не е .

# 66
  • Мнения: 83
Здравейте. Имам Philips 5400 от нова година. Проблема е, че нещо взе да се скапва пяната или по-точно разпенването. Правя бързото почистване след като направя напитка с мляко. Нужно ли е още някакво почистване на приставките за разпенване.  Чета сега за някакви прахчета за почистване на веригата за мляко. Но до сега не съм правила такова почистване. Някакви съвети?

Същата работа стана и при мен. Водата ни е много твърда и по мое мнение ще трябва по-често декалциране от даденото в указанията.

Почистване на накипа си върви, но то няма касателство с водата в струйника за пяна.
Почистването на системата за мляко за мен е пълна блутафория, защото реално само премива каната, която реално аз си мия на ръка и то далеч по-често от даденото в указанията за правене на това почистване.

При декалциране излязоха буквално 3-4 парчета от струйника и пяната ми си е като нова.

Направи ми го 2 месеца (от началото на декември в следата на февруари) след вкарване в експлоатация и правени по 4-6 кафета дневно, заредих вече 5 разтвора за декалциране и при нужда ще пускам.

За сега съм на системата - почистване на блок на 2 седмици и смазване на 3-4 миене, почистване на накип на месец-месец и половина и декалциране когато се покаже или на 3 месеца, ако още не е .
Какво е това смазване? С друга марка кафе автомат съм и в указанията нямаше нищо написано за смазване. Само миене, почистване, декалциране, обезмасляване, и почистване на млечните пътища.
За твърдата вода - вземайте си трапезна вода. Аз за сега ползвам такава и със сигурност не се натрупва котлен камък. Ползваме машината почти всеки ден. Но се правят по 1 максимум 2 кафета.

# 67
# 68
  • Мнения: 21 275
Здравейте,може ли мнения за Nespresso?

# 69
  • Мнения: 5 357
Моят Филипс има броят на филтри, допустими са 8. Какво става, когато и последният се изхаби?

# 70
  • Мнения: 1 639
Моят Филипс има броят на филтри, допустими са 8. Какво става, когато и последният се изхаби?
Купувате нов филтър, в упътването трябва да е посочен моделът.

# 71
  • Мнения: 5 357
Аз купувам и сменям според указанието, но има ограничение до 8. Питам след това каква е процедурата? Смяна на машината ли? В момента съм на третия филтър.

# 72
  • Мнения: 1 639
Аз купувам и сменям според указанието, но има ограничение до 8. Питам след това каква е процедурата? Смяна на машината ли? В момента съм на третия филтър.
Странно, какъв е вашият модел и марка?

# 73
  • Мнения: 5 357
Philips Latte Go 5400. Няколко сме с този модел, надявам се запознат да се включи с отговор, много ми е странно и на мен. Ето клип, на който пише към края, че Филтър 1/8 е активиран:

# 74
  • Мнения: 1 220
За филтрите за вода ли става въпрос? Аз пък изобщо не слагам, наливам вода от кана с филтър, повече от 2 години сме така.

Общи условия

Активация на акаунт