Рим - 27 тема

  • 35 697
  • 737
  •   2
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 5 260
Количеството цигари зависи от дестинацията, не от компанията.
В ЕС по общите правила трябва винаги да може поне 4 стека. Ако някоя държава настоява за по-малки количества, то тя е в нарушение.

# 571
  • Мнения: 4 039
Тоалетните са много важни -)
До Колизеума има една извън него, пада се под едни стълби, която обаче изглеждаше като отдавна затворена
Тъй каъо ситуацията беше спешна, а до влизането ни имаше 20 минути, намерихме заведение, където ни разрешиха да ползваме, но след като си купухме някакви кроасанчета.
Вътре в Колизеума видях една, с доста голяма опашка.
За посещаващите Ватикана - открих много чиста тоалетна от ляво на замъка ди Анджело, има и табела. Отваря, обаче, в 10.00, платена е.
А в Зоопарка (Биопарка) тоалетните са повече от животните, там грижи нямате и всички са безплатни -).

# 572
  • Мнения: 733
blueeyes, съвсем вярно. При градски туризъм в Италия, ситуацията с тоалетната винаги е повод за сядане и освежаваща чаша просеко, еспресо и т.н. Simple Smile

# 573
  • Мнения: 4 039
Не можах да се доизкажа, исках да допиша, че въпреки този огромен туристопоток, никъде в нито един момент не ме лъхна онази миризма, която например е част от пейзажа на Брюксел рано сутин, вкл. по централни улици.

# 574
  • Мнения: 733
Не можах да се доизкажа, исках да допиша, че въпреки този огромен туристопоток, никъде в нито един момент не ме лъхна онази миризма, която например е част от пейзажа на Брюксел рано сутин, вкл. по централни улици.
Eм те се гордеят а манекенпис (пикаещото човече), сигурно е логично... Rolling EyesSmile

# 575
  • Мнения: 1 166
Ааа, не е като тук по нашите ширини. Stuck Out Tongue Winking Eye Нали Чърчил беше казал, че Ориентът започва там, където тоалетните миришат и пият боза...

# 576
  • Мнения: 733
Сега, ако трябва да съм обективна, и тук никой не ми е отказвал тоалетна, като седна и си поръчам за консумация Laughing Иначе винаги предлагам да заплатя "за услугата" и намираме бързо решение Simple Smile Не разбирам драмата.

# 577
  • Мнения: 85
На покрива на Базиликата Свети Петър също има тоалетна.

# 578
  • Мнения: 733
На покрива на Базиликата Свети Петър също има тоалетна.
Това не го знаех, но на покрива на Базиликата си беше цял един нов свят за мен, та не се учудвам.

# 579
  • Мнения: 436
Тоалетните са много важни -)
До Колизеума има една извън него, пада се под едни стълби, която обаче изглеждаше като отдавна затворена
Тъй каъо ситуацията беше спешна, а до влизането ни имаше 20 минути, намерихме заведение, където ни разрешиха да ползваме, но след като си купухме някакви кроасанчета.
Вътре в Колизеума видях една, с доста голяма опашка.
За посещаващите Ватикана - открих много чиста тоалетна от ляво на замъка ди Анджело, има и табела. Отваря, обаче, в 10.00, платена е.
А в Зоопарка (Биопарка) тоалетните са повече от животните, там грижи нямате и всички са безплатни -).
Сега като ходихме март, работеше, платена е 1.20€ мисля. Иначе аз съм и аз доста пиклива, в кафенета и заведения като сядаме, едната вечер и в закусвалня питах след като си взех една вода 😀 при мен е страшно, два часа няма начин да издържам. Хубавото е, че повечето музеи и тн имат тоалетни

# 580
  • Мнения: 143
Здравейте, имам питане за галерия Боргезе, пуснали са за 25ти април. Доскоро беше заключено. Опитвам се да резервирам, но ми дава резервиране със запазени места директно. Не мога да разбера дали ще мога да разгледам галерията.

# 581
  • Milano
  • Мнения: 3 688
Не разбирам въпроса. Ако сте си платили 16 евро за четиримата ще влезете.

# 582
  • Мнения: 143
Благодаря. Поръчах ги, докато са налични. Просто се заблудих с информацията за места, които вървят със закупуване на билетите.
Не разбирам въпроса. Ако сте си платили 16 евро за четиримата ще влезете.

# 583
  • София
  • Мнения: 1 721
И аз не разбирам какви места имаш предвид. За билетите има часови слотове.

# 584
  • Milano
  • Мнения: 3 688
Какви места?
Това, което аз виждам е, че се плаща по 2 евро/човек за предварителна продажба и пак по толкова комисионна за Тикетуан.

Избирате си часа, понеже влизат по 180 човека в рамките на тези два часа.

Общи условия

Активация на акаунт