Рим - 27 тема

  • 36 477
  • 737
  •   2
Отговори
# 555
  • Мнения: 5
Здравейте! Някой  дали знае  за Пантеона защо все още  няма продажба на билети за месец май?  От този сайт https://portale.museiitaliani.it/b2c/buyTicketless/33f77159-0acd … 8524-701f33aae108 
 датите са отворени до края на април и от няколко дена не мръдват.

Здравейте! Ние бяхме в Рим март месец. Купихме билети за Пантеона на място - като застанете с лице към него в ляво има машини. Платихме с карта. 5 евро на възрастен и безплатно за деца до 18 год., но маркирате съответния брой деца, за да им излезе билета. Стойността на билета за всяко дете е 0 евро.

# 556
  • Мнения: 1 865
И ние се завърнахме от Рим. Прекрасно беше. Транспорт от Чампино - автобус 520 (спирката е веднага след като излезете от летището, а и то самото е малко). После се слиза на Cinecita, за да се вземе метро А. Много удобно! И евтино - 1,5 евро.
Спахме в Апартамент, който беше на 15 минути от via Appia Antica. Отдалечен от центъра, но чудесен квартал.
Посетихме Колизеума с предварително закупени билети, влязохме в музея на Леонардо да Винчи, Свети Петър и зоопарка. Останалото време се разхождахме по улиците и ядяхме. Сладоледът от Frigiderium наистина беше фантастичен! На същата улица продаваха и тирамису в чашка, също уникално. В района на Пантеона са тези вкусотии. В Трастевере ходихме 2 пъти, че много ни хареса. Посетихме и много църкви като децата се впечатлиха най-много от Сан Клементе и подземните му лабиринти. Следващ път ще има! Скоро!

# 557
  • София
  • Мнения: 6 046
я кажи моля малко повече за зоопарка, че това не ми беше хрумнало... ако си струва ?

# 558
  • Мнения: 1 865
я кажи моля малко повече за зоопарка, че това не ми беше хрумнало... ако си струва ?
Не си струва Simple Smile
Ако сте посещавали зоопарк във Виена или Лондон, този няма да ви хареса.

# 559
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 172
Здравейте!

Чудя се между опцииите за обиколки:

1.  Ватикански музеи + Сакстинската капела - включва следното: екскурзовод + обиколка приблизително 2 часа с Маршрут "Музеят на Пио Клементино, Свещникът, Галерии с географски карти и гоблени, Стаите на Рафаело и Сикстинската капела";

2.  Ватиканските градини и Сикстинската капела, включва следното: екскурзовод + обиколка приблизително 3 часа с Маршрут "Ватиканските градини, Галерията на канделабрите, Галерията на географските карти, Галерията на гоблените и Сикстинската капела"

Коя обиколка ми препоръчвате?

# 560
  • Враца
  • Мнения: 2 350
Здравейте!

Чудя се между опцииите за обиколки:

1.  Ватикански музеи + Сакстинската капела - включва следното: екскурзовод + обиколка приблизително 2 часа с Маршрут "Музеят на Пио Клементино, Свещникът, Галерии с географски карти и гоблени, Стаите на Рафаело и Сикстинската капела";

2.  Ватиканските градини и Сикстинската капела, включва следното: екскурзовод + обиколка приблизително 3 часа с Маршрут "Ватиканските градини, Галерията на канделабрите, Галерията на географските карти, Галерията на гоблените и Сикстинската капела"

Коя обиколка ми препоръчвате?


Какви са тези опции за обиколки? С екскурзовод ли?
Музеите много си заслужават, градините- градини като градини.
Но два часа за музеите плюс Сикстинската капела са малко, ще трябва да се тича презз всичко. Ако е само да се отметне "там съм бил"- окей, но ако е да се види и осмисли, наслади на всичко, което е събирано от 1000 години насам- тогава поне 4-5 часа трябват.
Впрочем, освен изброените музеи има още на саркофази, на египетски мумии и находки, на автомобилите, каретите и носилките на папите, на бюстове от Римско време... има и още апартаменти на различни папи и още, и още...

# 561
  • Мнения: 18
Някой има ли клубна карта за футболен отбор от Италия?
Искаме да ходим на мач Рома-Ювентус
Следя три или четири сайта за билети. В официалния все още не са отключени за нормални хора, само за притежатели на карти
https://www.vivaticket.com -   трябва да имаш карта на който и да е Ит. отбор ,но трябва да я въведеш за да те допусне да купиш билет на нормална цена ( 50—60€)
https://www.footballticketnet.com  - 😲
https://www.viagogo.com 😲

# 562
  • Milano
  • Мнения: 3 700
Аз имам Cuore Rossonero, но не виждам какво значение има в случая. Картата е поименна.

Vivaticket продава билети за сектора "гости", само с клубна карта на Ювентус.

При закупуване на билетите по каналите на A.S. Roma, резидентите в област Пиемонте могат да го направят само ако имат клубна карта.

Все неща, които не ви касаят.

Чакате свободната продажба.

Последна редакция: пт, 12 апр 2024, 23:54 от regina di cuori

# 563
  • Мнения: 13
Здравейте,
Някой може ли да ми даде пропоръки за ресторанти в Рим, в които си струва да хапнеш?

# 564
  • Мнения: 993
Здравейте!

Чудя се между опцииите за обиколки:

1.  Ватикански музеи + Сакстинската капела - включва следното: екскурзовод + обиколка приблизително 2 часа с Маршрут "Музеят на Пио Клементино, Свещникът, Галерии с географски карти и гоблени, Стаите на Рафаело и Сикстинската капела";

2.  Ватиканските градини и Сикстинската капела, включва следното: екскурзовод + обиколка приблизително 3 часа с Маршрут "Ватиканските градини, Галерията на канделабрите, Галерията на географските карти, Галерията на гоблените и Сикстинската капела"

Коя обиколка ми препоръчвате?

Ако трябва да се избира - първата.

# 565
  • Мнения: 1 168
Здравейте. След 20 години, ще пътувам отново до Рим в края на май. Може да се каже, че спомените ми са бегли, дори никакви (тогава бях в гимназията), а и със сигурност градът има промени. Вълнувам се много. Въпросът ми е, къде ходите до тоалетна, когато обикаляте? Аз съм доста пиклива и вариантите са или по цял ден да не пия вода и кафе (което е лудост) или на всеки два часа да търся тоалетна.

# 566
  • Мнения: 1 081
Venel82, на цял ден ходене няма шанс да не седнеш я за кафе, я за аперитиво или нещо друго. Ползвай тези паузи в заведенията. Повечето "музейни" атракции също разполагат с тоалетни.

# 567
  • Мнения: 57
Здравейте. След 20 години, ще пътувам отново до Рим в края на май. Може да се каже, че спомените ми са бегли, дори никакви (тогава бях в гимназията), а и със сигурност градът има промени. Вълнувам се много. Въпросът ми е, къде ходите до тоалетна, когато обикаляте? Аз съм доста пиклива и вариантите са или по цял ден да не пия вода и кафе (което е лудост) или на всеки два часа да търся тоалетна.
[/quote
В Рим в което и заведение да отидеш и да попиташ за тоалетна , няма да ти откажат,мисля че дори е по закон. Така че приятни обиколки!

Последна редакция: нд, 14 апр 2024, 17:24 от Поли Моли

# 568
  • Мнения: 1 903
Някъде отказват,макар и да е рядкост.

# 569
  • Мнения: 5
Здравейте, другия месец ще посетим Рим за 3 нощувки. Можете ли да ме ориентирате какви джобни ще ни свършат работа, като се има предвид, че имаме осигурена само закуска? Наясно съм, че различните хора харчат различно, но примерно някакъв среден вариант 😁 Също ме интересува и как стои въпросът с цигарите, тоест лесно достъпни ли са? Познато ни казаха, че може само с италиански паспорт, има ли някакъв друг вариант?
Здравейте! Ние колкото пъти сме ходили сме си носили цигари в кабинния багаж. Два стека. Авиокомпаниите имат правила за тютюневите изделия. За Раян мисля че е разрешено до 800 къса цигари /4 стека/.

Общи условия

Активация на акаунт