Бившата жена на мъжа ми

  • 21 951
  • 394
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 6 320
И жените, които се хващат с такива мъже не са стока.

О, да, несъмнено. Жената, която приема мъжа до нея да се отнася с детето си от предишната партньорка по този начин е същия боклук като него.

# 346
  • SF
  • Мнения: 21 551
Аз затова си мисля, че е по-добре да не се бъркам в отношения с мъж, който си има минало.
Мои приятелки също страдат от това, че приятелите им вече си имат деца и не мислят да имат нови. Сега искат бизнес, работа, лежерни отношения, а не да повтарят старите схеми с недоволни съпруги и деца, които постоянно се нуждаят от грижи и внимание, пищят, растат и вдигат температури в най-неподходящите моменти.

# 347
  • Melmak
  • Мнения: 3 289
То за това човек трябва да мисли с кого се събира. Ако човек има деца от предишни връзки и не иска нови, а другият партньор иска, значи нещо не е наред.

Това с бащата, зарязал първото дете заради бившата… направо не искам да пиша какво ми минава през акъла, защото са само обиди.
Някой ден ще съжалява, ако му дойде акъла, но тоя мухльо не заслужава това дете и да го погледне. Като остареят се сещат, че имат деца. Аз с такъв не бих се хванала, утре ако стана бивша и “новото” дете ли ще намрази??? Гнусна история.

# 348
  • SF
  • Мнения: 21 551
Е, да, човек трябва да мисли, но рядко мисли и като гледаш и четеш историите, повечето са непомислили. А на тези, които мислят, им се сипят критики: Кво ти пука!!! Животът е кратък! Живей за мига!

# 349
  • Мнения: 376
То за това човек трябва да мисли с кого се събира. Ако човек има деца от предишни връзки и не иска нови, а другият партньор иска, значи нещо не е наред.

Това с бащата, зарязал първото дете заради бившата… направо не искам да пиша какво ми минава през акъла, защото са само обиди.
Някой ден ще съжалява, ако му дойде акъла, но тоя мухльо не заслужава това дете и да го погледне. Като остареят се сещат, че имат деца. Аз с такъв не бих се хванала, утре ако стана бивша и “новото” дете ли ще намрази??? Гнусна история.

Не знам как точно е била историята … но нямат контакт заради майката тоест бившата. Чак толкова подробности не знам

# 350
  • Мнения: 1 503
Вие пък какви обобщения да не се била хващала повече с разведени с деца. Хора има всякакви. Вярно, че често бившите правят проблеми или не са разбрали, че са бивши, някакви чувства имат още или финансово искат повече от полагаемото се, обаче има и нормални разведени, които поддържат контакт с децата си, плащат издръжката и от там неутрално отношение към бившата си. Инвестират в новото си семейство и децата им от първия брак са добре интегрирани в новото семейство.
По принцип даже предразсъдъците са повече за разведените жени - кой ще ги вземе с багажа, товар, отговорности, все пак деца от друг мъж, "употребени" вече и така. Но има и разведени мъже и разведени жени с хубави втори бракове.

# 351
  • Мнения: 376
Вие пък какви обобщения да не се била хващала повече с разведени с деца. Хора има всякакви. Вярно, че честобившите правят проблеми или не са разбрали, че са бивши, някакви чувства имат още или финансово искат повече от полагаемото се, обаче има си имного нормални разведени, които си поддържат контакт с децата, плащат си издръжката и от там неутрално отношение към бившата си. Инвестират в новото си семейство и дори децата им от първия брак са много добре интегрирани в новото семейство.
По принцип даже предразсъдъците са повече за разведените жени - кой ще ги вземе с багажа, товар, отговорности, все пак деца от друг мъж, "употребени" вече и така. Но има и разведени мъже и разведени жени с хубави втори бракове.

Точно това исках да кажа. Хора има различни. Но в този форум много обичат да обобщават …
“Такива жени, такива мъже”

Аз познавам много хора, и мъже и жени, създали ново семейство с други партньори. Защо да не става ? Някой с в добро взаимоотношения с бившите някой не, различно е

А и да редактирам: познавам много хора защото работя във фирма където имам 550 колеги

# 352
  • София
  • Мнения: 12 951
Чудя са, дали въпреки това, че има повече предразсъдъци спрямо жените с деца, не е всъщност по-лесно да се получи връзката с такава, отколкото с мъж с деца? Вярно, че разделената жена с дете е по-ангажирана с децата от мъжа, но пък жените като че ли са по-склонни да градят и да отделят внимание на новия мъж, а бившият често не присъства много в картинката. Мъжът уж ерген, ама хем бившата го дърпа, хем той вече деца направил и често не иска още, хем не му се занимава вече да се ангажира така, както го е направил първия път, щом веднъж нещата са се провалили. Новата жена пък иска връзка да е на чисто, дразни се я от бившата, я от децата, я че финансите не са всичките за нея, най-често от всичко наведнъж. Ясно е, че не е универсално, но се замислих.

# 353
  • София
  • Мнения: 12 651


Не знам как точно е била историята … но нямат контакт заради майката тоест бившата. Чак толкова подробности не знам
Ех тая лоша бивша, все сама иска да си гледа детето... Simple Smile Досега не съм срещала такава майка, как пък на безотговорните бащи все им се падат такива митични създания, които в 21-ви век им пречат да се грижат за децата си...
Има едно интересно нещо при този тип мъже, те винаги говорят за виждане на децата, някой не им дава да ги виждат. Те трябва да се грижат, имат и режим на лични отношения, а при неспазване майката е подсъдна. Но по-лесно да не се грижат за децата с години и бившата да е Сатана. Няма да наричам с епитети такъв мъж, но не бих имала нищо общо с човек, който не се грижи за децата си. Все едно дали общо по работа или лични отношения.

# 354
  • Мнения: 376
Няма как да нямам работен контакт с него, колега ми е, а за останалото си е негов проблем и не ме касае. Всеки сам преценява как да постъпи

# 355
  • София
  • Мнения: 12 651
Няма как да нямам работен контакт с него, колега ми е, а за останалото си е негов проблем и не ме касае. Всеки сам преценява как да постъпи
Изобщо не визирах теб. Просто това ми е сигнал, че на такъв човек не може да се има доверие. Иначе всеки да си живее с легендата, която му е удобна, излишна моя грижа, в случая и твоя.

# 356
  • Мнения: 6 252
Чудя са, дали въпреки това, че има повече предразсъдъци спрямо жените с деца, не е всъщност по-лесно да се получи връзката с такава, отколкото с мъж с деца? Вярно, че разделената жена с дете е по-ангажирана с децата от мъжа, но пък жените като че ли са по-склонни да градят и да отделят внимание на новия мъж, а бившият често не присъства много в картинката. Мъжът уж ерген, ама хем бившата го дърпа, хем той вече деца направил и често не иска още, хем не му се занимава вече да се ангажира така, както го е направил първия път, щом веднъж нещата са се провалили. Новата жена пък иска връзка да е на чисто, дразни се я от бившата, я от децата, я че финансите не са всичките за нея, най-често от всичко наведнъж. Ясно е, че не е универсално, но се замислих.
Жените са по малко склонни на компромиси в това отношение, не се чувстват на първо място и се дразнят от отклоняването на внимание и финанси към бившата и децата, изпитват повече ревност към децата. За това има приказки за лошата мащеха, а за лошия пастрок не съм чувал. Мъжете като че ли са по склонни да гледат чуждо дете особено ако са влюбени в майката. За това и доста често се среща разведени жени с деца  да търсят ергени и да не искат разведени като тях мъже. Не че го няма и обратното, но в този случай новата жена много рядко има ангажименти към децата от предишната връзка на мъжа

# 357
  • Мнения: 670
И мащехите и пастроците винаги си дърпат към своите деца. Другото е въпрос на възпитание и толерантност.
Рядко пастроци или мащехи отглеждат истински чуждите деца. По-скоро ги търпят.

# 358
  • Мнения: 6 820
Нормално е да съветваме авторката да не се занимава повече с разведени мъже с деца. Нейният опит до момента е все лош. Значи напълно е логично да се насочи към друг тип мъж и може да има късмет.

# 359
  • Мнения: 1 503
Чудя са, дали въпреки това, че има повече предразсъдъци спрямо жените с деца, не е всъщност по-лесно да се получи връзката с такава, отколкото с мъж с деца? Вярно, че разделената жена с дете е по-ангажирана с децата от мъжа, но пък жените като че ли са по-склонни да градят и да отделят внимание на новия мъж, а бившият често не присъства много в картинката. Мъжът уж ерген, ама хем бившата го дърпа, хем той вече деца направил и често не иска още, хем не му се занимава вече да се ангажира така, както го е направил първия път, щом веднъж нещата са се провалили. Новата жена пък иска връзка да е на чисто, дразни се я от бившата, я от децата, я че финансите не са всичките за нея, най-често от всичко наведнъж. Ясно е, че не е универсално, но се замислих.
Аз не мисля, че е толкова голяма разликата между мъжете и жените в процента втори бракове. По принцип и за първите бракове, често жените са инициаторки и са тези, които се стараят да имат сериозна връзка. А пък при разведените, много се водят от срама или страх, че нямат да бъдат приети с децата и затова допълнително компенсират. Докато разведените мъже допълнително се пазят да не допуснат същата грешка. За тях един развод има финансови измерения - често жената остава в жилището, купено от мъжа, заради детето.
Нямам предвид, че някой трябва да го е срам, че е разведен. Но това са ми впечатленията.
Чудя са, дали въпреки това, че има повече предразсъдъци спрямо жените с деца, не е всъщност по-лесно да се получи връзката с такава, отколкото с мъж с деца?
Това дали не показва, че проблемните са жените - те правят конфликтите помежду си или манипулирт бившия си, ако не са си хванали нов. Докато мъжете не правят проблеми на бившата си, когато тя е с нов. Те са приключили с развода.

Общи условия

Активация на акаунт