Дразните ли се когато ви закъсняват за среща?!

  • 2 557
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 229
Дразните ли се когато приятелите ви закъсняват?!? Ето за пореден път в последния момент ми сервират "ами айде не в 4, айде в 5" след като съм си направила план и всичко, издивявам!! #Cussing out И не само този път, редовен номер е един определен човек да ми закъснява с 10-20 до 30 минути се е стигало!!! #Cussing out И всеки път правя УЖАСНИ скандали и се заричам никога повече да не си правя среща с въпросния човек, а ефект никакъв!!

Не мога да кажа че съм най-точният човек на света, но винаги се старая да съм навреме и ми е гузно ако закъснея, защото знам че ме чакат! А явно има хора, на които наистина не им пука изобщо!!

Познавате ли такива хора?? Които каквото и да правите все не могат посмъртно да дойдат навреме?? И как се справяте с тях?

Лесно е да се каже "ми не се виждайте", обаче като е близък човек не е толкова лесно, няма как! А на мен наистина ми писна да ме връзват, просто съм бясна в момента!! #2gunfire

# 1
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
мда, балкански синдром... и аз се вбесявам , случвало ми се е да приготвя вечеря, бременна с корема, а хората да ми закъснеят с 2 часа, без дори да се обадят... възпитание 0...

# 2
  • Мнения: 4 183
... редовен номер е един определен човек да ми закъснява с 10-20 до 30 минути се е стигало!!! #Cussing out
И при мен е така.Един път закъсня с 30 минути, разсърдих му се и спрях да му говоря.Пък да видиш после как идва 10 минути преди мен и ме моли на колене да му простя. smile3521

# 3
  • Мнения: 389
От теб зависи колко ще толерираш закъснение. Ако чакаш по 30 мин. безропотно, ще ти закъсняват, разбира се. Но ако чакаш 5 мин. и си тръгнеш, да видим следващия път дали няма да се постараят повече да са навреме. Все пак сме работещи хора и времето ни е ценно.

# 4
  • Майничка
  • Мнения: 12 603
Аз закъснявам до 15 мин., съответно чакам до 20-25 мин. Повече от 40 мин. съм чакала два пъти само мъжа ми (тогава още гадже) и то по уважителни причини. Оттогава обаче никога не си уреждам среща с него навън - винаги единия "забира" другия.
Ако ще ми идват гости с определен час, а закъснеят повечко, може да не ни заварят или вече да спим. 

# 5
  • Мнения: 2 229
Ама как безропотно - крещя, сърдя се, обиждам се, не говоря с нея няколко дена (за една приятелка става въпрос, мъжете са учудващо по-точни...) Прави мили очи една седмица и на другия месец пак същото...

# 6
  • Мнения: 14 654
аз съм склонна да изчакам до 30 мин, обикновено след 15 мин чакане се обаждам да проверя какво става
ако знам, че човекът е от закъсняващите- и аз отивам по-късно нарочно

# 7
  • Мнения: 1 273
Аз винаги отивам 5 минути по-късно така ми харесва- обичам да ме чакат, но не прекалявам.Винаги  чакам ако някой закъснява.
 Имам приятел който не е много в час-ако срещата му е в 2, той отива в 1 и си тръгва в 3 ---да не би случайно да е сбъркал часа Shocked. е това го прави при важни срещи с жени Laughing

# 8
  • Мнения: 4 555
Аз пък си закъснявам най-редовно и гледам да не си уговарям срещи с нерваци или такива, дето имат нещо против.
Не мога да съм точна. Който има нещо против, да не си уговаря срещи с мен   Crossing Arms

Аз пък много мразя да ми подраняват  #Cussing out Ей това не мога да го понасям. Преди време водех езикови курсове в една школа и страшно се нервирах някой като дойде по-рано. А един частен ученик даже го върнах да чака още 10 минути отвън, защото с толкова беше подранил.

Am I freak Mr. Green

# 9
  • Мнения: 99
Всички около мен знаят, че съм точна на срещи Naughty. Но и знаят, че чакам точно 15 мин Crossing Arms, на 16 си тръгвам дори да го виждам как наближава Twisted Evil. Особенно ако не е плаговолил в точния час да се обади и да съобщи, че закъснява #Crazy. Рядко закъснявам, отново в рамките на норманите 15 мин Peace. Ако ми се обадят за промяна на часа... дори и да мога да си променя графика Twisted Evil, направо сменям датата и ако ми го повтори съобщавам, че моята програма за тази семица или следващите 7 дни е запълнена и това е времето което мога да отделя, ако иска чака седмица Peace.
А за пишман гости, звъня 15 мин след уречения час и казвам "имайте в предвид, че след 1 час трябва да излизаме!" Outta Joint

# 10
  • Мнения: 1 520
Познавам, барабар и сестра ми е малко закъсняваща. Но малко, вс епак.

Аз незнам как го правя, но никога,айде да кажа почти никога не закъснявам. Не че не се туткам понякога, но просто времето все ми стига да съм точна.

Понякога много се дразня някой като закъснява, друг път ми минава леко.


Но е неприятно все пак, има хора, които хронично са си болни от "неточност за срещи"

# 11
  • Мнения: 5 622
Дразня се, защото аз не съм такава и го намирам за некоректно..Особено в днешно време, когато има начин да се свържеш с човека и да му кажеш, ако се е случило нещо, да не виси да те чака, да определиш ново време, в което ще си там навреме.....

Една приятелка така я чаках. обикалях като вълк в клетка и не смеех да мръдна от мястото на срещата за да не се разминем...Накрая сле 35-40 минути, се вбесих и си тръгнах. Точно в този момент тя тъкмо идваше(аз не я забелязах) и се запъти към мен ухилена до ушите. Като я видях само още повече се вбесих и я подминах като бързия влак....  Twisted Evil След време се изяснихме, но от тогава ми остана правилото, че ако ми закъснеят на среща с повече от 10, максимум 15 минути(ако съм в настроение), тръгвам и пет пари не давам  Peace

# 12
  • Мнения: 27 524
Много  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

И не чакам по принцип, особено перманентно закъсняващите, включително и сестра ми  Close Ако искат да се видим, ще бъдат любезни да са точни  Naughty Това е неуважение, което не приемам  Crossing Arms
Има една девойка от тук, дето я чаках цял час за да дойде  Confused , ама да си знае, че е за последно  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 803
В 9 от 10 случая идвам по-рано на среща. Просто съм такава - винаги се притеснявам да не закъснея; честно казано предпочитам аз да чакам, отколкото да ме чакат. Иначе имам една приятелка, която редовно закъснява (с 10-15 минути), обаче тя живее на другия край на София и е зависима от градския транспорт. Не се сърдя - все пак знам, че не го прави нарочно. Въобще, за мен е глупаво да се сърдя на някой за такива неща. Още повече, ако е човек на когото държа,  близък приятел.
На всеки се случва, и на мен ми се е случвало - голяма работа!

# 14
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз обичам да ме чакат, пък. Нямам чак толкова нервни приятели, че да ми се сърдят половин ходина за пет минути закъснение. Не закъснявам повече от десет минути никога, освен по особено уважителни причини, но не ходя по малко от пет минути по късно. Това за срещи с приятели, за училище или някъде по работа винаги ходя по рано. Но имам една позната, слава Богу вече не ми се налага да се срещам с нея, която винаги чакахме часове наред. Събрали сме се за форумска среща десет човека и чакаме Ивет да благоволи да си домъкне префърцунения задник. Е това е мноого гадно. И се е случвало с много, много повече хора. Веднъж бяхме 60 човека на една от годишните срещи...

# 15
  • Мнения: 4 473
Дразня се, да. В това отношение съм точна като швейцарски часовник, да не кажа, че почти винаги и подранявам. Абсурдно е за мен да оставиш човек да виси и да те чака нейде. Тези, които живеят в София и в по-големите градове са наясно с трафика и могат да предвидят, че той би възпрепятствал навременното им пристигане. В краен случай за това са мобилните телефони, да уведомиш. Не познавам човек без такъв.
Та така, чакам 5 мин по задължение и 5 от уважение. ТолкоЗ!

# 16
  • Мнения: 2 229
Е аз не съм толкова дребнава. Laughing Разбира се че нямам против да изчакам 5-10 минути, случва се. Но става въпрос не за проблеми с градския транспорт или непредвидени обстоятелства, а за "ми заслушах се в 1 песен" или "замотах се в нас" т.е. не е чакала по спирки, ами е тръгнала 10 минути преди срещата. И то не веднъж, ами първият път 10 минути, следващия 20, после 30 после всеки следващ път по 10-20.
И се е случвало да седим да я чакаме 20 души. Не стига това ами като пристигне и да смотолеви някакво изкуствено извинение си личи че и дреме на **** че сме я чакали...не знам как се нарича това.

# 17
  • Мнения: 4 371
Колкото и да се старая, винаги закъснявам. Даже ставам по-рано и пак закъснявам. Баща ми започна да ме глобява, да видите как се понаучих Embarassed Не знам защо съм такава тутка. А и като закъснявам, обикновено всичко работи против мен Confused
Най-ужасното ми закъснение беше 45 мин. и умрях от срам, беше първа среща Laughing
Аз пък не се сърдя на закъсняващите кой знае колко, защото аз самата съм такава напоследък. Но си е изнервящо да чакаш, определено.

# 18
  • Мнения: 2 229
Хм, Дуци,това е добра идея, може би трябва да я глобявам по левче за всяка минута закъснение, само това не съм пробвала. Laughing

# 19
  • Мнения: 4 371
Хахаха, на мен баща ми ми е шеф обаче и съм задължена да плащам. Или да не закъснявам, аз избирам.
Ако някоя приятелка ме глоби познай дали ще плащам Laughing Но пък просто ще се опитам да не закъснявам.
На колко години е приятелката ти?

# 20
  • Мнения: 2 229
Е това вече за по-крайни мерки. Mr. Green Както когато в училище една учителка от по-строгите ни беше заявила ако закъсняваме или да влизаме с 5 лева в ръка, или изобщо да не влизаме. Mr. Green
На 20 е иначе.

# 21
  • Мнения: 1 546
Страшно се дразня! #Cussing out
Особено, когато излизаме от къщите си, например, и аз съм си изпотрошила краката да бързам, не съм си сложила червило, защото ЗНАМ че закъснявам, а тя ми цъфне с 20 мин. закъснение, но перфектен грим...това се случваше по-често преди ерата на мобилните телефони, де. Сега поне се сещат да звъннат и да предупредят...

# 22
  • Мнения: 99
Ако някоя приятелка ме глоби познай дали ще плащам Laughing

Има простичък начин, ще те остави ти да платиш сметката, заради закъснението  Money Laughing

# 23
  • Мнения: 764
За мен навика да закъсняваш си е чиста проба липса на възпитание или култура.Какво иска да покаже закъсняващия-всеки сам да си отговори......!?

# 24
  • Мнения: 4 371
За мен навика да закъсняваш си е чиста проба липса на възпитание или култура.Какво иска да покаже закъсняващия-всеки сам да си отговори......!?
Искаш да ми кажеш, че ми липсва възпитание или култура?
Смятам, че грешиш.

# 25
  • Мнения: 27 524
За мен навика да закъсняваш си е чиста проба липса на възпитание или култура.Какво иска да покаже закъсняващия-всеки сам да си отговори......!?
Искаш да ми кажеш, че ми липсва възпитание или култура?
Смятам, че грешиш.

Не се карайте, но донякъде съм съгласна с Пипилота. За мен не е оправдание - ами такава съм, тутка съм. Това в превод ми звучи - закъснявам, чакайте ме. Ама никой на никого не е длъжен и точното пристигане наистина е акт на уважение и говори за това какъв човек си. Поне така смятам аз. Разбира се, че на всеки се случва нещо понякога, но перманентните закъснения не влизат в тази графа. Кофти е просто да имаш среща и някой да виси да те чака половин или един час, защото ти не си организиран  Confused

# 26
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
За жалост аз закъснявам и не мога да се сърдя и на тези които не идват на време.Не ме дразнят или изнервят такива неща,защото аз самата не мога да се организирам да съм някъде на време,пак казвам за жалост!Това е мои голям минус в характера,че правя в последния момент всичко и за това така!

# 27
  • Мнения: 312
Не мога да понасям някой да ми закъснява, чакам максимум 10 минутки  и си тръгвам. Въпрос на взаимно уважение е,  когато имаш уговорена среща да я спазваш, останалото е проява най-малкото на лош вкус и възпитание. Няма оправдание от рода "бавен съм" и за това закъснявам, като си бавен и флегматичен ще си организираш така нещата, че да си навреме там. Всичко останало е простотия (не визирам случайте, когато е въпрос на живот и смърт).

# 28
  • Мнения: 1 432
Дразня се,мразя,стра6но много се изнервям,направо побеснявам............ #Cussing out  #Cussing out  Twisted Evil......тва е стра6но некоректно,на моменти нагло ..........сестрата на мъжа ми закъснява ужасно много....по 1 час закъснява, тва е супер нагло .......Ние сме с малко бебе и сме то4ни като 4асовник.Един път закъсня 45 мин и оправданието и бе6е 4е се разхождала на слънце  Stop...бахти простотията...............Имам о6те една, две познати които закъсняват, маат кра4оли и въоб6те не ги интересува 4е ги 4акат.тегля поедна и си тръгвам.!

# 29
  • Мнения: 293
четох някаква теория за закъсняващите: или ти е по наследство, демек такъв пример си видял...
или не те кефи срещата / работата.. и сякаш всичко работи срещу теб, дето вика Дуци.

Баш -  е как съм на минутата в сегашната си работа, а на предишната идвах минимум с 1/2 час закъснение?

Та, за тези, за които закъснението е простотия, и слагат таквиз емотикони:  #Cussing out - замислете се защо ви закъсняват Mr. Green

# 30
  • Мнения: 2 229
четох някаква теория за закъсняващите: или ти е по наследство, демек такъв пример си видял...
или не те кефи срещата / работата.. и сякаш всичко работи срещу теб, дето вика Дуци.

Баш -  е как съм на минутата в сегашната си работа, а на предишната идвах минимум с 1/2 час закъснение?

Та, за тези, за които закъснението е простотия, и слагат таквиз емотикони:  #Cussing out - замислете се защо ви закъсняват Mr. Green

 Mr. Green Е аз предпочитам да ми кажат, че не искат да ме виждат отколкото да ми закъсняват с 2 часа, от намеци не разбирам! Naughty

А има и друг момент, да закъсняваш, защото мразиш да чакаш. Rolling Eyes И за да си сигурен че няма ти да чакаш, караш другия (нарочно или подсъзнателно) Shocked

# 31
  • София
  • Мнения: 676
Мразя да ми закъсняват за среща  Naughty. Имам приятелка, която редовно си закашняваше и то доста. Всеки пък правих заблежки,т.е. двигах си кръвното. Ама това си е в кръвта  Peace

# 32
  • Мнения: 7 430
Дразните ли се когато приятелите ви закъсняват?!? Ето за пореден път в последния момент ми сервират "ами айде не в 4, айде в 5" след като съм си направила план и всичко, издивявам!! #Cussing out И не само този път, редовен номер е един определен човек да ми закъснява с 10-20 до 30 минути се е стигало!!! #Cussing out И всеки път правя УЖАСНИ скандали и се заричам никога повече да не си правя среща с въпросния човек, а ефект никакъв!!

Същата съм и аз като теб - 1:1 Peace

Направо полудявам и не веднъж съм казвала, че много мразя да ми закъсняват приятелките за среща - но уви  Tired
Пак повтарят...и така...аз си тровя нервите, а на тях не им пука Confused

# 33
  • Мнения: 7 186
Дразня се, ако се случва постоянно, няма как. И аз съм много точна в това отношение, не обичам закъсненията, но и не издребнявам за 5 мин примерно.
Забелязала съм, че има хора, които просто винаги закъсняват. Вари ги, печи ги, тръшкай се, няма оправяне и това е. Може би нямат реална представа за времето, не знам.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 244
Лошото е, че има такива тутльовци, дето и не половин, 1-2 часа ще ти закъснеят...(е, зависи според мен къде е срещата)....И никога не се извиняват, не се обаждат...  Close Аз съм склонна да чакам до 15-20 мин, след това е безочие.

За промяна на часа на срещата обаче не е честно да се сърдиш. Аз съм с такова работно време, че никога не знам дали ще приключа в 5-6-7-8 часа. Уговорките след работа винаги са ми условни:Запазвам си правото да се обадя, че няма да е в 7, а в 8 например... кво да направя.. Tired

# 35
  • Мнения: 2 229
...За промяна на часа на срещата обаче не е честно да се сърдиш...

За конкретния случай, ако ти кажа каква й беше причината да отложи срещата, няма да повярваш и ще умреш от смях. Joy Но определено не става въпрос за работа. Laughing
Не само беше честно да се сърдя, ми направо на кръст да я разпъна. Mr. Green
Мина ми вече на мен, до следващия път... Tired

# 36
  • Мнения: 14 654
.

Последна редакция: вт, 06 фев 2007, 01:17 от Rадост

# 37
  • Мнения: 1 416
Е, не ми е приятно, но... И на мен ми се случва да закъснея. Проявявам търпимост. Но след 30-40 минути толерантността на всеки се изчерпва...  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 4 178
Аз вече съм се отказала да си уговарям точни срещи. В 90% от случаите ще закъснея. Затова се уговаряме приблизително и да се чуем, когато съм близко.
Не мога да се организирам и това е. Откакто не ходя на работа е така. А сега с детето си е почти мисия невъзможна. Ако мъжа ми е в къщи може да се организираме на време, но иначе все нещо се случва.
Тъкмо съм го облякла и тръгнеме и се окаже, че трябва спешно да се смени памперса. Или пък си е скъсал обувката или...

# 39
  • Мнения: 2 759
Е аз не съм толкова дребнава.
          И аз не съм  Peace.

...знаят, че чакам точно 15 мин Crossing Arms, на 16 си тръгвам дори да го виждам как наближава...
           Ето това напълно не го разбирам. С тия задръствания, леки катастрофи, 100 часа търсиш къде да паркираш и т.н.т... не мога да знам какво се е случило, и да видя човека, да го погледна в очите и да се врътна - абсурдно ми се вижда... На какви се правите всъщност newsm78? Не мисля, че искам да се виждам с човек, който дори не смята за нужно да разбере какво се е случило.. Аз например често си изпускам мобилния и на него после известно време не му се говори...
           Аз нямам познати, които да не им пука, ако са закъснели (освен за работа).

Последна редакция: вт, 06 фев 2007, 01:21 от MechoPuh

# 40
  • Мнения: 27 524
Та, за тези, за които закъснението е простотия, и слагат таквиз емотикони:  #Cussing out - замислете се защо ви закъсняват Mr. Green

Грешиш  Peace

# 41
  • Мнения: 3 491
Аз обичам да съм точна, мразя да закъснявам. Трябва да е нещо свръхизключително, за да ми се случи.  Ако някой го прави - си е негов проблем.
Съпругът е така, на първата ни среща не само закъсня, ами и беше забравил в колко часа трябва да се чакаме. Аз чаках, чаках, прибрах се у дома, и той се обади по телефона да пита в колко часа е имал среща с мене, да му припомня, защото отишъл, пък мене ме нямало. И след това е закъснявал, и за срещи с мене, и за работа, такава му е природата. С времето се пооправи като че ли. Закъсняването да му е проблемът, не ми пука на фона на всичките му останали добри черти.
Но понякога не е толкова лошо качество. Ако на 11-ти септември 2001г. не беше закъснял за работа, не знам дали изобщо щях вече да го имам.

# 42
Много се дразня,да.
Независимо дали съм на среща с приятел ,или на интервю за работа,обичам да съм точна.Никога не закъснявам,и не обичам да ме карат да чакам.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 421
  Да, дразня се и то много. Срещите се определят точно за това, а иначе би трябвало да си казваме - Хайде ще се видим около 10 часа.
 Точна съм и искам и останалите да са точни. Ако имат причина да закъснеят да се обадят.
 
 Имам доста познати, които не обичат да чакат, обаче намират за нещо съвсем естествено другите да ги чакат - абсолютна липса на уважение към човека.
 Като се мотаят и си знаят да започват по отрано, ама не те си се мотаят до последно и после задъхани - ох, извинявай ама еди какво си.
 Абе, дразня се!

# 44
  • Мнения: 2 229
Имам доста познати, които не обичат да чакат, обаче намират за нещо съвсем естествено другите да ги чакат

 smile3521 smile3521

# 45
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Да, дразня се.

# 46
  • Мнения: 155
Обидно ми е ако някой закъснява за среща с мен. За мен това е израз на отношение. При първото закъснение изчаквам и предупреждавам. При второто - изчаквам 5 минути и тръгвам. После няма 3 среща. Да не говорим за тъпите обяснения които получавам за извинение. Винаги някой друг е виновен....дори и  батерията на телефона. Мисля си, че щом аз успявам да пристигна навреме за среща, 5-10 минути преди нея, заслужавам усилието и другите да го правят за мен!

# 47
  • София
  • Мнения: 6 139
За съжаление и аз съм от закъсняващия тип... Преди ми беше почти невъзможно да стигна някъде навреме, без 5-10 мин закъснение - за лекции, за срещи... Веднъж една приятелка ме чака около 50-60 мин, Embarassed и даже не се беше ядосала! Но на мен ми послужи за обеца на ухото; напоследък успявам да съм по-точна, даже понякога аз чакам закъсняващи. Знам си, че проблемът ми е в неправилна преценка на времето - мисля си, че за 10-15 мин ще се облека, да кажем, а се оказват поне 20... Но ако видя , че ще закъснея с повече от 10мин, се обаждам. И гледам да не се дразня, когато аз чакам, защото...и мен са ме чакали Peace

# 48
  • Мнения: 1 243
Имам една приятелка , която редовно си закъснява с 20 - 30 мин. И всеки път има оправдание...  Laughing
Преди се заричах да не я чакам никога повече и все и се карах,ама като и свикнах, започнах и аз да закъснявам с 10 - 15 мин. за да знам,че няма да я чакам толкова много...  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт