Малък сечко вън лудее, ала ЮЛИ с бебчета ще ни огрее

  • 12 455
  • 302
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 777
Лекси, честит рожден ден на патерица. Желая ти прекрасно, здраво бебче лятото Grinning Моля те включи ме в първоначалния списък - 27 г., първа бременност, 22 юли. Благодаря Grinning
Ianamama, да ти е жива и здрава малката красавица  party023 
Elpet ние сме почти съседи - аз живея в редута, а работя точно до Mall Sofia (на 2 минути) Grinning
А иначе за новата темичка да отбележа, че много ми харесва...

# 16
  • Варна
  • Мнения: 204
Ей Лекси ти направо изби рибата с тая тема.Браво! smile3501
Честито и на малката рожденничка Надин! Да е жива, здрава и най-послушната и грижовна кака.  smile3541
Vesi Dimitrova аз също живея до Спортна зала   newsm44 /остана да сме в един и същи блок/. За срещата и аз съм навита стига да се организираме.Аз вече приключих с работата и сега имам само ангажимент към малкия да го водя на градина и през деня съм свободна .

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 523
Ianamama, да ти е жива и здрава рожденничката! Много да ви слуша теб и татко си, а като се роди бебо да е най-добрата кака!
за местоживеенето:
аз съм в иван вазов в близката до витошка част, а работя в лагера.

# 18
  • Мнения: 2 425
Вече забравих кой къде работи и къде живее в София  newsm78 Знам само че срещата ще е някъде по центъра но къде и кога ще предложи ли някой  Drunk

# 19
  • София
  • Мнения: 1 244
Вече забравих кой къде работи и къде живее в София  newsm78 Знам само че срещата ще е някъде по центъра но къде и кога ще предложи ли някой  Drunk
Grinning
И аз същото да попитам  Laughing Живея близо до местоработата на елпет и работя близо до местодомуването й (например). Но където и да кажете, се придвижвам без проблем (засега  Joy )

Със свекита нямам проблем, но подозирам, че ще има терор от собствената ми майка. Която се разбира по-добре със зетя си, отколкото с мен  Mr. Green Майтапче.

За малко да забравя: ЧРД на малката Надин!  newsm59

# 20
  • sf
  • Мнения: 10 165
честит първи сняг!!!добро утро! на мен тия дни не знам какво ми става. лягам си в 9 и сутрин се ококорвам към 6, без да броим ставанията към 2, 3,4 , абе ужас!
лек ден днес!
май по едно време говорехме срещата да е в някой мол, за да е широко и незадимено.
хайде, давайте предложения

# 21
  • София
  • Мнения: 7 242
За мамите, които са в болнични, вижте какво намерих:
"Занапред обезщетението на болните няма да зависи от доходите им за 6 месеца назад, защото парите ще се изчисляват според заплатата. Досега обезщетението се плащаше на базата на заработените доходи през последните 6 месеца и можеше да бъде по-ниско при често боледуване"
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2549&sectio … =2&id=0000501

Аз уж така го бях разбрала, но в една тема ме питаха откъде съм го измислила и се поразубедих newsm78

donsyy, ама да знаеш, че не е първи сняг, а втори Wink Другия нещо си го пропущила. Честит сняг! 
 
 

# 22
  • Мнения: 2 425
Добро утро на ранобудните. За срещата предлагам утре ако е удобно на всички разбира се. А за да може всички да разберат може и да е в неделя. Аз лично в неделя съм до два на работа и мога следобед. А утре съм почивка. Къде ще е срещата изберете вие защото аз не съм много запозната със заведенията в София, защото съм тук от една година и нещо и не съм обикаляла заведенията.

# 23
  • sf
  • Мнения: 10 165
Цитат
donsyy, ама да знаеш, че не е първи сняг, а втори  Другия нещо си го пропущила.

а , нищо чудно , аз нали съм блейка, па и зимата хич не я обичам!  Confused
за срещата, да казват по-заетите мами. аз не съм на работа, има кой да ми гледа детето, така че -- ДАВАЙТЕ!

# 24
  • Мнения: 2 425
До колкото разбрах от това което четох в segabg.com: това че ме осигуряват на 300 лв не значи че ще взимам 270 лв майчинство, а ще взимам 162 лв (което е 90 процента от минималната работна заплата)  #Crazy ако греша поправете ме. дано да не съм разбрала правилно  newsm17

# 25
  • София
  • Мнения: 7 242
Ами аз както го разбирам, грешиш - ще вземаш 90% от 300 лв т.е. 270 лв и то независимо дали си бачкала през последните 6 м. или си била в болнични. Ако аз греша, поправяйте.

Айде, давайте конкретни предложения за среща - ден, час и място, че то почивните дни дойдоха. Аз не мога да дойда, ама поне ще опитам да помогна с организирането Wink И ако сте повечко, може би ще трябва резервация... Особено, ако срещата е в по-пиков час.

# 26
  • Varna
  • Мнения: 439
До колкото разбрах от това което четох в segabg.com: това че ме осигуряват на 300 лв не значи че ще взимам 270 лв майчинство, а ще взимам 162 лв (което е 90 процента от минималната работна заплата)  #Crazy ако греша поправете ме. дано да не съм разбрала правилно  newsm17

Грешиш - ще вземаш 90% от 300лв., но не повече от нетната ти заплата за последните 6 месеца преди болничния..., т.е. ако нетната ти заплата по документи е около 250лв., а брутната 300лв., няма да вземаш 270 лв., а 250лв. .
А ако си на минимална работна заплата - не се смята 90%, защото майчинските не могат да бъдат по-малко от МРЗ, в случая 180лв.

# 27
  • Мнения: 140
Добро утро момичета. Днес трябваше да ходя на консултация да ми издадат направление за БХС и се надявах вече да ми кажат пола, а то грипна епидемия и ме върнаха. Малко ми е притеснено дали няма да стане късно за БХС докато мине тази епидемия. Иначе за среща съм за, но в събота няма да мога, че ще имаме гости и трябва да си бъда в къщи.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 414
Страхотна е новата темичка!!!Браво!
Добро утро,виждам че  и други немогат да спят добре е аз май съм от най гадните случай като се събудих в 2ч и още не съм заспивала,а и не ми се спи Rolling Eyes
munka77Аз също живеея в ЕМ.Марков,може да се познаваме,да се срешнем?
А за глобалната среща,като гледам колко сме май трябва цяло заведение да си запазим Simple Smile
Относно свекървата,няма да се изказвам че е ужасна и ще ви отекча,майка си нямам.Ще видим как ще се справим с двата бебока без баби.
Имам питане относно настилките,мислим за тях вече,дайте предложения относно хола,кухнята и трепезария/едно цяло са/какво  да поставя на пода?

# 29
  • sf
  • Мнения: 10 165
за серщата май неделя е по-добре  newsm78  за мен е все едно, така че айде вие.

Цитат
Имам питане относно настилките,мислим за тях вече,дайте предложения относно хола,кухнята и трепезария/едно цяло са/какво  да поставя на пода?
като беше бебе каката бяхме на мокет , бля, пълен ужас, верно че е по-топъл от паркет или теракот, ама па нема изчистване тва чудо.
сега сме на паркет и направо се родих. минавам с прахосмукачката отгоре,, после с пронто и един парцал и светва. е, то ми е кеф да чистя направо.  малко ми е хладничко, че сме на първи етаж, ама си ходим с пантофки.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт