МЕД

  • 2 925
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 038
Здравейте искам да ви питам доколко е полезен меда за децата,защото не съм много запозната.
Имам приятелка,която дава сутрин на гладно по-една лъжи4ка мед/детенцето и е на 3 год./казва,4е било много полезно.
Вие какво мислите по-въпроса Confused:

# 1
  • Мнения: 4 358
Медът е силен алерген. Дава се след 3 годишна възраст.
Полезен е, но съм чела, че организмът се пристрастява към меда и затова не е хубаво да се дава всеки ден.
Говоря за пчелен мед.

# 2
  • Мнения: 3 211
Наистина 1 ч.л.сутрин на гладно е много хубаво за имунната с-ма. Аз подслаждам чая й с мед. Само, че трябва да се има предвид, че на темп.над 40градуса полезните му свойства изчезват

# 3
  • Мнения: 3 211
И аз съм чувала, че  е алерген, затова почнах да го давам след 1год., досега не сме имали алергии затова, ако е предразположено към алергии, трябва може би по-внимателно. Аз започнах с меда, както захранване, половин лъжичка, 3-4 дни не давах, като видях че няма реакции, давах всеки ден. Само ако има разстройство не трябва да се дава, защото разхлабва.
Аз използвам истински пчелен мед, купувам го от познат, много хубав. Аз също много ям и много обичам и Габи много обича да яде, направо с лъжицата от буркана

# 4
  • Мнения: 1 038
Аз също и давам мед от време на време и то само в 4ая.
Но ми стана любопитно за,кое по-то4но е полезен меда,а още не смея да и давам всеки ден мед Thinking

# 5
  • Мнения: 1 680
След като навърши годинка давам по малко мед на Жори.
Сега всяка сутрин преди ясла пие чай с малко мед.
Не съм имала проблеми досега.

# 6
  • Мнения: 1 038
Искам да ви питам още нещо,как да разбера дали меда е истински Confused:

# 7
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Magimon
Искам да ви питам още нещо,как да разбера дали меда е истински Confused:

Истинският мед се захаросва при това бързо. Истинският мед е направен от пчелите като те сами са обикаляли и са събирали цветен прашец и не са хранени или са хранени малко със захар.
При "не истинския" на пчелите им е давана много захар и меда, които произвеждат не е толкова качествен.

Дядо гледаше пчелички едно време и от него го знам това.

Най-хубавият мед е акациевия. Е, все пак зависи и от вкуса на човек.

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
а така...добър въпрос:)
знам от една позната, защитавала дипломна работа на тема мед, че белия(захаросан) акациев мед е най-добър.

аз давах на Елина преди с попарата...нямаше годинка и много го обичаше. Но откакто отказва попара...и давам само в чая, когато реши да пие.
то и на филийка може....но аз няма да го издържа психически..освен ако не я заключа гола в банята докато яде.....Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 211
Истинският мед, дори този, който е пресен е леко захаросан, а този който е от миналата година е направо твърд. Изобщо купувай от баби по пазарите, този, който е от фирма с етикет и т.н. течен, е  глюкоза, няма нищо общо с истинския, не мога да кажа, че е вреден, но все едно даваш захар, безсмислено е.

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Цитат на: tedi_b
Медът е силен алерген. Дава се след 3 годишна възраст.

Теди, мислиш ли, че чак след 3г? Питам по-скоро за мен, отколкото за общия случай - имаш по-голям опит. Мая не е проявявала никакви алергии, но от моя страна е обременена - аз съм с астма и алергии към няколко неща (полени, плесени, такива неща). Захранвала съм я внимателно, мед дадох на 15 месеца. В момента давам почти всеки ден по 1/3-1/4 лъжичка сутрин в кашата (която по-често не се изяжда цялата). Дали не натрупвам потенциален алерген по този начин? Thinking
Ясно е, че прекален светец... и тъй нататък, но ако имам възможност, бих направила всичко детето ми да няма моите проблеми.

# 11
  • Мнения: 4 358
Боо, честно да ти кажа, предпочитам да внимавам, отколкото да рискувам.
На Оги медът му е изрично забранен... не се знае докога.
Като знам каква гледка може да е една алергична реакция, страх ме хваща да рискувам.

Ако искаш да даваш, попитай лекаря ви... той определено е по-запознат от мен не само с действието на меда, но и със състоянието на Мая.
Знам, че медът е тежка храна.

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Мерси, Теди. Педиатърката ни вятър я вее на бял кон... цитруси от 3 месеца, домати от 4, жълтък тоже... Изобщо не обърна внимание на протеста ми, че детето е обременено и не искам да въвеждам алергени, кара си по схема. Тя работа няма да ми свърши.
Трябва ли да разговарям с алерголог в Пловдив?

# 13
  • Мнения: 414
Цитат на: Magimon
Здравейте искам да ви питам доколко е полезен меда за децата,защото не съм много запозната.
Имам приятелка,която дава сутрин на гладно по-една лъжи4ка мед/детенцето и е на 3 год./казва,4е било много полезно.
Вие какво мислите по-въпроса Confused:


http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=16&Board=budeshtima … ollapsed&sb=5

# 14
  • Мнения: 1 038
Цитат на: medusa
Цитат на: Magimon
Здравейте искам да ви питам доколко е полезен меда за децата,защото не съм много запозната.
Имам приятелка,която дава сутрин на гладно по-една лъжи4ка мед/детенцето и е на 3 год./казва,4е било много полезно.
Вие какво мислите по-въпроса Confused:


http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=16&Board=budeshtima … ollapsed&sb=5


Мерси много Wink

# 15
  • Мнения: 4 358
Цитат на: boo
Трябва ли да разговарям с алерголог в Пловдив?
Нямаш ли някой познат лекар ... или познат на познат - просто да попиташ как и кога се захранва с мед?
Щом вече даваш и няма грижи, не го спирай, но давай само два-три пъти месечно например.
Нека организмът да свиква с храната, просто пази от затормозяване.
Нали знаеш - ако е писано... Wink

# 16
Аз нямам опит в даването на мед,че бебка е още малка.Но ние имаме мед само за нас и познати не го продаваме и съм горе долу запозната.Първо това за акаиевия ,че е полезен е вярно,но аз искам да попитам производителите на мед как така карат пчелите само на акации да ходят?А цели акациеви гори рядко се срещат.
А нещо по важно е ,че производителите за да се застраховат ,че пчелите им няма да боледуват им дават антибиотици Imp по всяко време.А отделно ,че им дават захар и вадят меда по рано още докато не е "втасал" и съответно качествата му са наполовина.
Някой по горе е написал медът трябва да е твърд,толкова ,че едвам да вкарваш лъжицата.
С това не ви помогнах ,но искам да ви кажа да внимавате от къде купувате мед.

# 17
  • Мнения: 210
Първо искам да кажа че ние сме производители на мед и аз страшно много овъжавам лечебните му свойства, затова имах голямо желание да дава на Калина мед и проучих как стоят нещата. Четох някои неща от един професор заниващ се с медотерапия. Според него колкото по късно разопчнеш да даваш мед и детето е предразположено към алергии толкова по голяма е вероятността да се прояви тази алергия. Затова той лекува дори алергии с мед. Важно е захранването с мед - дава се всекий ден задалжително разтворен в течност за да не дразни стомаха. Започва се с един грам така докато се стигне да 1 гр на килограм тегло на бебо. И за големите хора дозата е до 2 гр на килограм /това е необходимото инъче може да си хапнеш и повечко/. Медът не трябва да се нагрява на силна температура а само на водня баня инъче се губят свойствата му.
Относно това кои мед е най-полезен зависи за какво - акациевия е най чист и е подходящ за захранване тъи като полифлорните /от много различни цветове/ могат по лесно да предизвикат алергия. Не е трудно да се събере само акациев или слънчогледов мед защото има слънчогледови масиви и акациеви гори и пчелите се местят. При това те цъфтят по различно време и немогат да се смесят. За всъко заболяване си има специфичен мед който е наи добър.
Защо е полезен меда- много причини най-важната - действа антибактериално остановено е че убива дори някои вируси.
За какво го използвам аз - при кашлица, мед с джиндифил, при хрема по една капка леко затоплен мед във всяка ноздра /много е неприятно но лекува и синузит/, при течение /вагинално/ поставяш във влагалището и забравяш за течението. Много е вуксно с палачинки и пържени филийки  Grinning
Понакога мажа на дъщеря ми филийка с масло и мед обожава го но първо я захраних както трябва.
Пропуснах при запик сутрин на гладно една чаша топла вода с лъжичка мед. Има и хиляди други приложения.
Това е което знам аз за меда ако нещо повече ви интересува питайте.

# 18
  • Мнения: 210
Цитат на: Reza
то и на филийка може....но аз няма да го издържа психически..освен ако не я заключа гола в банята докато яде.....Simple Smile


Намажи повечко масло и като сложиш меда малко стегнат хубаво размажи с вилицата така че меда и маслото да се смесят така изобщо не тече и не се цапа може и малко смлени орехи да поръсиш.

Пропуснах за това как се познава чистият мед. Трудно.
Наистина е важно да е захаросан но ако има антибиотици пак не е чист а се захаросва. Хубавото е че вече все по малко хора слагат антибиотици защото саскъпи а се останови че няма кой знае какъв ефект от тях. Акациевия мед се захаросва по бъвно така че може и да е чист но да не се е захаросал още много е хубаво ако отгоре е по бял и леко като засъхнала пяна е тогава е супер меда.

# 19
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
До 1 годинка не се дава мед , защото може да се развие една болест, ако не се лъжа ботолизъм се нари4а  или нещо такова. След годинка не е проблем да се дава , но не в големи коли4ества. Ако не съм права нека някой ме поправи.

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
Давам мед на Александра след като навърши 1 г. По 1 ч.л. на ден. Обикновено го бъркам с лимонов сок и така го пие. Много го обича! Иначе знам, че меда се приема на гладно, защото така най-пълно се усвоява от организма. Тя обаче не иска мед с лъжица, или на филия или гофрета, или с лимон. Явно консистенцията не й харесва...

# 21
  • Мнения: 470
Вярно е, че алергии могат да се лекуват с мед. Малкият ми син беше силно алергичен към всички основни храни, плесени, прах, кучета, котки и т.н. По съвет на лекар( когото ще благославям цял живот!) започнах да го захранвам със всички възможни алергени, включително и мед от едногодишна възраст. Хапваме си мед редовно, а от алергиите няма и помен!
Сега сме на 17 месеца, за по-малко от 6 месеца детето се оправи. Ако бях слушала педиатърката или пък светилото в алергологията в МА ( не искам да се хабя да му изписвам името, че зле ми става като се сетя ) досега да сме с астма.
Така че гласувам с 2 ръце за меда!

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз пък четох някъде, че в меда се съдържали някакви ботулинови спори, които на голям човек изобщо нищо не могат да навредят, но за малките деца са много опасни и могат да доведат дори до нарушена обмяна....
 Незнам дали е вярно, но там пише, че по тази причина мед не трябва да се дава на деца под1 год. възраст

# 23
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Цитат на: pretty_witty
Вярно е, че алергии могат да се лекуват с мед. Малкият ми син беше силно алергичен към всички основни храни, плесени, прах, кучета, котки и т.н. По съвет на лекар( когото ще благославям цял живот!) започнах да го захранвам със всички възможни алергени, включително и мед от едногодишна възраст. Хапваме си мед редовно, а от алергиите няма и помен!
Сега сме на 17 месеца, за по-малко от 6 месеца детето се оправи. Ако бях слушала педиатърката или пък светилото в алергологията в МА ( не искам да се хабя да му изписвам името, че зле ми става като се сетя ) досега да сме с астма.
Така че гласувам с 2 ръце за меда!

Напълно съм съгласна с теб.Поради това,че нервната система на  моя бебо е много чувствителна,захарта му действа възбуждащо.Освен това,бялата рафинирана захар е много по-вредна от чистия пчелен мед,който от древни времена се използва с лечебна цел.В пюретата на малчо от 7-8мес.възраст слагам само мед.Сега е на 1г и 8мес и се старая да го храня само с пресни домашни храни,без консерванти и изкуствени подсладители.И меда е на първо място.Сутрин и вечер му слагам по една чаена лъжичка към попарата.
Ето малко рецепти за храни с мед:
Апикулинария
А тук има повече информация за меда:

Общи условия

Активация на акаунт