Как сами да организираме ексурзия до Венеция

  • 340
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте, много ми се иска да организирам  ексурзия до Венеция за двама..За първи път ще е, дори с агенция не сме ходили скоро на почивки в чужбина.
Моля, който има опит да ми сподели всичко необходимо от А до Я. Най-близкото летище до хубавите места, хотел, трансфер, траноспорт, забележителности, всичко което си заслужава да се види… Като цяло всичко ще ми е полезно, откъде сте запазвали полет и хотел и тн.. Плануваме да отделим 3 нощувки.

# 1
  • София
  • Мнения: 28 571
Има тема за града – https://www.bg-mamma.com/?topic=1546402

# 2
  • Мнения: 4 572
Препоръчвам ви да резервирате нощувки в близост и да идете с влака. Бях се разочаровала, че в доста пиков момент за туризъм не намерихме хубаво място и спахме в Тревизо. Оказа се, че ми беше по-добре. Имаше удобни влакове в няколко посоки, така обиколихме повече места. Във Венеция отидохме, не ми хареса, беше кошмар от туристи и кич, спокойствие имаше само в залите, където излагаха творбите на Венецианското биенале, всичко останало - китайски, американски и подобни туристи, едва се разминавахме по улиците, миришеше ми през повечето време до прилошаване. Към университета имаше по-спокойни места за сядане. За Двореца на дожите се отказах като видях опашката.

Накратко - бягайте от пътуване в сезона и потърсете какво има наблизо. Тревизо се оказа много приятно градче. В Италия имат страхотни железници и можете да стигнете почти навсякъде бързо и удобно.

Общи условия

Активация на акаунт