Термин Август 2024 ♥ - тема 2

  • 22 198
  • 723
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 704
Къде сте правили БХС?

От МД имат консултация с генетик, след като излезнат резултатите.
Обаждат се по телефона и ти ги разчита, какъв е смисъла да се прави БХС, ако няма кой да ги разчете тия числа🤦🏼♀

# 661
  • Мнения: 533
На мен ми преизчислиха риска, след като излязоха резултатите и мина прегледът. Ето така изглеждаше първоначален и риск и след прегледа:

# 662
  • Мнения: 162
Marbellaa Аз правих с Вижън. Споделих с моята проследяваща, че искам да си направя Prenatest + GeneSafe и тя каза "добре, щом си решила, но по-добре виж и другите лаборатории, защото Prenatest използват същите методи, а взимат повече пари".
Доверих и се. И започнах да проучвам. Бях се спряла на Nifty и Vision. И двете имат добри отзиви, но Nifty не видях да имат Gene Safe  и до колкото знам резлутатите са им като на БХС. 1: еди колко си. Затова заложих на Вижън.
Според мен си спести главоболията и парите и пусни само за трите най-чести. Просто само за тях са гарантирани тези 99%.
Честно казано ми се искаше да не бях пускала GeneSafe. Вече не им вярвам след прочетеното и най-много да ми вкарат още повече филми.

Sunshine202 аз правих в Оскар Клиник. Там ме пратиха от НГЛ.
Очаквах наистина някой да звънне и да разясни или поне да имаше референтни стойности или обяснение. Никой не ми е казал 'ела да поговорим". Дадоха ми час за 16г.с (след 5 седмици).

Последна редакция: чт, 25 яну 2024, 15:21 от Nadala

# 663
  • Пловдив
  • Мнения: 13 589
Първия път правих само БХС и първите две фетални, сега отново на това ще заложа.
Нищо допълнително не пускам, ако специалистът по фетална морфология и следящата не направят препоръка.
Сума ти деца със заболявания се раждат, при правени тестове, така, че къде статистика, къде стъкмистика, кое проучено, кое не...не подценявам нещата, но и постоянните изследвания не биха ми донесли покой, а по-скоро напрежение.
Може би и това е фактор, кое носи спокойствие на бременната. За мен е рутината и ежедневието на което съм свикнала. Обичам новости и т.н., но в друг тип направления.

# 664
  • Мнения: 1 806
А какво представлява GeneSafe?

# 665
  • Мнения: 226
Честити хубави новини, Деси!
Кукличка, ще чакаме утре и от теб радостна вест!
Всички болни да оздравяваме бързо! Аз за сега нямам промяна.

Килограми не съм мерила тези дни, престраших се преди да се разболея и се оказаха само 55кг, аз очаквах че вече съм стигнала 57 поне. Сега като съм болна, няма да се учудя ако и още малко са паднали.

Видях, че обсъждате обиколка на глава. С баткото и през бременността все го мериха с голяма глава (не нещо извънредно, но всеки път ми казваха) и сега педиатърът го проверява през 2-3 месеца. И след като го измерят казва, че щом в семейството сме си все с големи глави, не е притеснително. Така че, Надала, щом сте си по-ниски с таткото, да не ти пука особено.

Иначе за допълнителните изследвания се присъединявам към Десиссслава. И на мен допълнителните тестове ми носят повече стрес и притеснения и затова до тук всичко допълнително, което са ми предложили, първо се информирам в общи линии за какво става въпрос и до тук всичко съм отказала. Вече, ако докторът ми забележи нещо, което го кара да има съмнения, това е съвсем друго, тогава бих проверила. Но всички сме различни, докато мен би ме стресирало, някои само така се чувстват спокойно, така че, всеки да прави каквото му пасва на него.

# 666
  • Мнения: 1 245
...
Сума ти деца със заболявания се раждат, при правени тестове, така, че къде статистика, къде стъкмистика, кое проучено, кое не...не подценявам нещата, но и постоянните изследвания не биха ми донесли покой, а по-скоро напрежение.

Пренаталните тестове имат 99% сигурност за трите най-разпространени синдрома (Тризомия 21, 18 и 13 или Даун, Търнър и Патау), така че не съм съгласна с това твърдение и не е редно да се наричат "стъкмистика". Можеш ли да посочиш дори един случай, в който пренаталният тест е бил фалшиво отрицателен за някой от горните синдроми? Да, в редки случаи има фалишиво положителни резултати, но затова е задължителна амниоцентезата при положителен резултат.

Разбира се, за съжаление има стотици хиляди други проблеми, къде генетични къде не, които не могат да се засекат нито от ДНК тест, нито дори да се видят на феталните. Но всички пренатални тестове са несравнимо по-добри от БХС за конкретно тези тризомии.

# 667
  • Мнения: 1 674
Nadala, мноооого се радвам, че нещата вървят в добра посока! 💗💜🍀 Ще се подредят, ще видиш!

Galia_555, аз ще съм най-вероятно за серклаж, без него едва ли бих износила 2! За мое щастие съм при правилния доктор. Още се чудя как Вецев направи този фантастичен серклаж на моя близка в почти 25гс и тя си износи 2 бебета до 39гс!

# 668
  • Пловдив
  • Мнения: 13 589
Герка, за изчисляване риска на анеуплодии се улавя още на скрининга между 11-13г.с., там взимат предвид и възрастта, така че е стъкмистика малко. Ако има нещо притеснително, самият специалист ще те насочи за допълнителни изследвания.
Бременността е една страхотна ниша за бизнес, не ме разбирайте погрешно, медицината е доста напреднала, но и бълването на информация отвсякъде и такъв тип преглед и стволови клетки и т.н., докарват милиони.
Естествено, ако бременността е рискова, дълго чакана - там ситуацията е различна.

# 669
  • Мнения: 144
Как се записват часове при д-р Вецев? Чакате ли много?

# 670
  • Мнения: 1 806
И все пак е важно , кой провежда скрининга.Както и да си го кажем и те са хора и правят грешка , за мен в днешно време при наличието на повече от един метод да отхвърли някои от тези заболявания , е много по-сигурно и успокояващо да ги проведеш.Има светила във феталната морфология , но знам и за техни пропуски, случва се.Гаранция пълна няма , човек го прави , за да е една идея по-спокоен.
Въпреки че от бременността тепърва ни започват притесненията.Веднъж забременееш ли и станеш ли родител , те са неизменна част от живота ти.

# 671
  • гр. София
  • Мнения: 470

Аз и двата пъти в Щерев.

Марбела, абсолютно е така - притесненията не приключват с бременността и раждането, а тогава тепърва започват.

Mama2288, 2 бебета до 39-та гс? Е това е наистина феноменално! Аз до 36-та се надявам да избутам…
А как се преценява коя бременна се нуждае от серклаж или при двуплодна бременност е препоръчителен за всички?
Ще питам и моя проследяващ АГ, но чак след седмица имам час.
Ако е такъв магьосник този Вецев, ще взема да се преориентирам. Grinning

# 672
  • Мнения: 1 806
Аз с двуплодна та си изкарах до 30 седмица с 4 см шийка , ама после нищо не можа да ми спре контракциите, понамаляха от Гинипрал венозно , но падна на 1,7 см и ми сложиха песар в 31 седмица.

# 673
  • Мнения: 56
Момичета, здравейте. Hug

На всички болни пожелавам бързо и лесно оздравяване.

Чета ви, но имам работа, курсове и не ми остава време да пиша.

Сега се включвам, защото има новини при мен. Получих резултата от Вижън, базов пакет. Слава богу, всичко е наред.

Разбрахме и пола- чакаме момиче. Heart
За мен беше без значение какво ще бъде, а мисля каката по-скоро ще се зарадва.

Но не мога да спра да мисля за таткото. Този път той много искаше момче и беше убеден, че ще бъде момче... Сега се притеснявам, че ще е разочарован. Не се съмнявам, че ще го обича, разбира се и т.н.... но много искаше момче.

Все пак отивам да търся нещо розово и сладичко за хапване, за да направя Gender reveal, заради каката. Blush

# 674
  • Мнения: 7
Мамчета,
оказа се, че моето бебе е само плодно сакче Sad
И се случи така, че абортирах.
На вас желая лека бременност!
Но понеже съм нова,
бихте ли ми казали,
как да напусна?

Общи условия

Активация на акаунт