Азиатска козметика и грим - тема 27

  • 55 305
  • 744
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 646
Синята маска на Ланеж и аз много я харесах 😍
С мазна кожа съм, определено не омазнява, много добре хидратира и на сутринта кожата е много мека и гладка.

# 631
  • Germany
  • Мнения: 2 039
Аз пък миналото лято бях на поне “сто” градуса на едно италианско море (знаете каква е жега там лятото🥵) със защитата на Биоре и нямах грам зачервяване по лицето.  Но пък и винаги съм с шапка.

# 632
  • Мнения: 1 437


Ползвали ли сте тази слънцезащита? Мнения?

# 633
  • Мнения: 761
Скрит текст:
Скрит текст:
здравейте, имате ли мнение за тези 2 продукта




aya_2012,

Ползвам слънцезащитата със синята капачка https://www.dm-drogeriemarkt.bg/skin-1004-slantsezashtiten-krem- … 809576261592.html - много съм доволна и не я заменям, ползвам я редовно.

Ползвала съм и този крем https://www.dm-drogeriemarkt.bg/skin-1004-dneven-krem-za-litse-m … 809576261608.html - и от него останах доволна и сега пак ще си го закупя. Ползвах го през м.10/2023 - а тогава си беше с летни температури.

Препоръчвам продуктите, много са добри. Аз съм със смесен тип кожа на 44г
и двата крема стават ли за чувствителна кожа? От Дм ли ги купувате?
Под слънцезащитата нанасяте ли нещо друго?
за първи път ще ползвам азиатска козметика и не знам как да процедирам. Иначе ви следя
от 1-2 год Simple Smile
[/quote]

aya_2012,
- и двата крема стават ли за чувствителна кожа? - не знам, аз нямам проблем с кожата, когато ползвам продуктите на skin 1004.   

- От Дм ли ги купувате? - да купувам и от ДМ, поръчвам и от jolse.

- Под слънцезащитата нанасяте ли нещо друго? - ако имате рутина за кожата си я нанасяте, и накрая слагате слънцезащитата. Ако не ползвате нищо може и директно да си слагате слънцезащитата на лицето, много е лека като текстура, не е мазна, попива и все едно нямате нищо на лицето.

# 634
  • Мнения: 1 850
Цитат
Под слънцезащитата нанасяте ли нещо друго?
за първи път ще ползвам азиатска козметика и не знам как да процедирам. Иначе ви следя
от 1-2 год Simple Smile




Последна редакция: ср, 03 апр 2024, 10:13 от Danifin1

# 635
  • Мнения: 2 323
Дами, привет, моля за съвет,

Доста добре съм запозната с азиатската козметика - повечето от нещата съм ги използвала години преди да се внесат в България, но от известно време не ми е област на активен интерес. Знам какво харесвам, поръчвам отново и отново и тук-там изпробвам нещо непознато. В момента обаче имам приятелка в Корея, какво си струва да си поискам, което го няма тук? Simple Smile

Можете да ме насочите и към англоговорещи корейски акаунти в ТикТок или Инстаграм, пак ще е много от полза.

# 636
  • Мнения: 13 558
Тук няма много неща.
Ако не искате нещо конкретно трудно може да се препоръча. Там е море от магазини за козметика и марки, които не сме и чували. В моловете е скъпо. Има улици с козметични магазини един до друг, трудно би и било да намери конкретно нещо, ако няма кой да я насочи. Във фирмените магазини на hanbang козметиката травъл сетовете са на прилични цени и има сетове, които не излизат на онлайн пазара - Grinning и това е относително понятие кое е прилична цена за козметика, но пък са  невероятно направени, а и са тежки, което е от значение за багажа.
Може би нещо от olive & young, има ги навдсякъде, вижте им сайта и ще може да си изберете.

# 637
  • Бостън
  • Мнения: 13 723
Може би нещо от olive & young, има ги навдсякъде, вижте им сайта и ще може да си изберете.
И като идете на сайта им погледнете бестселърите - добра ориентация е какво се купува:
https://global.oliveyoung.com/display/page/best-seller?target=pillsTab1Nav1
^^^ в случя аз съм дала линк към глобалния сайт на О&Y - т.е. не мога да твърдя, че това са най-популярните продукти за баш корейците.

Последна редакция: ср, 03 апр 2024, 16:24 от Agent Provocateur

# 638
  • Мнения: 2 011


И още "виртуални обиколки":
Скрит текст:






Скрит текст:

Ползвали ли сте тази слънцезащита? Мнения?
Това е новата опаковка на този:



На сайта им са качени резултати от клиничните изследвания, които доказват всичко това.Thinking
Ползвала съм старата опаковка, но нямаше тези гръмки обещания и претенции -  доволна бях; не бих казала, че матира, по-скоро дава естествен вид на кожата. Химични филтри, няма бял филм.

# 639
  • Мнения: 13 558
Grinning
Тонерът е по- вискозитетен и гъст от обичайните воднисти тонери, въпреки наличието на ретинол и витамин с е хидратиращ и не дразни чувствителните кожи като моята, тона ми е втора опаковка, по- нататък вероятно пак ще си взема. Днес ще си отворя за незнам кой път любимия тонер на Huxley.
Серумът на huggee няма свършване, смята се за най- добрия бюджетен вариант на женшен, подхранващ, хидратиращ, икономичен, за мен е нещо средно между емулсия и серум. Хубав е, но просто ми писна, малко е останало и само го подмятам и местя.

# 640
  • Мнения: 2 280
Zari,а какво слагаш след ампулата ретинол? Какъв крем?
Моята козметичка ме посъветва да смесвам или ползвам ретинол с нещо мазно,примерно сквален.Така максимално се усвоявал от кожата.

# 641
  • Мнения: 13 558
Това е тонер, според мен основното е хиалуроновата киселина в него. Всичко слагам, но от активите ползвам само витамин С, друг ретинол не съм ползвала скоро.

# 642
  • Мнения: 10 782
Момичета, имам тези продукти:

Кожата ми е суха, чувствителна, много бяла. На 45 съм.
Тези продукти не са ми достатъчно хидратиращи. Даже имам усещането, че изпиват водата от кожата ми.
Моля препоръчайте ми нещо силно хидратиращо, с което да ги комбинирам.
Слънцезащитата за мен не е достатъчно силна. В градски условия, за 1 час престой на слънце, не успя да сме спаси.

# 643
  • Мнения: 2 011
Скрит текст:
Момичета, имам тези продукти:
Кожата ми е суха, чувствителна, много бяла. На 45 съм.
Тези продукти не са ми достатъчно хидратиращи. Даже имам усещането, че изпиват водата от кожата ми.
Моля препоръчайте ми нещо силно хидратиращо, с което да ги комбинирам.
Слънцезащитата за мен не е достатъчно силна. В градски условия, за 1 час престой на слънце, не успя да сме спаси.
Това ли Ви е цялата рутина?
Тонер/есенция, серум(и)?
 Ако седите на слънце Ви е нужно нещо повече от (обилно!) количество крем.


Моята козметичка ме посъветва да смесвам или ползвам ретинол с нещо мазно,примерно сквален.Така максимално се усвоявал от кожата.
Мазното е за да тушира евентуално сухотата, която ретинолът причинява. Нищо общо няма с усвояването.

..Хубав е, но просто ми писна, малко е останало и само го подмятам и местя.

Такива досади ги свършвам за няколко дни с компресирани маски, добавям и някой втръснал серум.😁

# 644
  • Мнения: 2 280
Catalano,ползвам методично двойно почистване,тонер/за мен много важна база за следващите стъпки/,ампула с пептиди,дотук всичко на skin1004 и крем с хиалурон.
Да разбирам ли,че ретинолът ще е след ампулата?
Мисля днес да купя ретинол със сквален the Ordinary,че не ми се поръчва онлайн.

Общи условия

Активация на акаунт