Азиатска козметика и грим - тема 27

  • 54 625
  • 744
  •   1
Отговори
# 615
  • Бургас
  • Мнения: 806
Йен, кои са водоустойчивите слънцезащити?

По препоръка на Каталано взех Rohto Mentholatum Sunplay Super Block Sunscreen SPF 130 PA++++ 42g и Kose Suncut UV Perfect Gel Super Water Proof SPF 50+ PA++++ 100g отзивите и за двата са много добри. Съставите им са подходящи за мазна и склонна към акне кожа, но това ще е сигурно след като ги понося, а за сега не предвиждам още да ги ползвам. Взех ги за лятото когато има дни в които съм по 8 - 9 часа в морето и ми трябва сериозна защита.

# 616
  • Мнения: 3 325
Подходящи ли са азиатските слънцезащити за плаж? Все си мисля че са за ежедневието.
Пристигна водоустойчивата слънцезащита на Missha, благодаря за препоръките, харесва ми, искаше ми се да няма такава неприятна миризма, но пък цената е супер.

# 617
  • София
  • Мнения: 4 336
Йен е писала за японски слънцезащити. Ще ми е интересно и на мен как се държат на море, особено ако се плува.

Аз не смея на плаж или за бягане да сложа азиатска - карам си със спортния флуид на Авен, защото знам, че наистина пази.

# 618
  • софия
  • Мнения: 1 212
И аз хвърлям всичко празно веднага.
А пак да побутна, моля погледнете сред празните си шишенца и кутийки дали не ви се мотае някое Isa Knox age focus polynoid wrinkle или подобно на марката с ретинол.  Да си  го припомните...
Йен, ето такива хора с подобни  количества запаси ме освобождават от чувство на вина Blush. Респект!

# 619
  • Мнения: 1 419
здравейте, имате ли мнение за тези 2 продукта

# 620
  • Мнения: 1 122

Сега обаче искам пачовете на Меди-пийл payla, къде ги гледаш?

От озон поръчах снощи, че пускахме други неща и поне за доставка да не плащам.
Има ли шанс да са ментета?

# 621
  • Мнения: 1 419
аз също им се чудя в озон може ли да са ментета.  Специално за тези, които гледах цените в озон са най-евтини.

# 622
  • Мнения: 757
Скрит текст:
здравейте, имате ли мнение за тези 2 продукта




aya_2012,

Ползвам слънцезащитата със синята капачка https://www.dm-drogeriemarkt.bg/skin-1004-slantsezashtiten-krem- … 809576261592.html - много съм доволна и не я заменям, ползвам я редовно.

Ползвала съм и този крем https://www.dm-drogeriemarkt.bg/skin-1004-dneven-krem-za-litse-m … 809576261608.html - и от него останах доволна и сега пак ще си го закупя. Ползвах го през м.10/2023 - а тогава си беше с летни температури.

Препоръчвам продуктите, много са добри. Аз съм със смесен тип кожа на 44г

# 623
  • София
  • Мнения: 4 336
За втория показан крем за лице на Skin 1004 - много хидратиращ, приятен като текстура, но го подозирам, че ми докара една-две пъпки. Измазах го с голям кеф по деколтето обаче.

# 624
  • Мнения: 1 991
... Isa Knox age focus polynoid wrinkle или подобно на марката с ретинол
За теб това е стъпка назад. Иначе не съм ползвала продукта, нямам и желание, колкото и супер хай тек да е -  е за начинаещи ...корейци! Шегувам се и не съвсем - добре известно е, че при тях всичко трябва да е много деликатно и да не предизвиква никакви раздразнения.

Подходящи ли са азиатските слънцезащити за плаж? Все си мисля че са за ежедневието.
Категорично не и абсолютно да. Ако на слънцезащитата не е упоменато, че е подходяща за дейности на открито - значи е за ежедневието, т.е. за кратки и инцидентни появи на слънце.


Направо срам ме хваща, като гледам снимката.
О, но как така, не е ли ясно кой трябва да се срамува?Sunglasses

~~~

В момента тествам Su:m 37º Micro-Active Sun Serum SPF 50+/ PA++++

Би бил подходящ за млада или комбинирана към мазна кожа (цялата серия е ориентирана към GenZ). Химични филтри, много лек, въздушен, не се усеща изобщо, няма бял каст, не лепне. Важно е обаче да харесвате огледален финиш.

# 625
  • софия
  • Мнения: 1 212
Мерси, Catalano.Много ме подкокороса Одил. Щото освен ретинол, имало и 109 други чудеса.
И нали ми е слаб ангела... добре че си ти с твоята твърда воля Heart Eyes

# 626
  • Мнения: 1 419
Скрит текст:
здравейте, имате ли мнение за тези 2 продукта




aya_2012,

Ползвам слънцезащитата със синята капачка https://www.dm-drogeriemarkt.bg/skin-1004-slantsezashtiten-krem- … 809576261592.html - много съм доволна и не я заменям, ползвам я редовно.

Ползвала съм и този крем https://www.dm-drogeriemarkt.bg/skin-1004-dneven-krem-za-litse-m … 809576261608.html - и от него останах доволна и сега пак ще си го закупя. Ползвах го през м.10/2023 - а тогава си беше с летни температури.

Препоръчвам продуктите, много са добри. Аз съм със смесен тип кожа на 44г

и двата крема стават ли за чувствителна кожа? От Дм ли ги купувате?
Под слънцезащитата нанасяте ли нещо друго?
за първи път ще ползвам азиатска козметика и не знам как да процедирам. Иначе ви следя
от 1-2 год Simple Smile

# 627
  • Мнения: 1 991
Щото освен ретинол, имало и 109 други чудеса.

Всъщност като активи Isa Knox- Age Focus Prime Polynoid Wrinkle Cream съдържа енкапсулиран Medimin A (ретиноид, разработка нa LG), Granactive Retinoid и Bakuchiol. Ако ти се експериментира и го намериш на прилична цена - защо не. Но на твое място бих обърнала взор към новия Dr.Different.🖤

# 628
  • Бургас
  • Мнения: 806
Това лято ще разберем как се държат азиатските слънцезащити на вода. Миналото лята бях с Eucerin Sun Photoaging Control SPF 50+, не съм изгаряла, но прави реакция с морската вода и ми пари на очите. За това се насочих към други за тази година.
Миналата седмица сложихме понтоните за джетовете на пристанището и ММ се кани да кара в края на тази, на мен обаче ми е студено още, въпреки,че като гледам времето може и да пробвам кремовете по-рано от очакваното. Ще пиша разбира се тук.

# 629
  • Мнения: 3 847
Имам слънцезащитните стик и крем на BOJ, имам крема на Torriden, имам няколко вида на Биоре, ами не... не стават за плаж и вода. Добри са за града, да се покажеш за кратко на слънце, но за цял ден - не. Бяхме една седмица на един близък остров, така изгорях, а нанасях през 2 часа. Може и да има обаче някоя силна слънцезащита.

Бях обещала ревю на новата розова нощна маска на Ланеж. Консистенцията е между гел и крем. Те са я нарекли сорбе. Аз съм с комбо кожа, в началото е ок, но на сутринта се събуждам с леко омазнянване на лицето, което го няма при синята маска на същия бранд. Розовата има доста добре уловим аромат на рози, макар че всъщност в състава има някакъв екстракт от божури. Не е лоша маската, но по-скоро е за тези с нормална към суха кожа. Днес си поднових синята маска на Ланеж, на мен ми действа много добре.

Последна редакция: ср, 03 апр 2024, 15:01 от Смърфиетка

Общи условия

Активация на акаунт