Виена тема 15

  • 15 269
  • 315
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 4 273
Здравейте, за празниците в началото на май ще пътуваме за Виена с бебе. Малката е на 3 месеца и ще ни е първи полет с нея. Взели сме рент-а-кар за по - голямо удобство, но моля ако някой е пътувал с бебе да даде някакво инфо и идеи ☺
Ако сте с цел туризъм кола под наем във Виена не ви е необходима, лично мнение. И каква по-конкретно информация ви интересува? Пътуването със самолет на тази възраст е леко, може би на кацане и излитане е добре да му се даде да суче, ако има плаче заради проблеми с изравняване на налягането.

# 256
  • Мнения: 22 473
Аз наистина се чувствам като идиот в момента и не мога да преценя кое е по-добре за семейство.

3бр Сити кард за 72ч, като се възползваме от намаленията с тях, и за 4тия ден да си закупим 4 еднодневни билета.
Цена 29Е
Или 4бр седмични карти,  които ще ни стигнат за времето на престой.
Цена 17.1Е

# 257
  • София
  • Мнения: 4 273
Ами никой не можа да ти каже конкретно за твоя случай. Зависи колко обекта ще посетите и с какви намаления са те. Направи си калкулацията.
Аз лично ползвам само карта за ГТ и си обикалям където и скимне. 

# 258
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 470
Колко отстъпка ще имате с трите Сити кард? Ако е повече от 20евро+4 дневни карти, то вземате Сити кард, ако  не, седмични карти.

# 259
  • София
  • Мнения: 5 260
Ако планирате дните да са изпълнени с посещения, hop on hop off , то вижте и Vienna Pass.

# 260
  • Мнения: 22 473
Колко отстъпка ще имате с трите Сити кард? Ако е повече от 20евро+4 дневни карти, то вземате Сити кард, ако  не, седмични карти.

За повечето обекти са в порядъка на 2-3Е.
Реално не бихме ги избили, освен ако не посещаваме по 5обекта на ден, което не мисля да правим.
А и не ми е това идеята, просто търся оптимален вариант.
Но като гледам ще се спра на седмични карти и ще приключа с чуденето.

# 261
  • София
  • Мнения: 1 641
Колко отстъпка ще имате с трите Сити кард? Ако е повече от 20евро+4 дневни карти, то вземате Сити кард, ако  не, седмични карти.

За повечето обекти са в порядъка на 2-3Е.
Реално не бихме ги избили, освен ако не посещаваме по 5обекта на ден, което не мисля да правим.
А и не ми е това идеята, просто търся оптимален вариант.
Но като гледам ще се спра на седмични карти и ще приключа с чуденето.

От моето проучване преди да тръгна, отстъпките са основно за обекти, които не представляват особен интерес и реално не излиза по-евтино, отколкото да си купиш карта за седмицата и след това да си взимаш билети на място непосредствено преди влизането в обекта.

# 262
  • София
  • Мнения: 9 128
Това, което ми направи впечатление, е, че за част от обектите билетите, закупени онлайн, са по-евтини, отколкото закупени на място.

# 263
  • София
  • Мнения: 1 641
Точно това правехме, купувахме онлайн малко преди да влезем, за да не се връзваме с точен график и да тичаме от обект на обект.

# 264
  • Варна
  • Мнения: 3 897
Някъде назад в темите мярнах, че в къщата на музиката има намаление след определен час. Влизах днес да търся инфо в сайта им, не намерих. Някой да има актуални данни? И дали си струва пакетът с къщата на Моцарт?

# 265
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 848
Къщата на Моцарт не сме посещавали, но ходихме в https://mythos-mozart.com/en/
Не е като Ateliers des lumières в Париж, но ни хареса

# 266
  • Варна
  • Мнения: 3 897
Къщата на Моцарт не сме посещавали, но ходихме в https://mythos-mozart.com/en/
Не е като Ateliers des lumières в Париж, но ни хареса
Благодаря за препоръката, това сега го научвам. Нещо като интерактивна изложба с участието на зрителя, така ли? Не се ли покрива донякъде с къщата на музиката? Там има Асти, които определено ще са скучни на момчетата и се колебая.

# 267
  • Варна
  • Мнения: 602
На детето паспорта изтича лятото. Има ли изискване за 6 месечна валидност, че ако е така, ще трябва спешно да вадим нов паспорт експресна поръчка. Някой има ли опит с подобна ситуация?

# 268
  • София
  • Мнения: 5 260
На детето паспорта изтича лятото. Има ли изискване за 6 месечна валидност, че ако е така, ще трябва спешно да вадим нов паспорт експресна поръчка. Някой има ли опит с подобна ситуация?
В ЕС няма такива изисквания, не.

# 269
  • Варна
  • Мнения: 602
Обаче ние ще пътуваме с кола и ще минаваме през Сърбия. Май ще трябва спешно да отидем за нов, че да не ни върнат на границата. Няма смисъл да рискуваме.

Общи условия

Активация на акаунт