Виена тема 15

  • 19 738
  • 410
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 4 330
Най- популярни са автоматите на ж.п гарите, летището и спирките на метрото. Аз предпочитам онлайн оттук - https://shop.wienmobil.at/de/products

# 91
  • София
  • Мнения: 9 141
А тези билети за 7 дни всички превозни средства ли покриват (включително метро)?

# 92
  • Балчик
  • Мнения: 249
Да всички, без влака от летището.

# 93
  • столицата
  • Мнения: 3 865
И аз само онлайн купувам.

# 94
  • София
  • Мнения: 2 150
Може ли някой да ми пусне линк или да ми каже как се казваше заведението, в което правят хубави ребра и което се препоръчваше в темата? Миналото лято като ходихме във Виена си бях записала 2 заведения, препоръчани тук - едното за ребра, другото за шницели, но и в двете нямаше места и не можахме да ги посетим. Сега пак ще ходим, но съм си затрила записките и не мога да се сетя за имената.

# 95
  • Мнения: 7
Картите за градсия транспот от къде се копуват , ще бъда във Виена за два дни и мисля карта за 48 часа да си взема беше около 14 евро мисля


Здравейте
От гишета на OBB или VOR на летището има там гишета или онлайн

# 96
  • Стара Загора
  • Мнения: 28
Дестинацията за пролетната ваканция е Виена! Досега не сме пътували с кола и решихме да си направим едно пътуване ваканцията с децата. Тръгваме в неделя 31.03. Мислим да правим една нощувка в Сегед и на 1.04 да акустираме в близост до замъка Шонбрун .Запазила съм  нощувки в близък хотел за да можем на следващия ден да стигнем бързо до замъка Зоологическата градина е задължителна както и залата с каретите. Тук започват и въпросите ми:
1- Мога ли да разгледам градините на двореца свободно като стигна до Глориет в края на градините ?
2- Ще разгледаме залата с каретите , но се колебаем за двореца кой тур да изберем Imperial Tour или апартаментите?
След това имаме още два пълни дни за Природонаучния музей, императорските съкровища, замъка Хофбург с музея на Сиси, Пратера и още доста набелязани неща. Специално посещение до гостуващата изложба на The Formula 1 Exhibition, Vienna защото сме фенове на Ф1и ако успея да вмъкна и е посещение на Ред Бул Ринг.

Другото ми притеснение е откъде да минем- едни препоръчват през Унгария, Други през Хърватска заради проверките по унгарската граница. Незнам,  неискаме да бързаме, имаме 6 дни да обиколим.
Възможен ли е преход от София до Будапеща за 10 часа? Ако решим през Хърватска ми пасва идеално за посещението на РедБул Ринг но нямам представа как да разделя там пътя. Единствения ми ориентир е тура в пистата от 12 и 14 часа потвърден на 1.04 от организаторите.
Ще се радвам да споделите мнение и съвети  най-вече за маршрута .

# 97
  • София
  • Мнения: 2 905
Съпругът ми много пъти е пътувал до Виена с кола, винаги пътува през Унгария. Последният път се връщахме заедно с кола към Бг и пак минахме през Унгария. София - Виена ние го вземаме без нощувки, на един дъх с 1-2 стопа за кафе и тоалетна.

# 98
  • Мнения: 9 503
Съпругът ми много пъти е пътувал до Виена с кола, винаги пътува през Унгария. Последният път се връщахме заедно с кола към Бг и пак минахме през Унгария. София - Виена ние го вземаме без нощувки, на един дъх с 1-2 стопа за кафе и тоалетна.
Но двамата ли се редувате да шофирате? Защото за един човек да шофира е изтощително...

# 99
  • София
  • Мнения: 1 184
Ние също пътуваме без нощувки. Шофьор е само съпруга ми. До Виена е само магистрала. Тръгваме сутрин и късния следобед сме на кафе. Винаги сме минавали през Унгария, като понякога е бързо, понякога сме чакали и над час. Зависи от трафика и работещите гишета. Обикновено обядваме в Суботица.

# 100
  • Мнения: 9 503
Веднъж пътувах с автобус от София до Париж. Тръгнахме вечерта около 21:00ч. и пристигнахме на другият ден вечерта в Унгария в Тата,където пренощувахме. Тоест,пътувахме една нощ и един ден. Автобусът беше много мощен и шофьорът караше бясно със сигурност с над 100км/ч.

# 101
  • София
  • Мнения: 1 184
Тръгваме към 7 сутринта. ММ кара с ограниченията. С две деца сме. Спираме на ОМV след границата ни, около Ниш, веднага  след Белград. Около 1-2 обядваме в Суботица. Пак почивка и кафе след Будапеща и след 2 часа сме във Виена.

# 102
  • Мнения: 221
Ако имате време, посетете Редбулринг. Това, което се вижда на тези обиколки, няма как да го усетите на състезание. За фенове е много интересно. Пистата е на около 2 часа от Виена. Може да си резервирате и каране на болид(бяха съвсем поносими цени, но се ангажира час предварително).

# 103
  • Мнения: 6 979
.............................................
1- Мога ли да разгледам градините на двореца свободно като стигна до Глориет в края на градините ?
..............................................
Градините са със свободен достъп, така че можете да се разхождате из тях колкото си искате.

# 104
  • София
  • Мнения: 2 905
Съпругът ми много пъти е пътувал до Виена с кола, винаги пътува през Унгария. Последният път се връщахме заедно с кола към Бг и пак минахме през Унгария. София - Виена ние го вземаме без нощувки, на един дъх с 1-2 стопа за кафе и тоалетна.
Но двамата ли се редувате да шофирате? Защото за един човек да шофира е изтощително...
Не, само съпругът ми шофира. 10тина часа пътуваме. Даже сега го питах пак, според него през Хърватска е също хубава магистрала, но е по-обиколно.

Общи условия

Активация на акаунт