Виена тема 15

  • 19 328
  • 408
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 22 524
Аз тъкмо се откажа от Виена, и пак гледам полети и апартаменти.
Мисля че се спрях на средата на май, три нощувки и полети в нормално време.
Наясно съм, че времето е малко, но не мога да си позволя да отсъствам дълго от работа.
Не гоним програма максимум,  така че каквото видим, искам да се насладим на града, а не да препускаме от място на място.

# 106
  • Стара Загора
  • Мнения: 28
Благодаря на всички за отговорите . Помогнахте ми много , мисля да запазя един хотел през букинг в Будапеща, който има анулация до последния момент до 18 часа като  резервен вариант и да премахна нощувката в Сегед. 

.............................................
1- Мога ли да разгледам градините на двореца свободно като стигна до Глориет в края на градините ?
..............................................
Градините са със свободен достъп, така че можете да се разхождате из тях колкото си искате.
Благодаря за разяснението!

# 107
  • Мнения: 516
Между Виена и София ние също пътуваме само с кола и без нощувка. Вземали сме го и за 9 и за 23 часа Simple Smile😀 зависи от чакането по границата и движението.  В повечето случаи минаваме Унгарско сръбската граница през Томпа  Този пункт е близо до  Суботица и обикновено е по малко натоварен.. Но пътя се удължава с около 100км.
Относно Шонбрун - не ви трябва билет за да разгледате градините и да се качите на глориете  А другата седмица го дава чудно време , 23 градуса, до понеделник..

# 108
  • Мнения: 212
А за Грац отново ли е по-добре през Унгария, защото се бяхме ориентирали да пътуваме през Хърватия?

# 109
  • София
  • Мнения: 1 184
За Грац минахме през Хърватска. Като недостатък може да се отчете по-скъпите толове там, но се пътува бързо и удобно.

# 110
  • Мнения: 212
За един ден изпълнимо ли е за един шофьор?

# 111
  • София
  • Мнения: 9 141
Трябва ли да купуваме предварително билети за някоя от забележителностите? Аз още се ориентирам в картите и отстъпките, а то съвсем наближи. Имаме още 2 седмици до пътуването. Blush

# 112
  • EU
  • Мнения: 402
Ще бъдем във Виена от 1 до 3 април.  1 април-понеделник е първия ден след католическия Великден. Ще има ли отворени магазини и ресторанти?

# 113
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 499
Ресторанти ще има, но магазини няма да има.

# 114
  • Мнения: 22 524
Колкото повече чета, толкова повече се обърквам и не знам каква програма да направя. Никога не ми е било толкова трудно с някой град.
Ще имаме 2пълни дни, един след обед при пристигането ни във Виена и един преди обед преди тръгване. Даже и повече защото към 16ч трябва да тръгнем към летището. 

Някой може ли да помогне за програма за 2пълни дни. Без да влизаме в дворците вътре, за децата ще е отекчително. 

Ще бъдем в този район настанени.

# 115
  • Мнения: 39 664
Ще ги кажа каква беше нашата програма. Квартирата ни беше до Пратера. Първи ден дойдохме по тъмно. Втори ден автобусче хоп оф хоп он. Обиколка на града. Вечерта откриваха коледният базар на кметството. Втори ден Шонбрун, на връщане Белведере, пак базари с пунш и наденички. Трети ден разходка до операта и Пратера. На 4 си тръгнахме. Задължително да опитате шницела и кайзершмарна.
Сега е топло и сигурно са тръгнали корабчетата по Дунав.

Последна редакция: нд, 24 мар 2024, 13:08 от sigma

# 116
  • Мнения: 264
С малки деца моите фаворити са зоопаркът, природонаучният музей, къщата на моретата, Пратера. Може да се отиде и до кулата на Дунава, има външна пързалка. Дворците, кметството, операта - само отвън, евентуално и кулата на Свети Стефан.

# 117
  • Мнения: 22 524
Всъщност децата са по скоро тийн, на 16 и 11г.

# 118
  • Мнения: 8 335
Всъщност децата са по скоро тийн, на 16 и 11г.
Е, стига де...отекчително! Една трета от Европейската история минава през Виена или тези деца нямат никакви интереси.
Първи след обяд - Центъра, Площада пред кметството, централната улица до Свети Стефан. По пътя кафе и торта в Сахер или наденички на стълбите на Албертина.
Втори ден : Шрьонбрун с влизане и екскурзовод, градините и зоопарка.
Или пък : Природонаучният музей в центъра и двореца на Сиси. Или природонучният сутринта и технищеският след обяд.
Втори ден : Пратера и музея на мадам Тюсо.
Последен ден: каквото не сте успели да видите - операта, Белведере, Албертина

# 119
  • Мнения: 22 524
Hope for Two, много силно определение за интересите, но ще го пропусна.

Ще подредя една програма, макар че не знам доколко ще я изпълним в този и вид.
Единственото сигурно ми е 72ч карта за ГТ. Мисля че е добър вариант.
А от и до летището ще ни вземат приятели.

Общи условия

Активация на акаунт