Счетоводител в нужда се познава 21

  • 17 523
  • 497
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 14 453
Огледай какво е подадено и помисли какъв им е проблема. Дати, клетки, данни.

Ами,това първо направих,ама ядец.

# 76
  • Мнения: 48 053
А те не виждат ли и да ти кажат от НОИ?

# 77
  • Мнения: 2 060
С електронния подпис, с който е подаван болничния, се влиза в е-обезщетения  в сайта на НОИ /тамкъдето се прави регистрацията на пописа за да се подават болнични. От там можеш да си рапечаташ писмото за корекцията.

# 78
  • Мнения: 14 453
С електронния подпис, с който е подаван болничния, се влиза в е-обезщетения  в сайта на НОИ /тамкъдето се прави регистрацията на пописа за да се подават болнични. От там можеш да си рапечаташ писмото за корекцията.

Благодаря,но става въпрос за корекция в Приложение №10,а за справката е нужен болничен.
Детето е родено извън България и не са прадставяни болнични, а направо Приложение№10,явно в това е проблемът.
Благодаря !

# 79
  • Мнения: 48 053
Едва ли. Майчинството е право, а не задължение. Имала съм такива, може направо приложение 10. Странно че не казват какъв е проблема. Вероятно стандартния служител не знае, запецва им стандартната автоматична система може би, но иначе трябва да може да се подаде. Вероятно трябва да отбележиш някъде дата на термин, защото им е важно за броя дни.

# 80
  • Мнения: 14 453
Това ясно,но да подам наново Приложение№10 и да чакам да видя какво ще стане,защото по описания начин ЕГН и №Болничен ,не мога да разбера къде е проблемът.
Подадено е вече Приложение№10 и има корекция явно, която не мига да намерят.Абе...

# 81
  • Мнения: 48 053
За София ли е? Хрумва ми да дадеш да го зяпаме заедно или да ходиш на място в НОИ...щом по телефона не съдействат...трети вариант, подаваш произволна безобидна корекция, и чакаш ново писмо и не го триеш Simple Smile

# 82
  • Мнения: 14 453
За София ли е? Хрумва ми да дадеш да го зяпаме заедно или да ходиш на място в НОИ...щом по телефона не съдействат...трети вариант, подаваш произволна безобидна корекция, и чакаш ново писмо и не го триеш Simple Smile

Ето това направих и сега чакам.
За телефона -едно ,че е импулсен-това не е важно ,но се чака с часове и накрая пак нищо.
Ама нищо подадох пак и чакам,а дано!
Благодаря и спорен безпроблемен ден!

# 83
  • София
  • Мнения: 7 109
За телефона -едно ,че е импулсен
Звънни на този, той не е импулсен, пак се чака  02 902 0506

# 84
  • Мнения: 2 060
С електронния подпис, с който е подаван болничния, се влиза в е-обезщетения  в сайта на НОИ /тамкъдето се прави регистрацията на пописа за да се подават болнични. От там можеш да си рапечаташ писмото за корекцията.

Благодаря,но става въпрос за корекция в Приложение №10,а за справката е нужен болничен.
Детето е родено извън България и не са прадставяни болнични, а направо Приложение№10,явно в това е проблемът.
Благодаря !
Не влизаш в меню "Справки" /където е по ЕГН и номер на болничен лист/, а избираш "Документи" - там се виждат писмата и за Приложение 10.

# 85
  • Мнения: 14 453
Благодаря,това първо го направих.

Последна редакция: пн, 29 яну 2024, 09:27 от Sause baus!

# 86
  • Мнения: 680
Може ли да се направи график за работа на сумирано време за трима души и още един, който работи 4 часа през деня? С нощен и дневен труд.
                П                    В                        С                      Ч                    П                      С                           н
Дневен 06-14 - В       06-14 - В          06-14 - А          06-14 - А        06-14 - М          06-18 - М             06-18 - В
Нощен  18-06 - М      18-06 - М         18-06 - В          18-06 - В        18-06 - А           18-06 - А              18-06 - М

Последна редакция: пн, 29 яну 2024, 21:25 от jof

# 87
  • Мнения: 41
Здравейте,
Извинявам се предварително ако съм извън темата.
Занимавам се с ТРЗ от скоро и искам да разбера може ли да назначим няколко работника с дипломи за средно образование на длъжност различна от образованието им. Конкретно, искаме от общи работници да ги преназначим като кофражисти, но завършеното им образование е ,примерно, "Стругар"?
Ще съм благодарна и ако ме насочите къде да търся решението на подобни казуси...закони, правилници или др.

# 88
  • Балчик
  • Мнения: 753
Здравейте,
Извинявам се предварително ако съм извън темата.
Занимавам се с ТРЗ от скоро и искам да разбера може ли да назначим няколко работника с дипломи за средно образование на длъжност различна от образованието им. Конкретно, искаме от общи работници да ги преназначим като кофражисти, но завършеното им образование е ,примерно, "Стругар"?
Ще съм благодарна и ако ме насочите къде да търся решението на подобни казуси...закони, правилници или др.
Фирмата има предполагам правиник за вътрешен трудов ред, иначе от дейността на фирмата зависи всичко. Някои длъжности имат задължително изисквания за образование. Прегледайте и класификатора на професии, в кои категории са вашите длъжности, пример - за да наемите счетоводител, който да има право на съставя и подписва годишни отчети, следва за покрива определени изисквания по закона за счетоводство. Общо казано, щом изрично не е споменато образованието , всичко зависи от фирмата и вътрешните докумени.

# 89
  • Мнения: 834
Здравейте, как може свекърва ми да си купи стаж? Трябва да се пенсионира септември 2025г., но работата й е много тежка. Има ли вариант да закупи стаж и да се пенсионира?

Общи условия

Активация на акаунт