Отговори
# 285
  • Мнения: 523
Mimsd, дъщеря ми имаше този проблем. Педиатърката ни посъветва да правим седящи вани със смрадлика всеки ден и на смяна на всеки памперс съвсем леко да подръпвам, без сила. И се оправи. Разлепиха се и запипнах да попиствам с бебешка мицеларна вода и всеки ден да правим същото упражнение п оведнъж, за да не слепнат пак.

# 286
  • Мнения: 1 509
Nicolee, не знаех, че кърменето не се препоръчва в напреднала бременност. Опитай постепенно да разреждаш броя кърмения и да намериш друг начин за утеха, ако е основният. Аз действам често и с тупане на дупето.

Mimsd, една приятелка имаше този проблем с дъщеря си, доволни са от доктор Беличева в София. Бяха на консултация и тя обясни какво да правят. Ако имаш възможност, запиши час.

За излизанията - вън сме по 2-3 пъти на ден. Вкъщи е нервен. Не иска играчки, а само забранени и опасни за него неща. Сега полудявя по пясъка навън Bowtie

# 287
  • Мнения: 127
Има ли вече дечица с поставена ваксина Морбили, ние отложихме ваксинацията заради бактерия в урината. Как понесоха имунизацията децата ви?

# 288
  • Мнения: 1 509
Сами е с поставена ваксина преди седмица. Беше нервен в деня на поставянето. Не вдигна температура. Едва на 5-6 ден вдигна 37 и нещо, но му избиват кучешките зъби, та може и от това да е.

# 289
  • Варна
  • Мнения: 242
Оф момичета, не знам дали сте го коментирали ама тия свекърви...
Голямо нахалство е моята. Не спира да ме тормози индиректно през ММ, че не виждат малката. Че сега стоим при моите родители и те не я виждат наравно с тях. Майка му не спира да му пали телефона за всякакви глупости докато е на кораба, имам чувството че само го настройва против мен и моите родители. Аз за съжаление карам по-тежка бременност от първата, с гадене и виене на свят почти по цял ден, не стига че Атия е супер обсебена от мен, което още не мога да си обясня на какво се дължи, ами сега се натоварвам и от други странични неща. В крайна сметка е нормално да имам по-голямо доверие и да разчитам повече на майка си за помощ и грижи. Не пренебрегвам свекърите, ама няма как да им я водя всеки ден да и се радват. Тя обаче не спира да твърди, че не им я давам и страня от тях.. просто вече изнемогвам психически.
А да не ви казвам какви коментари чух за решението ни да родя второ дете сега.. тази жена ще ме подлуди. Според нея си търся само причина да не работя и да лежа на гърба на ММ, ходила съм само по разходки и по кафета с други майки, а ММ бъхтел нон стоп за нас.. Детето трябвало вече да става самостоятелно ???? А аз да се ориентирам към работна среда, един вид имало баби да гледат детето, а аз пак не работя, а се мотая вкъщи.

# 290
  • Мнения: 1 509
Nicolee, тя как очаква да се виждате нон стоп с такива коментари по твой адрес? Абстрахирай се и гледай своето удобство и това на Атия. Сега е много важно да не се нервираш излишно. А кой кога ражда, си е негова работа. Може да й го кажеш, ако стане дума, матката си е твоя най-малкото...

# 291
  • Мнения: 127
Свекърва ми е далеч от нас и със сигурност не ѝ е приятно,че майка ми вижда детето всяка седмица,но никога нищо не е казала. Като цяло на нея трудно бих се доверила да го гледа, разсеяна е, вечно е в разговори по телефона и малко се притеснявам за момента , в който ще трябва да ѝ оставя Никола, но хубавото е,че и мъжът ми мисли същото. Откакто почина свекъра ми тя доста се промени и нормално ... От време на време дава неискани съвети, но аз не я отразявам твърде.

# 292
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 558
Никол, изключително неприятна ситуация, за съжаление често срещана.
В един град ли се всички? Може да им предложиш да дойдат да вземат Атия за разходка или нещо подобно. В някакъв момент може да им предложиш да я вземат и с нощувка, знам че ти звучи трудно и невъзможно, но от това или ще излезе, че Атия може да нощува без теб или ще видят те, че не е толкова лесно и ще позамълчат малко.
Останалите им коментари дори няма смисъл да се дискутират, показват изключително лошо възпитание и неуважение към собствения им син и неговия избор на съпруга.

Последна редакция: пт, 19 апр 2024, 12:39 от march23

# 293
  • Мнения: 986
Никол, много неприятна ситуация.Добре поне,че не живеете заедно,че тогава кой знае какво още щеше да се измисли.И не се връзвай много много.Старай се да ги игнорираш философски тези приказки.
Иначе при мен е пълна лудница ,едвам го опазих малкия и направихме предпоследната ваксина..Сега се оказа ,че малката племенничка трябва да е под карантина ,защото в групата им в детската имало дете контактно на дете с варицела.Ей затова не искам да са постоянно заедно,но оставя ли го навън с баба му и каките са вече там.Сега изрично ги помолих никакви събирания в къщи,навън и където и да е ,не само заради малкия ,но и заради мен, защото се оказах бременна.Съвсем началото ,но им казах за да се съобразят ,иначе само да се обърна и все едно нищо.
А морбилито още не сме я правили ,остана ни нас за следващия месец.Чувала съм ,че тя е малко по -тежка,но дано се понесе леко.

# 294
  • Мнения: 613
Funn, честото! Лека бременност ти пожелавам! Simple Smile

Ние сложихме ваксината против Морбили. Няколко часа след това малкият не спираше да плаче Sad Никога до сега не е било такова нещо след ваксина. Но до вечерта се успокои и всичко отмина. Не вдигна висока температура. В резюме - с няколко часа рев мина всичко.

# 295
  • Мнения: 127
Честито и на втората, чакаща второ 😁 Лека бременност ❤️

Последна редакция: нд, 21 апр 2024, 15:44 от Nikol15

# 296
  • Мнения: 1 577
Леле funn ЧЕСТИТО!!!

И на теб и на Никол желая лека бременност,  да ви слушат роднините, и да помагат ... продуктивно😄🤞

# 297
  • Варна
  • Мнения: 242
Eйй супер funn Revolving Hearts Честито и лека бременност и на теб
Аз утре влизам в  6 месец

# 298
  • Мнения: 986
Благодаря ви момичета,дано да бъде лека.Ето от къде се появиха гъбичките в устата.Лошото е ,че още ги боря и не виждам особен напредък.Дано всичко е наред с бебето и да се отърва от тях.Иначе съм съвсем в началото....едва 5 седмица,още не сме чули сърчице.Само на преглед потвърдихме бременността.♥️

# 299
  • Мнения: 545
Nicolee.smoletsova, funn, всичко да е наред с бременността и да се чувствате добре! Two Hearts

Общи условия

Активация на акаунт