С какво ви дразнят свекървите? -- 153

  • 33 079
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 125
   А защо не си поговорите с тази свекърва. Деликатно и културно, но конкретно и ясно. Може и да се прави сега на две и половина, но едва ли е забравила какво е обещавала. Нещо такова: "Ако ти не беше предложила тази къща да е за нас, нямаше да си вложим всички средства точно в нея, та и да задлъжнеем към банката. Щяхме да търсим друг вариант за наше жилище. Ако си размислила сега, ето такава сума сме вложили, върни ни я, за да действаме и ние по друг план. Други пари нямаме. Сама виждаш на какъв хал сме и че живеем в гарсониерка, която дори не е наша."
   А ако мъжът ти не смее, говори ти лично с нея. Не е задължително да го каже той, семейство сте, касае ви и двамата.

# 61
  • Мнения: 4 926
   А защо не си поговорите с тази свекърва. Деликатно и културно, но конкретно и ясно. Може и да се прави сега на две и половина, но едва ли е забравила какво е обещавала. Нещо такова: "Ако ти не беше предложила тази къща да е за нас, нямаше да си вложим всички средства точно в нея, та и да задлъжнеем към банката. Щяхме да търсим друг вариант за наше жилище. Ако си размислила сега, ето такава сума сме вложили, върни ни я, за да действаме и ние по друг план. Други пари нямаме. Сама виждаш на какъв хал сме и че живеем в гарсониерка, която дори не е наша."
   А ако мъжът ти не смее, говори ти лично с нея. Не е задължително да го каже той, семейство сте, касае ви и двамата.

Тъй, тъй. Ама стой та гледай като писне свекървата "Вие искате да ми вземете къщата! Аз цял живот тука съм живяла и тука ще си умра. Пък грабете тогава! Неблагодарници! Сметкаджии!".

# 62
  • Мнения: 3 623
Тази свекърва ще обърка живота и на двете си деца. Това е най-лошото в цялата ситуация. Злодеида, много се надявам поне вие да намерите изход от ситуацията. Аз бих предложила вместо със свеки да говорите със сестра му. Къщата отремонтирана от твоя мъж няма да ѝ даде семейство.

# 63
  • Мнения: 13 784
Свекървата в чужбина, обещава нещо си, вярвате ѝ, но сестрата къде беше в това време?
При наличието на по-малка и неустроена сестра, голямо предоверяваме са били тези сериозни вложения. На зелено.
Поискайте си парите! Поне половината, които са с кредит. Щом идва от чужбина, все трябва да има нещо спестено.

# 64
  • София
  • Мнения: 28 747
Тази свекърва ще обърка живота и на двете си деца.
...
Подплатено с добри намерения вероятно.

# 65
  • Мнения: 3 623
Нищо добронамерено не виждам в подобна намеса. Cry В случая дори не става въпрос за дребнавост и заяждане. А тотално отхвърляне на изборите и бъдещето на децата.

# 66
  • Мнения: 18 649
Всъщност какво прави този мъж у вас. Топли те ,но това може и една гумена грейка, секс може  дя прескача да правите. Пращай го да си заема стая     и толкова.
 Минаха времената да дондуркаш мъж, че няма накъде, пък и  ти си с терена.

# 67
  • Мнения: 4 926
Абе тя жената сигурно иска децата й да са добре, ама не може да намери начин как да им помогне адекватно. А това за брака на дъщерята - късно се е сетила да я учи. Тия неща се изясняват преди големия корем.

# 68
  • Мнения: 3 125
   Лютиче, разсмя ме Simple Smile. Като си иска къщата, добре, тя и без това си е нейна. Вложенията да осребри. А как им помага, не знам. Само ги обърква. На нас с мъжа ми нищо не са ни давали, нищо не са ни и обещавали. Съответно нищо не сме очаквали.
   А за наследства никога не съм мислила. За да ги наследим, значи че са умрели. Дай боже да не ги наследяваме скоро!

# 69
  • Мнения: 21 563
Надявам се, че сестрата няма да се поддаде на глупостите на майка си и ще си остане с мъжа си. Едва ли и се гледа сама бебе, още повече че те с мъжа и май нямат сериозни  проблеми.

# 70
  • Мнения: 13 784
И да не се омъжи официално момичета, какво? В днешно време!
Тази свекърва колко годишна е? И живяла в чужбина при това!

Злодеида да не се кара с мъжа си! И без теб сигурно му е много тежко и гадно.
Опитайте с добро да минимализиране щетите. Трудът вече е хвърлен залудо, но поне част от парите си върнете!

# 71
  • София
  • Мнения: 6 186
Ако къщата е на два етажа, би могло свекървата да живее на единия, а да пусне наематели на другия като парите отиват за сина ѝ, за да си върне част от заема. Подметнато деликатно във вариант: "Абе мамо толкова пари хвърлихме в тая къща, още връщам заема, пък един имот неизползван се руши - хубаво е да имаме някакви приходи от него". Защото е реално, че ще почне да се руши, като всичко в този свят.
Това теоритично, на практика е много вероятно свекървата да не иска да живее с чужди хора, синът да не смее да и отправи такова предложение, а къщата да е в град, в който квартири под наем не се търсят.

# 72
  • Мнения: 13 784
Момичето си написа каква е къщата - горе две стаи и бани, долу всекидневна. Къща като за едно семейство от мама, татко и едно или две малки деца. Като пораснат, пак става проблематично разместването. Не става за квартиранти. А и не се знае къде е и дали има търсене на квартири там. Ако е в по- малък град или село, хората всички си имат къщи и етажи.

Последна редакция: нд, 14 яну 2024, 22:52 от птица

# 73
  • Мнения: 11 571
Зло. 60 бона...
Умна си.Ама пак те прекараха.

# 74
  • Мнения: 5 259
Къшата има приземен етаж, две стъпала надолу. Много уютен и топъл с отделен вход Предложих на моя идеята да го пусне поднаем, съгласи се. След 2 дни ходи при майка си и вече идеята не му харесваше.
Зло. 60 бона...
Умна си.Ама пак те прекараха.
Като всеки път.

Аз няма да надплащам за къщата, в която живея. Сестра ми е уредена, чкам майка ми да се прибере тук и да прехвърляме.

Общи условия

Активация на акаунт