С какво ви дразнят свекървите? -- 153

  • 33 244
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 691
Редно е било да не се съгласяваш още в началото. Тия разходи, труд, умора, отсъствие на мъжа ти и т.н. касаят и теб и сем-вото ви и имаш право на глас. Като не става с добро, с ултиматуми... Но сега връщане назад няма - нито парите, нито вложените усилия... ами дано не излязат наистина съвсем напразни.

# 76
  • Мнения: 18 744
Всяка заповед е предпоследна. Гинчето като поседи при мама ..друго ще пее. То отдалеч  лесно.

# 77
  • Мнения: 2 389
Абе тя жената сигурно иска децата й да са добре, ама не може да намери начин как да им помогне адекватно.

Мне, иска на нея да и е добре. Да си живее с двете си деца и внуче да си гледат. Синът ще играе ролята на мъж и за двете - майка и сестра. Нали са си кръв ... Извратена работа, но се среща.

# 78
  • Мнения: 21 650
Нали държи брак да има дъщеря и, сигурно перспективата да е с дете без мъж я плаши, независимо какво разправя.

# 79
  • Мнения: 2 389
Да, бе държи. Ако не се ожени, се прибира при мама с бебето. Така е казала. А кой ще ги гледа двете с бебето - естествено, че синът. Идеално ще им е и на двете. А къщата ще е за дъщерята, защото е сама жена и има дете. Схемата не е чудо невиждано.

Наскоро бях свидетел, как се обработва мъж, че трябва да се прибере, защото сестра му ще ражда и той е най-важният мъж в живота и. Като попитах за бащата ме гледаха с широко отворени очи. Изобщо не го брояха за човек, пък какво остава да е важен при раждането на неговото дете.

# 80
  • Мнения: 2 656
Нали държи брак да има дъщеря и, сигурно перспективата да е с дете без мъж я плаши, независимо какво разправя.
Тя точно ако напусне мъжа си ще е с дете без мъж. Иначе, дори и без брак, мъж ще си има.
И аз смятам, че майката го прави от егоизъм, а не заради доброто на двете си деца.

# 81
  • Мнения: 4 822
Дано съм лош пророк, но в цялата ситуацията някой ще е "от два стола ....на земята".
 Кофти е за Злодеида, че влага средства, нерви и време, а 2 от 3-те не се възстановяват по никакъв начин.

# 82
  • Мнения: 5 032
Абе не знам какув егоизъм е да си прибереш децата при теб. Даже и с бебе! Че то това ще й стане работа 24/7 да ги обгрижва всички...

# 83
  • Мнения: 18 744
Да бе, аз си мислех свекърва ми какво ще прави при такава ситуация. Ами ще намери кой вместо нея.  Всеки има талант за нещо. Нейният - да намери работник. Предала го е напред и това.
 Тя пък се чудела кой ще ми топи свинската мас, това нейно задължение, аз не бях опитвала. Лесно ,не гледахме прасета ,синът и не трябва да яде свинско. Лесно било. Но намерила какво не мога, пак не е сигурно мога ли.
  Залагам щерката да опита при мама и види къде е по-добро. Потом назад, ако я  искат още. Ако е като мама си,  а те не са....

# 84
  • Мнения: 2 389
Абе не знам какув егоизъм е да си прибереш децата при теб. Даже и с бебе! Че то това ще й стане работа 24/7 да ги обгрижва всички...

О, ще намерят начин. Съседки, приятелки, синът като живее при тях ще им плаща сметките и храната, вечер ще дундури бебето. Конфигурацията е като семейство с баба, колкото и извратено да изглежда. За тях си е идеално. Екстра са си такива, хич не ги мисли.

# 85
  • Мнения: 5 371
В малките населени места особено, не е зора да се покаже любов, а да има с какво да се хвалят пред съседките.


Аааа ,ние от малките населени места изобщо не си обичаме внуците.  Правим подаръци  само и единствено заради  съседките.

# 86
  • при късмета
  • Мнения: 24 123
КАГ, ти самата го изкара, че е по-важно какво ще каже свекървата/бившата/ съседките, така, че иронията ти би трябвало да е към самата. Друг път задръж за себе си абсурдните си предположения и аргументи и няма да те разбират криво
ЗЛОДЕИДА, бих ти написала, че ще имаш проблеми, но в твоя случай е, че ще продължават, а не тепърва да се оформят. Свекървата иска децата ѝ все да са около нея и ще прави всичко възможно това да е затворен кръг, който се повтаря, независимо от партньорите. Ако на "децата" не им дойде акъла в главата, то свекървата ще успява докато е жива. А после ще се избият помежду си, защото залог за това са имот/и. Ужасен сценарии, но много вероятен

# 87
  • Мнения: 5 371
Ма ко,ти  винаги си  права.  Абсурдно е да вникнеш  и  приемеш   другите мнения.

Тук не става въпрос за съседите,а за бивши свекъри и бивш мъж.   Различно е и то много различно.   Но ти от висотата на  самомнението си за себе си, не можеш  да приемеш, че е нормално жената да се притеснява и да не го приема за правилно.  Защо поне веднъж не се опиташ  да погледнеш от нейна гледна точка или мнението на други, освен своето?  
Злодеида,нещо аз ли не разбрах? Нали свекърва ти НЕ е казала, че ще прехвърля къщата на зълва ти? Да не би това да са само твои опасения,без да има реални намерения  за това? Има ли някакви подхвърлени реплики, заради които ти да се притесняваш, че ще стане  наистина?  Ако опасенията ти лежат на факти,взимай мерки Овреме.

Последна редакция: вт, 16 яну 2024, 11:04 от K.A.G.

# 88
  • София
  • Мнения: 3 959
Логично е да се очаква прехвърляне на имота на дъщерята, особено след като тя има дете. Свекървата е изманипулирала и използвала синът си да направи непосилен финансово и времеемък ремонт с обещания или намеци, че после ще продаде, раздели, постъпи справедливо. Или поне го е оставила да си мисли така и да влага здраве и пари. После се е отметнала с лекота. И ако повлияе на дъщеря си да остави бащата и да иде при нея - по майчинство и с бебе, какво точно можеш да очакваш от подобен манталитет? Той е мъж - ще се оправи!

# 89
  • Мнения: 1 037
Аз не разбирам как мъжът на Злодеида си мисли, че това не засяга нея - парите, които е вложил, щяха да са иначе за тях като семейство, времето, което е губил там, също. Тя пряко не е загубила нищо, но като семейство са загубили. А свекървата как може да пълни главата на дъщеря си да напуска мъжа си докато е бременна и то само защото нямат официален брак. Не знам ако мъжът й чуе как ще реагира.

Общи условия

Активация на акаунт