Олеле, принцеският вирус!

  • 6 646
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 768
 Joy

доста ме развесели темата, Анде  Joy

Ами верно е, и при нас вируса прогресира в Уинкс, Уич, Брац и прочие. Няма начин, в училище всички ги тресе тази треска, доста е заразно  Laughing
Но като че ли има известно подобрение на клиничната картина, продължава да препочита "розавото", но не толкова, колкото преди. В гардероба й започнаха да се забелязват и други цветове. За училище й купих раница без Барбита и Уинксове, но все пак розова... ама с кафяво, даже ми хареса  Grinning Но това след една тирада (абе направо театър) от мен и Малена колко са глупави раниците с герои, как вече не й подхождат и т.н.

# 16
  • Мнения: 6 039
oх, Андааа, колко хубава тема за такива като мен, дето им предстои /дано ни подмине/
аз нали съм от клуба "HATE BARBIE" МНОГО МЕ ВЪЛНУВА ТЕМАТА


абе мразя я тая кукла #Cussing out Joy и се чудя с омразата си, дали няма да предизвикам огромна любов в дъщеря си към това "същество"
тя засега няма никакви мераци, ни към розово, ни към каквито и да е кукли, ама знае ли човек - чуждото влияние - градини, приятелки и т.н.
а щом е заразно, ще огранича контактите й  с момичета /има ли заразени и момчета?/ Wink

# 17
  • Мнения: 2 353
  Според мен надценяваш опасността. Днес е Барби, утре е пожарникар, вдругиден куче...децата в някои отношения са актьори, искат да пробват различни роли. В крайна сметка не си пада по Лепа Брена, нали? Остави я да си напълни тази тубичка, сама ще я остави като й писне.
  Веднъж казах на Калина, че принцесите са лигли. Тя се обиди жестоко. Оттогава спазвам ненатрапчива дистанция между своите и нейните емоции и вкусове.

# 18
  • Мнения: 2 792
/има ли заразени и момчета?/ Wink


Всъщност да има- Момчил, но пък не престава да иска да е принц, дори това му беше коледния подарък(костюм на принц). Май Барби манията му мина, тя не беше нещо особено, харесваше му да се занимава с тях да ги преоблича и да им готви и сервира,  отдавна не се е занимавал с тях сега е на вълна колички, така че всяко чудо за три дни. Но определено той е по-голям фен от сестра си.

 Димана и тя мина през принцесите и розовото и сега от време на време има един лек розов уклон, но не е прекален. Балерина така и не пожела да става, а Барби не я впечатли много, но пък сега е фенка на  Брац и клуб Уинкс.
  Не съм предприемала кой знае колко драстични действия относно маниите- рисумат й се принцеси, ок нека рисува държала съм да съобразява стилистиката, подходящи цветове, да изглеждат различни такива неща... Носи и се розово- ок нямам нищо против, но пък избираме готина и разчупена кройка, по-различен модел ей такива неща. 
Единственото, на което съм се възпротивила категорично е дрехите с пайетки и камъчета, тогава се научих да обяснявам какво значи кич и претрупаност.
  До някъде им повлиявам и със собствения си вкус, защото на шопинг обикновено са с мен и при избиране на модели и те участват с мнения и ако ми предложат, някой кичозен розов боклук, аз категорично отсичам, че такива неща не нося, те ако искат да носят  Mr. Green
 Малко извън темата аз май винаги излизам от темата, но децата са страхотен стайлинг съветник, стига да си на ясно с вкуса си, не лъжат ако нещо не ти подхождаи реагират искренно, когато наистина комбинацията е добра, това от личен опит го знам  Laughing

# 19
  • usa
  • Мнения: 2 113
леле, анда, каква мъка те е сполетяла Confused!!! аз се имам за голяма късметлийка поради факта, че въпреки наличието на две отрочета от женски род, в къщи барбита не са вирели. снабдихме се с няколко експоната под формата на подаръци, но бяха удостоени с нищожно внимание. преди година-две ги засякох да гледат накакъв игрален филм по дисни канала с главен герой барби - безумна история за някаква кукла от този вид, която се съживява и накрая на историята става експонат в музея  Sick... на такъв бъзик ги подложихме с баща им, че вече като чуят барби и настръхват... общо взето гледам да не им се меся агресивно в изборите, дори дрехи с камъчета и пайети се пречупих и купувам напоследък, но барби не бих могла да преглътна. това е за по-големи дечица, но все пак да го споделя. тук всяка учебна година в училище имат научен панаир (директен превод на мероприятието), нещо като тнтм(ако си го спомняте...) - децата си избират някаква тема от науките - биология, физика, химия, математика, задават си въпрос, правят някакакво изследване или опит и извод на базата на това изследване и го оформят като проект. та си спомням една година в местния научен музей беше направена изложба от такива проекти на ученици от околни училища и един от тях доказваше, защо ако съществуваше девойка с пропорциите на барби не би могла да оживее. много се зарадвах, когато щерките се задържаха пред проекта и го изчетоха подробно. може би един такъв поглед върху нещата би променил мнението за барбитата, но на по зряла възраст  newsm78...
факт е обаче, че явно всяка девойка минава през някакъв лигав период, бил той барби, йозово, принцеси, ниопетс същества(лигавото залитане на моите дъщери...) или нещо друго непознато за мен. ключовият момент е този период да приключи преди да настъпи старческата деменция... според мен не я спирай да рисува принцеси, но не ги и възхвалявай особено, използвай целия си майчински авторитет да и насочваш вниманието към други ценностни обекти, пазарувай дрехи без нея с цел да избираш такива в различни от йозовото краски и се надявай болестта да мине скоро и ането да изгради траен имунитет към вируса...

# 20
  • Мнения: 382
Преди време влязох в едно училище,на етажа на първокласниците.Беше междучасие и в стаите нямаше много деца,но това,което ме впечатли бяха розовите облачета из стаите.Веднага ти става ясно къде е седнало момиченце.Скоро имаше тема в Красива мама"-"Униформени ли сме?".Ами май на практика така излиза,майките облечени с последните модни дрешки и обувки,а момиченцата са по своему униформени с избора на розово и бяло .Търпение ,докато се преболедуват тези периоди!  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 1 654
Рисуваме принцеси, принцове, поставяме им т. нар. спийч бабълс и се получават едни бонбонени комикси CrazyА толкова смешки пише в тях, че искрено се забавлявам да ги чета-тайно защото се сърди ако се  Joy

# 22
  • Мнения: 4 392
Този вирус явно трае дълго..Гледай "йозовото " колко е модерно. Неизживяно детство ни тресе сигурно... Joy
На Симона някой и подари подобна кукла (от ментетата). Играта с нея се състои в дърпането на косата и.. hahaha
Голям кич са тези кукли, но май всички ще си минем по реда.. Simple Smile

# 23
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Толкова слабо ни засегна този вирус, че чак се чудя дали съм компетентна Laughing
Деница определено не е принцески тип - дай и панталони и пистолети. Има само една розова пола и една блуза - просто от бебе и се говори, че е зеленоока и на нея и отиват цветовете, които си подхождат със зелено. Принцеси не рисува, беше една от малкото, които не искаха замък за Коледа...
Виж, за малката имам известни съмнения, че най-лошото предстои. Дано да се лъжа.

# 24
  • Мнения: 5 877
Е, и при нас засега не е в най-тежката фаза, слава богу, носи и други цветове, включително и синьо, но йозовото й е най-мило.
Аз досега не я и спирах откъм принцески напъни, но принцесите бяха по-раздвижени, например една спаси змейче и то я научи да лети и да бълва огън...  Mr. Green
а сега ги рисува едни... статични.

# 25
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не бих се впрягала на твое място...Просто принцесите позират Joy

# 26
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Никак не ми харесва това разделение на мъжко и дамско още от бебета. За дрехи, играчки, храна - абе, всичко. Неизбежно е детето да не се влияе от това.  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 2 040
И по- бих се очудила, ако дъщеря ми предпочита войници, камиони, картечници и тем подобни момчешки играчки, пред куклите ..  Grinning
Какво има да се учудваш? Точно това бяха предпочитанията ми като дете. Както и футбол, колела, катерене по дърветата и "стражари и апаши", ние им викахме "хайдути и стражари". Умирах за филми за войната /поревавах съответно в подходящите моменти/ и исках да стана разузнавач. Сега съм майка на 4 деца и списувател на свободна практика. Peace

Аз бих се учудила ако дъщеря ми ги предпочита, иначе в детската ми градина имаше момичета, дето си играеха само с момчетата и техните играчки и въобще никакво внимание не обръщаха на момичешките неща, та знам че може и така .. то няма лошо, кой какво го влече ...
Аз също съм играла футбол с момчетата и съм се катерела по дърветата и още куп момчешки игри, но беше временна криза при мен  Laughing
Иначе до ден днешен розовия ми е любимия цвят ...  Peace

# 28
  • Мнения: 3 034
Марена тази "болест" я порази преди няколко месеца, но честно казано аз изобщо не се притеснявам, напротив включвам се в играта й. А го правя по една проста причина - спомням си много добре как самата аз играех на принцеси като малка. бях изровила отнякъде едни стари комбинезони /на знам как се пише тази дрешка, срам  Embarassed/, ама цветни и по цял ден се мотаех с тях. Играех много с Барбита, с кукли, преобличах ги. И след време ми мина. Не виждам това да е оставило трайни поражения в моята персона, совен че по някакъв начин възпита вкус към облеклото. Сега се обличам предимно шарено, цветно.
А сега мисля да използвам това увлечение на Марена,за да възпитам вкус у нея самата, вместо да се боря с него и така да разпалвам любопитството й още повече. Вече научихме, че принцесите се обличат не само в розово, но и в червено, зелено, лилаво, синьо, жълто...
 Има и още едно положително нещо,което виждам. Вярно е, че в началото Марена рисуваше САМО принцеси, после започна да рисува Макка-принцеса, мама-принцеса, баба-принцеса, Ваяна-принцеса. Сега обаче започна от около седмица-две да прави някакви нечероятни "модели" - т.е. изобразените жени, които вече не е задължително да са принцеси са облечени в много интересни, цветни дрехи. И, което най-много ме радва, изпипва разни детайли - коченца, връзки...

А с риск да ме 'линчувате', ето каква рокля и уших, за да си представя, че е принцеса /това поради липса на каквито и да било комбинезони в къщи... Mr. Green/ :


Така че, мисля, че е по-добре да им се радваме и да използваме тази им болест да развием у тях умения и качества, които смятаме за ценни, вместо да изпадаме в паника... Peace

Последна редакция: нд, 04 фев 2007, 12:51 от iviche

# 29
  • Мнения: 5 877
Не бе, не изпадам в паника, това беше в кръга на шегата все пак....
Просто се питам как да реагирам. Не съм сигурна.
Аз самата не съм имала такъв период, то и мургаво момиченце с коса два сантиметра... не се вписвах особено в "принцеския модел". Нямам интуитивна реакция. Затова се чудя.
Вероятно ще използвам по нещо от всичко предложено в темата.

Общи условия

Активация на акаунт