Отговори
# 330
  • Мнения: 5 424
Освобождаваме самостоятелна квартира в Мюнхен (Гархинг).  Как се прави преотдаване до края на нашия договор, т.е. за 4 месеца?

Писах ти на лични, синът ми има интерес към квартирата , ако е свободна все още , ще ви свържа с него директно .

# 331
  • Варна
  • Мнения: 1 428
Ако някой преотдава квартира в Мюнхен (Гархинг) и/ или търси стая във Виена за лятото, моля да ми пише.

# 332
  • София
  • Мнения: 8 318
Здравейте,
нужна ми е спешна информация относно необходимостта на Физика, изучавана като профилиращ предмет, т.е. за какво би била пречка липсата й, при кандидатстване в университети в Германия или друга немско говоряща държава.
До преди 1ч.  изобщо не съм мислила, че това може да е проблем, живеех си с мисълта, че изборът е ясен, а сега до петък трябва да знаем какво да правим. 

Нещо в областа на Медицината или Химията и Биологията няма интерес. Досега интересите са се въртяли в областта на инженерните науки в целия диапазон.
Скрит текст:
Предполагам учителите повлияха на промяната и в двете посоки Confused , ...а ми е разумно детето
" Физиката не ни е сила, мисля да пиша История, добра съм по Математика, ако не наложи ще уча сама Математика и Физика и ще се явя на матура..." Успях да убедя, че без Математика не може, че е непосилно това което говори ... бащата още живее в незнание....

Благодаря предварително, а аз се връщам да чета, да търся отговори.

# 333
  • Мнения: 264
Профилите по математика и физика вероятно биха помогнали в бъдещи инженерни специалности. Моето дете казва, че в конкретната специалност всички немски колеги са с повече знания. Те обичайно идват от профилирани гимназии, където освен математика и физика, изучават и различни технически дисциплини. По мои впечатления на нашите деца, идващи от езикови гимназии,  им е малко по-трудно да наваксат.

Последна редакция: ср, 29 май 2024, 07:23 от tanitkata

# 334
  • София
  • Мнения: 67
Дойде ред да задам въпрос относно времевата рамка на кандидатстване и приемане в универитетите в Германия. Може би е лаишки въпрос ,но искам да уточня за себе си какво и кога ни очаква това лято. Дори не смея да планирам почивки Simple Smile
Значи…имаме агенция, която ще движи кандидатурите в три избрани Технически университета/Мюнхен, Карлсруе и Аахен/.Паредварително вече сме кандидатствали и за общежитие.
Как се случва времево всичко? Възможно ли е да се получи прием в общежитие без още да сме приети в университет? При поява на опция за настаняване дали може да се изчаква?
Малко ми е хаотично и имам чувство, че кампанията ще тече в посока кандидат-настаняване, а не кандидат-университет…

Последна редакция: пт, 31 май 2024, 21:25 от Madamе_Flame

# 335
  • Мнения: 48
Здравейте, каква е идеята за тази заверка на преведената и легализираната вече диплома в немско посолство? Това някакво остаряло изискване ли е, което си върви по default или някаква презастраховка? Никъде в условията на немските университети не виждам такова изрично правило. Благодаря!

# 336
  • Мнения: 632
Здравейте, каква е идеята за тази заверка на преведената и легализираната вече диплома в немско посолство? Това някакво остаряло изискване ли е, което си върви по default или някаква презастраховка? Никъде в условията на немските университети не виждам такова изрично правило. Благодаря!
С оригинални ли документи ще кандидатствате и на колко места ?

# 337
  • Мнения: 48
Здравейте, каква е идеята за тази заверка на преведената и легализираната вече диплома в немско посолство? Това някакво остаряло изискване ли е, което си върви по default или някаква презастраховка? Никъде в условията на немските университети не виждам такова изрично правило. Благодаря!
С оригинални ли документи ще кандидатствате и на колко места ?

Защо с оригиналните?! Копия - нотариално заверени, преведени и легализирани.

# 338
# 339
  • Мнения: 48

Запознат съм с тази информация. Но първо тя е от 2015 година и второ никой не отговаря на въпроса защо се прави тази заверка. Ако е да гарантира превода, къде е ролята на МВнР, където също се гарантира за преводаческата агенция с печат?

# 340
  • София
  • Мнения: 3 181
Защото се прави копия на преведения и легализиран документ, които се заверяват в посолството и изпращате към Университетите. Запазвате оригинала. /Ако няма промени, че ние доста отдавна минахме този път/

Madamе_Flame за общежития, доста отдавна трябваше да сте подали документи в порталите. В годините са писали за ранен прием в общежитие, но за Вашите градове едва ли ще се случи.

# 341
  • Мнения: 48
Защото се прави копия на преведения и легализиран документ, които се заверяват в посолството и изпращате към Университетите. Запазвате оригинала. /Ако няма промени, че ние доста отдавна минахме този път/

Madamе_Flame за общежития, доста отдавна трябваше да сте подали документи в порталите. В годините са писали за ранен прием в общежитие, но за Вашите градове едва ли ще се случи.

Той самият преведен и легализиран документ е копие. А и това с пращането на тези копия по университетите ми се струва отживелица. За повечето университети се кандидатства онлайн само с дигитализирани копия, а преведеното, легализирано и нотариално заверено копие е необходимо само за записването т.е неоходимо е само едно такова.

# 342
  • Мнения: 152
Защото се прави копия на преведения и легализиран документ, които се заверяват в посолството и изпращате към Университетите. Запазвате оригинала. /Ако няма промени, че ние доста отдавна минахме този път/

Madamе_Flame за общежития, доста отдавна трябваше да сте подали документи в порталите. В годините са писали за ранен прием в общежитие, но за Вашите градове едва ли ще се случи.

Той самият преведен и легализиран документ е копие. А и това с пращането на тези копия по университетите ми се струва отживелица. За повечето университети се кандидатства онлайн само с дигитализирани копия, а преведеното, легализирано и нотариално заверено копие е необходимо само за записването т.е неоходимо е само едно такова.
За медицина- NC специалност се изпраща едното, заверено от посолството копие на  портала за прием. То си остава при тях, т.е не се връща, с второто се записвате в университета. В посолство се заверява и копие на ДСД сертификата, което се представя също при записването. Оригиналните дипломи (а нотариалнозаверената, преведена, легализиране диплома е със силата на оригинал) остава при вас.

# 343
  • Мнения: 978
Отживелица, ама немците искат да си проверят и подпечатат не само копията на легализираните дипломи, но и копията на езиковите сертификати.  И да, кандидатства се електронно, но в повечето случаи си искат и изпращане на документите по пощата заедно с разпечатка на електронната форма за кандидатстване.  Логика няма, да - недоверчиви са, но такива са им изискванията

# 344
  • Мнения: 134
Здравейте,  бих искала да попитам  като още нямат официално дипломи и  трябва да подадат заявление за кандидатстване  и им искат онлайн номер и дата на диплома какво се пише. 
За Аахен става въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт