Афра С &Мерт Р. Демир в Рибарче/Yali capkini,както и в живота.Проекти и Колеги/Тема 36 /Златно момче

  • 28 631
  • 719
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 3 478
Аз пак да питам, какъв е вътрешният свят на Ферит? Опишете го, да видят всички невиждащи какво пропускат. Мисли, чувства, воля за нещо? Мотиви за някакво действие?

# 601
  • Мнения: 1 981
Най-големият проблем в една връзка  е , когато единият иска да промени другият. Сейран няколко пъти казваше на Ферит, че трябва да се промени и той се опитваше да го прави и го правеше. От нейните страхове, гордост и гняв тя не разбра, кога трябваше да спре ,да иска ,да го промени. Но младостта е глупава. Проблемът, че всеки я караше да се примири, а не да разбере другата страна, тоест Ферит.
Пелин в началото, за да го има се е съгласявала на всичко, като не е искала да го променя. Сега виждаме какво излиза и от нея - желание да го промени. В техният разговор, когато тя го чакаше през нощта, започна да го напада
и да иска той да прави нещо, както тя го разбира, тоест да бъде с нея и детето им.  Започна да го напада, че няма да е добър баща, а напротив ще е лош като Орхан и нейния баща. Ферит, тогава й каза нещо много вярно, че те никога не са си говорили дали той иска да стане баща. Просълзяването му отново е следствие на упреците на другата страна в унисон с разбиранията на тази страна, без да се има предвид неговото желание. Много тънки моменти, но основни за взаимоотношенията на всяка двойка. Всяка от двете и Сейран и Пелин искат нещо от него, тоест той да се промени по техните разбирания.  Всъщност такова беше и желанието на дядо му, когато го ожениха насила за Сейран, че той трябва да бъде променен, разбирайте го опитомен в брака, но всеки го разбираше по неговия начин това опитомяване, а никой не разбра какво иска той и какъв е той по душа. Ферит лъжеше, защото всеки му вменяваше някакво поведение, различно от неговия вътрешен свят и той трябваше да балансира и то манипулирайки. Нямаше и няма друг изход.
Затова правеше всякакви глупости. Много е трудно да носиш известно име и същевременно да намериш своето аз, извън това име. Той иска точно това. Ще видим дали и как ще го постигне. В момента все още се изтъква, че е Корхан и няма как да избяга от тази фамилия. Притиснат е отвсякъде и най-вече от Кая, който също е  наследник на фамилията. Много му е трудно на Ферит. Разбирам го и му съчувствам. А младата му възраст му играе лоши шеги, но ще бъде донякога.
Все повече ставам защитник на Ферит и неговата чувствителна и бореща се душа. Не го намирам за тъпак, а напротив.
А какъв е неговият вътрешен свят?

Неопределен , лъкатушещ, свободолюбив, бунтарски и т.н.

# 602
  • Мнения: 4 735
Рени, благодаря!

# 603
  • Мнения: 792
Ще се оправя ,   все някога Heart Eyes Grinning

# 604
  • Мнения: 879
Аз пак да питам, какъв е вътрешният свят на Ферит? Опишете го, да видят всички невиждащи какво пропускат. Мисли, чувства, воля за нещо? Мотиви за някакво действие?

Мисли, чувства, воля- "всички средства и начини са позволени".
Мотиви за действие- "от малък е глезен и лъже и реве и наранява, за да постигне целите си".

# 605
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 935
На Феро бей не му трябва нова муза, а някоя, която да "изчисти" името му. Име, което баща му отново много успешно ще омърси и то с опит за убийство. Не мисля, че има какво още да се коментира.

И тази, която ще го спаси, пак ще бъде Сейран. Както му ѝ каза... "Аз съм силната, не ти."

# 606
  • Мнения: 736




Скрит текст:
Слаб играч си сърце, откажи се!
Слаб играч си сърце, само виж се!
Сети ли се той за теб и си готово,
да ме предадеш, да ме предадеш отново…

Слаб играч си сърце, не се научи
да си връщаш онова, което получи!
Много рани, а за една ласка си готово,
да ме предадеш, да ме предадеш отново …

Деница Дишовска

# 607
  • Мнения: 22 238
Ферит ще си намери майстора с новата кака и то много скоро. Ще видим тогава, дали богатите, образованите и известните не постъпват така Grinning Дано да може и да си поддържа огъня в камината "отгоре, отдолу, отстрани, обратно..." Баси тъпаците, които са написали тази сцена значи Joy
Доколкото разбирам, още в следващата серия Феро ще се превърне от преследвач, в преследван Grinning

А, Рени, Феро не заръча ли на Абидин да му намери нова голяма любов, бе? Тюх!

# 608
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 935
Еве, още като гледах серията не чух нищо за любов, а за работа, ама след споровете в темата, реших отново да изгледам сцената и я преведох.

Гледах после и няколко превода на руски, все така си е - aşk yok, iş var…

# 609
  • Мнения: 736
Еве, още като гледах серията не чух нищо за любов, а за работа, ама след споровете в темата, реших отново да изгледам сцената и я преведох.

Гледах после и няколко превода на руски, все така си е - aşk yok, iş var…

Рени , това май само той си го знае. Невра дали ще е съгласна , да я използват.

# 610
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 935
Ами той й каза какво му трябва от нея, а че тя явно ще иска повече … Не знам как ще свърши това.

# 611
  • Мнения: 22 238
Еве, още като гледах серията не чух нищо за любов, а за работа, ама след споровете в темата, реших отново да изгледам сцената и я преведох.

Гледах после и няколко превода на руски, все така си е - aşk yok, iş var…

Тюх яяяя Grinning

Heart



Безръкия майстор, от стори на Джихан Камер

# 612
  • Мнения: 1 981
На Феро бей не му трябва нова муза, а някоя, която да "изчисти" името му. Име, което баща му отново много успешно ще омърси и то с опит за убийство. Не мисля, че има какво още да се коментира.

И тази, която ще го спаси, пак ще бъде Сейран. Както му ѝ каза... "Аз съм силната, не ти."


Той затова толкова много я искаше. Нейната дързост му харесваше, даваше му сили да дерзае и той. В разговора баща му му каза, че Ферит е бил борбен, постигал е своето, а сега отново  е с дядо си. Орхан беше изключително откровен и като че ли даваше напътствия на Ферит да продължава да постига своето.

# 613
  • Мнения: 235
Разговорът между Абидин и Ферит в 53 епизод, в който разбираме каква девойка иска Феро бей:

- Аби, искам да ми намериш най-сладкото, най-труднодостъпното момиче в този бизнес, след което тичат всички. Трябва да ми намериш момичето, от което най-много се интересува пресата и прочие. Окей?
- Какви ги говориш, Ферит? Женен си, вкъщи те чака бременна бившата ти възлюбена. Какво ще правиш с момичето? Ненормален ли си? Каква е целта ти?
- Ще я влюбя в себе си! Трябва да ми намериш момиче, което ще възстанови името ми, което госпожа Сейран си мисли, че е изравнила със земята/унищожила. Но трябва да е добро момиче! Семейството ѝ да е [добро] и прочие… Окей?
- Ферит, ти вече съвсем започна да говориш глупости! За работа говориш, за момиче говориш… Слушай, кълна се, че ще спра колата и ще ти вкарам няколко!
- Това също е работа, Аби! На път съм да убедя дядо си. Ще създам своя марка. И за рекламата на тази марка, ще използвам това момиче, ако спреш да ме разпитваш. И за нея това ще супер. Ще бъде заедно с Ферит Корхан. Лошо ли е? Този път Сейран направи такава глупост, Аби, че ще ми е много трудно да оправя нещата. Ще разкажа нова история на хората. Трябва да променя цялото възприятие и дневен ред. В същото време, трябва да представя марката си.
- Ти май си сериозно решен…
- Толкова колкото никога не съм бил. Направи това, което ти казах, остави другото на мен.
- Добре, а ти, Ферит? Как ще се чувстваш след всичко случило се? Според теб какви ще са отношенията ти със самия теб?
- Отношенията ми със самия мен ще са добре, само ако разчистя всичко това, Аби. А дотогава - всички средства и начини са позволени. Направи това, което ти казах, остави другото на мен.


Благодаря Рени ! Flowers Hibiscus
 Рибарчето е превод на : женкар  от крайбрежната/има имение на Босфора/

Цитирам  по памет Мариана Хил:"Превод  е не да преведем думите казани от някой ,а смисъла на казаното от него.Гордея се ,че ми се доверяват интелигенти хора ,че правилно  разбирам   и предавам мисленето им"

Въпреки противоположните ни възприятия за сценария и героите , Disappointed  въпреки  някои малки детайли .........аз приемам  твоя превод , Hands Plus1

# 614
  • Мнения: 22 238
Този път бая обърка адреса Joy



Последна редакция: сб, 20 яну 2024, 17:02 от Еванджелин

Общи условия

Активация на акаунт