Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 83

  • 29 732
  • 752
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 510
Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Alcohol Denat., Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Dibutyl Adipate, Glyceryl Stearate Citrate, Silica, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Diethylamino HydroxybenzoylHexyl Benzoate,Tapioca Starch, Silica Dimethyl Silylate, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Isobutylamido Thiazolyl Resorcinol (Thiamidol®), Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Glycyrrhetinic Acid, Tocopheryl Acetate, Glycerin, Copernicia Cerifera Cera, Xanthan Gum, Carrageenan, Hydroxypropyl Methylcellulose, Sodium Hydroxide, Trisodium EDTA, Hydroxyacetophenone, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum.

Мислите ли, че в тази слънцезащита има нещо противопоказно за бременни?

Свали си INCI Beauty. Там пише всичко по марки и продукти.
Имам ИНКИто, ама пак не знам има ли нещо забранено по време на бременност.

# 691
  • Мнения: 2 840
Summer и Милото, много благодаря за отговорите, малко се поуспокоих. Още не съм пускала ЧХГ планувах го за средата на тази седмица и ще го пусна утре. Чета за тези болки във всички възможни групи и все още не знам дали моите са същите, имам и в кръста, имам такива като при цикъл имам и болки в двата яйчника, абе навсякъде, понякога си мисля и че и от газове ме боли.
Милото, какви са контракциите в ранна бременност и как се различават от болките и придърпванията от разтягане?
При мен бяха засякани на ехографски преглед. На ранен етап не ги усещах особено,но имах доста болки от самото начало,които за съжаление но шпа не овладя или стопира. Затова ми назначиха от 15 седм Алеракт и след 20 седм минах на чист магнезий. Смених няколко препарата,защото не всичко ми действаше. Същевременно всеки месец изследвах и магнезий и в кръвта. На ранен етап придърпванията са нормални според повечето лекари. Аз бях след инвитро и нямах такива,но моя позната имаше. Пускай и следи ЧХГ за сега и вече лекар ще назначи каквото е нужно. Пусни си и един прогестерон за всеки случай☺

# 692
  • Мнения: 97
Никол2121, къде точно те боли, че аз лично не разбрах? Корем ли е, гръб ли е?  Но спа в такъв късен период на бременността не се препоръчва, защото размеквал шийката (вчера ми го потвърди АГ). Разтежение на мускул по принцип не се лекува със спазмолитици, но все пак не знам при теб за какво става въпрос.
Корема отдолу дясно

# 693
  • Мнения: 444

Корема отдолу дясно
[/quote]

Аз лично бих пробвала първо с някакво мазило (по-напред момичетата май споменаваха Перскиндол, но да не те подвеждам), почивка и внимателно ставане/сядане на леглото и стола и ако не минава вече, ще се престраша за Но шпа 1 хапче. Разбира се, не те карам да правиш така. Просто изхождам от там, че по принцип Но шпа не лекува мускулни разстежения (обикновено скелетната мускулатура е тази, която се "разтяга", а Но шпа действа само на гладката мускулатура, която е различна от скелетната). Ако болката мислиш, че е по-скоро от матката и те притеснява, то гледай да си почиваш, магнезий и вече щом АГто разрешава - Но спа.

# 694
  • София
  • Мнения: 3 522
На упътването на Перскиндол пише категорично да не се ползва при бременност. Имах проблем със стъпало и мускул, който той можеше да облекчи, уви не става, а много ми е помагал.

Такава болка от дясно долу и аз имам, но си е от разтягане на всякакви мускули. Магнезий не помага. Някои дни е повече, други по-малко. Понякога дори не се усеща. Засилва се с порастването на корема и сега е най-много и предимно по време на ходене и при ставане (почти 37гс).

# 695
  • Мнения: 43
Момичета здравейте
в начална бременност мога ли да използвам шуслерови соли, знам че фармакологичните медикаменти са забранени, през бременността, въпросът ми е относно Шуслерови соли 7, дали е добре, понеже от преди бременността ги използвам а имам час чак следващата седмица
Също така колко често мога да ползвам маример и назориг при запушен нос ако някой е имал подобни премеждия в начална бременност.

# 696
  • Мнения: 16
Здравейте и от мен. Моята история : на първа ФМ резултатите бяха лоши - 2 маркера от общо 4 за синдром на Даун. Последва неинвазивен тест на Нифти про , като ми беше обяснено, че точността за трите най-често срещани синдрома (Даун, Патау и Едуардс) е 99,9%. Да ама резултатите ми излезнаха - отрицателни за тези синдроми, но положителен за микроделеция на 17 хромозома , т.е Синдром на Смит-Магенис. Последва следваща ФМ (3 седмици след първата) и в хода на бременността всички предишни маркери са отпаднали, т.е бебето се е развило чудесно. В договора с фирмата Нифти е описано обаче, че точността на теста за микроделеции е едва 90%. Предстои ми амниоцентеза следващата седмица, но до тогава искам да чуя някакви мнения. Колко вероятно е резултатът да е достоверен, като дават само 90% точност. Аз съм се отчаяла и не смея да приема "лъчът светлина". Лекарката , която ми направи ФМ ми каза , че тя това бебе няма да го махне , при положение че видимо е здраво, а АГ ми казва, че бременността трябва да се прекъсне. Знаете ли нещо за този рядък синдром?

# 697
  • Мнения: 1 487
Здравей и съжалявам за всичко, през което преминава. Давам линк с кратко обяснение на синдрома.

https://rarediseases.info.nih.gov/diseases/8197/smith-magenis-syndrome/

# 698
  • Пловдив
  • Мнения: 13 566
За хапчета и т.н., най-добре консултация с лекар. Аз примерно тази бременност и спрейове/капки за нос съм ползвала, коити по листовка не се препоръчват при бременни, нурофен също съм пила. Всичко това е било в първи триместър.

# 699
  • Мнения: 54
Здравейте и от мен
Искам да попитам дали има и други дами в моята ситуация
От както започнахме опитите за бебе таза ми се разшири, още преди бременността, а знам че през бременността се разширявал.
Също така от както забременях чудото - ЦЕЛУЛИТ стана прекалено видим по краката и дупето - а все още дори не съм качила кг, дали е хормонален целулит и дали ще изчезне след раждането, когато хормоните се нормализират и дали таза ще спре да се разширява- не съм слаба, не съм и дебела.
Преминала съм през хранително разстройство преди 2-3г. и имам травма относно дебелотата и качването на кг.-

# 700
  • Мнения: 3 895
Не разбрах бременна ли сте или само правите опити?

# 701
  • Мнения: 5
Здравейте, какво мислите за пиенето на Аспирин от 12 г седмица. АГ каза да започна да го пия , защото имало риск от прееклампсия в по-големите месеци, но пък аз съм със ниско кръвно.

# 702
  • София
  • Мнения: 3 522
Тазът видимо не ми е останал по-широк, но на дънки преминах на следващ размер, защото точно там си ме стягат. Целулит и при мен има. Не е минал след първото раждане, след второто сега е повече. Движение, течности, тренировки след раждането. Този път мисля и някакви антицелулитни масажи да мина, ефект дали ще има не знам, но да си знам, че съм пробвала.
Слаба съм и винаги съм била, тренирах редовно до 5м някъде. Не е от килограми при мен. Първата бременност качих 7кг, тази до сега 7.5кг, макс ще станат 8кг като гледам (вече съм съвсем на края и няма много време за рязко качване).

# 703
  • Мнения: 2 840
При мен освен,че тазът леко се разшери и номерът на обувките се уголеми. Целулит имах и все още имам да чистя,а стриите Слава на Бога ме подминаха! Аз и с двете бременности качвах по много. С първата 22кг(бебето се роди 4.350),а с втората 18 кг(бебето се роди 4.100). От всичко най-ме беше жал за обувките,понеже аз обожавам спортни обвуки и имах в изобилие. За съжаление са ми малки,но се приживява. Важното е че децата ми са добре,а и че свалих излишните килограми☺

Последна редакция: ср, 20 мар 2024, 18:21 от Милото

# 704
  • Мнения: 3 895
Здравейте, какво мислите за пиенето на Аспирин от 12 г седмица. АГ каза да започна да го пия , защото имало риск от прееклампсия в по-големите месеци, но пък аз съм със ниско кръвно.

С изследване ли се установи, че имате прееклампсия или защото по принцип бременните могат да страдат от прееклампсия?

Общи условия

Активация на акаунт