RYANAIR - 24

  • 37 686
  • 750
  •   1
Отговори
# 405
  • Milano
  • Мнения: 3 705
В случая на дамата с полет от България не може да носи шише с вода от 0.5л, но не на всички летища е така.
Напр.на Линате от над 1г. има smart security, устройства, които разпознават взривни вещества в течностите и не е необходимо нито да се вадят лаптопи, таблети и т.н., течностите могат да са над 100мл и вода от 0.5л може да се внася.
Същото се отнася и за Т1 на Милано Малпенса, Т1 на Рим Фиумичино.
Да кажем Ита от Рим до София летят от Т1.

Уиз незнам от кой терминал са, ако са от Т1 и там пътниците ще могат да се възползват.
Торино също има.

От европейските летища четох, че такива апарати имат в London City Airport, Амстердам, Мюнхен, Братислава.
Незнам дали за определени терминали или навсякъде, но все пак вървим към подобрение в тази насока.



# 406
  • Мнения: 19 061
За Англия обявиха че от 1 юни ще отпаднат ограниченията за течности, заради такива скенери. Но все пак нека да се случи.

# 407
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 498
В Ирландия на летището в Шанън няма ограничение за течностите. Очаква се скоро да внедрят новите системи и на летищата в Дъблин и Корк.
Доколкото знам в Тел Авив отдавна са с такава секюрити система.

# 408
  • Мнения: 125
И за Братислава не е вярно. Преди 2 месеца ни изхвърлиха забравена бутилка с вода 0,5л от багажа.

# 409
  • Milano
  • Мнения: 3 705
За Братислава го прочетох, като мнение.
На Линате и съм го пробвала лично.
Не е вярно мнението, че е навсякъде.

# 410
  • София
  • Мнения: 2 237
На Айндховен също може с течности.

# 411
  • Мнения: 11 541
Нека първо се случи. Вече 23 години трае това безумно ограничение. Крайно време беше за тези устройства... Съмнявам се българските летища за да са сред първенците с тези скъпи машинки.

# 412
  • Мнения: 862
И това цялото нещо защото не ни се дават пари за вода ли? Да си пълня от тоалетната  … в Кайро. Нье, мирси.
Иначе съм съгласна, че трябва да мога да си взема опаковка шампоан или лосион за тяло без да бъдат третирани като евентуално опасни.

# 413
  • Мнения: 11 541
По летищата водата е по-евтина, отколкото в лоукостовете.  2 евро е и на Т1, и на Т2 в София,  2 евро е в Катания, Шарлероа...
Иначе в Уизеър и Раянеър е 3.00 и 3.15 евро

# 414
  • Мнения: 4 490
не в Кайро, в ЕС

в ЕС водата от чешмата би трябвало да е питейна, или аз съм в огромна заблуда кои са развити страни и т.н.

# 415
  • Мнения: 11 541
Тя в ЕС е питейна, но специално на летищата (голяма част от тях) я пускат в топлия й вариант, без право на избор на температура. Фотоклетката задейства топла струя и... оправяй се Grinning В Ница, Амстердам, Берлин...

# 416
  • Мнения: 862
Мога да кажа за Германия: питейната вода по летищата трябва да отговаря на стандарти и се предлага от диспенсъри за вода. Не в тоалетната. По летищата има специални места, където да си напълниш вода. 2021 имаше бактерии във водата от водопровода и опасност от разстройство на летището в Берлин. Като цяло не бих се доверявала, че в ЕС водата, която тече от крана е навсякъде питейна. Примерно в България е толкова хлорирана, че не знам кой я е определил като годна за пиене.

# 417
  • Мнения: 11 541
В крайна сметка, не летим всеки ден. Голяма драма от това, да се дадат 2 евро за вода. Аз се чудя защо изобщо се дискутира тази тема.

# 418
  • Мнения: 12
Мога да кажа за Германия: питейната вода по летищата трябва да отговаря на стандарти и се предлага от диспенсъри за вода. Не в тоалетната. По летищата има специални места, където да си напълниш вода. 2021 имаше бактерии във водата от водопровода и опасност от разстройство на летището в Берлин. Като цяло не бих се доверявала, че в ЕС водата, която тече от крана е навсякъде питейна. Примерно в България е толкова хлорирана, че не знам кой я е определил като годна за пиене.
И на Летище София на втори, а и също на първи терминал има диспенсъри за вода.

# 419
  • Мнения: 10
Здравейте! Да попитам знаете ли дали устройството на летището би могло да прочете QR-кодът на бордната карта от скрийншот снимка?

Общи условия

Активация на акаунт