Неапол (Кампания) и Бари (Пулия) – Красивата Южна Италия - 7

  • 22 158
  • 468
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 378
Здравейте.
Изненадващо ни се отваря възможност да посетим Бари и района за 3 дни другата седмица (бяхме планирали Езерата за седмица, но се наложи спешна смяна...дълга история). За да обиколим колкото се може повече места мислим да вземем rent-a-car от летището. Замислих се обаче за нещо. Били сме през месец май по Амалфийското крайбрежие и смело твърдя, че шофиране там през сезона е самоубийство. Добре, че решихме да ползваме градски транспорт, но гледайки безумния трафик, тесните улички и процент ударени коли, се убедихме, че сме постъпили правилно.
Как стои въпросът с този проблем в Пулия края на април? По-спокойно и достъпно ли е в Пулия отколкото Кампания за шофиране?
Благодаря.

# 301
  • Мнения: 322
Здравейте.
Изненадващо ни се отваря възможност да посетим Бари и района за 3 дни другата седмица (бяхме планирали Езерата за седмица, но се наложи спешна смяна...дълга история). За да обиколим колкото се може повече места мислим да вземем rent-a-car от летището. Замислих се обаче за нещо. Били сме през месец май по Амалфийското крайбрежие и смело твърдя, че шофиране там през сезона е самоубийство. Добре, че решихме да ползваме градски транспорт, но гледайки безумния трафик, тесните улички и процент ударени коли, се убедихме, че сме постъпили правилно.
Как стои въпросът с този проблем в Пулия края на април? По-спокойно и достъпно ли е в Пулия отколкото Кампания за шофиране?
Благодаря.
Не се притеснявайте, нищо особено не е, стига да не искате да паркирате в по-централните зони, въпреки че Вие така или иначе ще внимавате да не попаднете в ZTL зона. Мога да кажа, че пътуването през Пулия, най-вече в долината Итрия е едно от най-приятните шофирания.

# 302
  • Мнения: 1 378
Да, наясно съм със ZTL, доста сме обикаляли с кола из Италия, но конкретно Пулия винаги е оставала извън плановете. Досега Simple Smile Притесняваше ме трафик, еднопосочни, тесни улички, блъсканица, като в Кампания, конкретно Амалфийското крайбрежие. Радвам се, че не е същото. Благодаря за бързия отговор Gift Heart

# 303
  • Мнения: 1 335
Благодаря!
Гледам билети онлайн за Алберобело. Колко часа смятате, че ми трябват за там? И въобще да ги купувам ли онлайн?

# 304
  • София
  • Мнения: 2 637
Благодаря!
Гледам билети онлайн за Алберобело. Колко часа смятате, че ми трябват за там? И въобще да ги купувам ли онлайн?
На нас ни трябваха около 3 часа за мотаене + хапване там.

# 305
  • София
  • Мнения: 3 875
Да, наясно съм със ZTL, доста сме обикаляли с кола из Италия, но конкретно Пулия винаги е оставала извън плановете. Досега Simple Smile Притесняваше ме трафик, еднопосочни, тесни улички, блъсканица, като в Кампания, конкретно Амалфийското крайбрежие. Радвам се, че не е същото. Благодаря за бързия отговор Gift Heart

Не, няма от какво да се притеснявате. Ние също взехме кола под наем от летището в Бари и обикаляхме Пулия, включително ходехме на плажове на Адриатическо и Йонийско море. Пътищата са прекрасни, между две села има минимум два различни, добре асфалтирани пътя.

# 306
  • Мнения: 26
Здравейте! В края на този месец ми предстои екскурзия до Пулия с туроператор. По предварителна информация ще сме настанени в Бари в този хотел ”Parco dei Principi” 4*. Видях, че е близо до летището, но е доста далече от центъра. Изчетох доста от тази и предишните теми и ми се иска да посетим някое от препоръчаните от вас заведения. Бихте ли ми препоръчали градски транспорт до центъра /номера на автобуси и/или спирки на метрото/ - в близост до хотела има спирка на метрото. Склонни сме да ползваме и Юбер. В свободния ни ден планираме да отидем до Фазаноландия и Полиняно. Иска ми се да наемем кола, защото ще може да разполагаме с времето си свободно. Прочетох вашите коментари и мисля, че ще се справим с кола. Приемам и предложения за организирането на пътуването с автобус/влак. Досега сме ходили винаги  с туроператор на всички екскурзии и нямам опит в самостоятелното организиране на посещения. Знам, че темата е за самостоятелно организиране на пътувания, но не събирам смелост да пътуваме все още сами.

# 307
  • Мнения: 19 027
Автобус 16 минава наблизо, отива до гарата на Бари.

# 308
  • Мнения: 26
Автобус 16 минава наблизо, отива до гарата на Бари.

Благодаря!

# 309
  • София
  • Мнения: 2 498
Преди месец осъществихме и нашето пътешествие до Бари и региона около него. Информацията от темата ми беше доста полезна. Та и аз на свой ред ще дам синтезирано инфо за желаещите да пътуват с влак и автобус.


Безкрайно благодаря за този подробен разказ! Специално за описанията на гарите и билетопродавниците.

Едно се чудя още - за кое може да се вземе билет онлайн? За автобус 16, за този до Алберобелло...? Въобще има ли как да си улесним живота или всичко да го караме piano, piano? Simple Smile

Аз се отказах от фазаноландия, но мисля да прекараме цял ден в Полиняно, намерих разходка с лодка и ми се струва доста интересно също.

# 310
  • София
  • Мнения: 5 260
За Алберобело може - от сайта на Трениталия, за автобуси и влакове.
За 16 не съм чул да може.

# 311
  • Мнения: 322
Преди месец осъществихме и нашето пътешествие до Бари и региона около него. Информацията от темата ми беше доста полезна. Та и аз на свой ред ще дам синтезирано инфо за желаещите да пътуват с влак и автобус.


Безкрайно благодаря за този подробен разказ! Специално за описанията на гарите и билетопродавниците.

Едно се чудя още - за кое може да се вземе билет онлайн? За автобус 16, за този до Алберобелло...? Въобще има ли как да си улесним живота или всичко да го караме piano, piano? Simple Smile

Аз се отказах от фазаноландия, но мисля да прекараме цял ден в Полиняно, намерих разходка с лодка и ми се струва доста интересно също.
Бях в Полиняно преди месец и не мисля, че има какво да правите там цял ден. В момента градчето е в активни довършителни ремонти и в не най-добрата си светлина. Дори беше празно в Pescaria, а преди време чакахме на огромни опашки, за да хапнем октоподи. Със сигурност на сафарито ще прекарате повече време и аз горещо Ви го препоръчвам.

# 312
  • София
  • Мнения: 2 498
Притеснява ме транспорта, таксита, чакане на слот за автобусче вътре... Там ще отиде цял ден, иначе е хубаво приключение. Но да кажем, че бих го сложила като точка за едно бъдещо пътуване с всичките деца, защото сега ще съм сама само с едното, с което към момента си пътуваме активно двете.

Ще го обмисля още, благодаря. Ако ходим на Полиняно с корабчето, то самото е около 2 часа и според мен ще е голямо приключение за девойката.

# 313
  • Мнения: 64
Притеснява ме транспорта, таксита, чакане на слот за автобусче вътре... Там ще отиде цял ден, иначе е хубаво приключение. Но да кажем, че бих го сложила като точка за едно бъдещо пътуване с всичките деца, защото сега ще съм сама само с едното, с което към момента си пътуваме активно двете.

Ще го обмисля още, благодаря. Ако ходим на Полиняно с корабчето, то самото е около 2 часа и според мен ще е голямо приключение за девойката.
Разходката с корабче сигурно ще е хубава,  да се види красивия бряг, пещерите от към морето. А ако ви остане време, може да отидете до Монополи, съвсем близо е има влакове на често.
За он  лайн билетите са ви отговорили.
Във Фазано освен бусчето, мисля, че може да се наеме кола, но е доста по-скъпо, а и нямам представа колко коли имат на разположение и дали не се чака и за тях.

# 314
  • Мнения: 1 865
Smile777, благодаря за хубавия разказ с точна информация. Интересува ме бусчето в парка Фазаноландия всеки ден ли работи? Преди години имаше информация за него на сайта им, сега няма или аз поне не откривам. Защото доста отдавна сме ходили и тогава имаше някаква специфика с работното му време. Работеше или само събота и неделя, или само през седмицата, но не си спомням.

Общи условия

Активация на акаунт